bugün

entry'ler (35)

soma ya ithaf edilebilecek şarkılar

http://vimeo.com/m/95457959

kırık adlı grubun yapmış olduğu şarkı gibi

vampir sevgili

ağzı sarımsak kokmayacağı garantidir.

yaran yanlış okumalar

doğrusu; yaran capslar
okunan; yaran cipsler

güneşi beklerken

mvö - güneşi beklerken'i diğer albümlerden ayıran ve ilk gözüme çarpan farklar; ilk çıkardıkları albümlerinden uzun bir süre sonra tekrar piano kullanmaları, ney ve keman gibi enstrumanlara yer vermeleri, burak güven'in daha çok şarkıda söylemesi oldu.
Ve şu an hatırlamadığım ve bir yerde okumuş olduğum "harun'un sesi şarap gibi" benzetmesine aynen katılıyorum.
Şarkılar, 'dünya yalan söylüyor' albümü gibi tek lokmada hepsini dinlettirmese de, her şarkısı ayrı bir yerden toplanmış gibi, ve farklı zamanlarda kendini sevdirebilecek çok güzel parçalar bence. ellerine sağlık. iyi ki böyle bir yerli gruba sahip bu ülke.

kulaklıklayken karşılaşılan az samimi arkadaş

tavsiyem, beden dili ve ağız okuma üzerine biraz çalışmayla bu durumun üstesinden gelebilirsiniz.

walkman den şarkı dinlemiş nesil

pilin bitmesi durumunda, kasedin yavaş dönmesinden dolayı, sesin boğuk ve kalın hale gelmesinin, ufak çapta tramvatik bir durum oluşturmasına da sebep olduğu nesil.

sözlük yazarlarının aldığı kararlar

no pain, no gain.

icat edilmesi istenilen aletler

üşengeçlik yok edici harika olurdu.

gecenin bir yarısı mesaj atan eski sevgili

gece atmasının sebebi başka şeylerle meşgul olmadığın için ve muhtemelen sakin olduğun için, aklını kurcalamanın en uygun saatidir. yemezler efendim. eskide kalmışsın bi kere. rehberden başka birini bulup aynen devam et.

sözlük yazarlarının tumblr sayfaları

http://tripana.tumblr.com/

yaran baba sözleri

bir zamanlar cevap bile veremediğim durum.
ben - baba istanbul'a opeth konserine gidicem, para lazım
baba - cd'den dinle gerek yok..
ben - .... (ve o gece rüyamda opeth konserindeyim)

sigarasız tam olmayacak karakterler

john constantine.

gelmiş geçmiş en iyi vokal

maynard james keenan.

gelmiş geçmiş en iyi müzisyen

tool, a perfect circle ve puscifer gruplarında solist olan maynard james keenan
blackfield'tan steven wilson ve opeth'den Mikael Åkerfeldt yaptıkları müzikleriyle
bana göre aklıma gelen en iyi müzisyenlerdir.

ilkbahar

güzel izmirime çabuk gelen mevsim. bahar şenlikleri, konserler, piknik, gezmek tozmak, spor vs her şey için uygun bir hava koşulu. kaliteli mevsim.

sen git demediğin sürece hayatından gitmeyeceğim

egosu, sevgisinden büyük olanların söylememesi gerek söz.

patates kızartması

patates kızartması deyip geçemem, hayatımda çok büyük yeri var. nice anılarıma eşlik etmiştir. bol mayonez ile birlikte.

antep rüyası

son zamanlarda yediğim en güzel pastadır. kahve diyarına özel bir pasta da olabilir. emin değilim.

hastanede muayene sırası beklemek

insanın bünyesi ne kadar hasta düşerse düşsün, sırada bekleyecek kadar sağlıklıdır. şeklinde bir düşünceye sahipler muhtemelen.

bilgisayara karşı satranç oynamak

itiraf ediyorum, bi aralar internet üzerinden başkalarıyla satranç oynarken bana oynanan hamleyi bilgisayara, bilgisayarın bana oynadığı hamleyi karşımdakine yapıp
kazanıp, sevinip, kendimi kandırmış olmam.