bugün

entry'ler (6)

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

ıf i leave here tomorrow.
would you still remember me?

altarnatif gay bar isim önerileri

(bkz: top geçer adam geçmez)
(bkz: gaydırak)
(bkz: gaydırıgubbak birahanesi)

beşiktaşın 19 yılda 2 defa şampiyon olması

Şşşşşttt öyle demeyin yahu onlar şerefli üçüncülüklerin takımı. *

eski sevgili ve yeni sevgili arasında kalmak

Şu anda benim yaşadığım çok boktan bir durumdur. Bugüne kadar bir çok sevgilim oldu ama şimdiki sevgilimden bir önceki kadar hiç birini sevmedim be. Her şeyden daha çok değer verdim, sevdim onu ben. Hiç bir zaman birbirimizden vazgeçemeyeceğimizi ikimizde biliyoruz ama işte... Şu lanet olası "ama"lar insanın içini dağlıyor. ağlamak istiyorum ama boğazım düğümleniyor bir anda ağlayamıyorum içime atıyorum hep. Şu anki sevgilimle gayet mutluyuz ve her şey iyi gidiyor ama işte eskisi her an aklımda bir türlü çıkmıyor ya. Şimdiki mevcut sevgilimden de bir anda ayrılmayı düşünemem çünkü yapamam ben. Ne yapacağımı bilmiyorum hani bekarlık sultanlık derler ya aynen öyle en iyisi. Kafan rahat, dinçsin. (bkz: Efkârlıyım sözlük)

papa ile bakış açılarımız aynı

ulan koskoca papa ile senin bakış açın aynı ise katoliklere sabır diliyorum o zaman. bir adet mal beyanıdır ciddiye almaya değmez. (bkz: yaman şakacısın deliğikanlı)

bass gitar

Bir çok kişi tarafından gereksiz bir müzikal alet olarak görünen Bass gitar aslında bir grubun en önemli alt yapı enstrümanıdır. Bir grubu üst üste gelen katmanlar olarak sıralamak gerekirse, grupta bütün ritm görevi ilk önce bass gitarın üzerinde olup daha sonra bunun üstüne çalınan davul, bu ikilinin ritmine uyarak çalan gitar ve en sonda bu orkestrasyona uyumlu şekilde yapılan vokal gelir. Davul ritimlerini çoğu zaman bas gitarın çaldığı ritimlere göre çalar, bu yüzden genelde bateristin davul çalarken bas gitarı çok iyi şekilde duyması ve ayak uydurması, daha sonra gitaristin bu ikiliyi çok iyi şekilde duyması ve vokalistin bu üçlüye ayak uydurması gerekir, ayrıca gitaristin ve özellikle bass gitaristin çok iyi bir ritim duygusuna sahip olması gerekir.

Bass arada kaybolmuş gibi durur ama en sert vokallerin olduğu, baterinin en çok duyulduğu bassın arkada kaldığını sandığını şarkılarda bile o arkadan desteğini verir... Bassçılığın zor yanıda budur zaten arada kaybolur kulaktan çıkarcak yetenek bile olsa duymak için kasmak gerekir...
Bass temeldir ritm duygusu armoni yeteneği zamanlaması daha iyi olmalıdır. Arada belli olmaz belki ama yalnış çalındığı anda kabak gibi belli olur hatta elektrodan bile daha çok belli olur

Ama bir grup şöyle oluşur..

Bass Gitar duvarın tuğlalarıdır
Bateri onları birarada tutan sıvadır
Elektro duvarın üzerindeki boyadır
Solo gitar üzerindeki bikaç resimdir
Ve Vokalse o duvarın üzerindeki güzel kızdır...
Anlamayan insan kıza kilitlenir ve resimlere bakar
Biraz daha anlayan boyayı inceler
Ama sadece ustası tuğlayı ve sıvayı kontrol edecek kadar iyi bilir..