1. 1.
  efendim... çok ilginç bir hayvandır. hakkında bir belgesel yapılmıştır belgeselde gerçekleşen olaylar şunlardır...

  bal prosuğu yılanla kapışmaktadır. bal porsuğu bir insanı öldürebilecek bir yılanı öldürür... sonra kendisi de uzanır... zehirlenmiştir...

  bir süre sonra yine kalkar yılanı yemeye koyulur... yılanı yerken yine zehirlenir ve yine uykuya geçer... sonra bir daha kalkar yine yılanı yiyip zehirlenir yine yatar... yılan bitene kadar ayılıp bayılan maymun iştahlı küçük sevimli hayvandır...
  42 -2 ... irishstorm
 2. 2.
  Aslanlar ve leoparlar onları öldürüyor. Arı kovanlarını yağmalamak için duydukları dayanılmaz istek, yaşamlarını tehlikeye atıyor. Porsukların kovanlarına zarar verdiğinden şüphelenen bazı bal üreticileri, onları vuruyor ya da zehirliyor. Dişiler, daha önceleri düşünülenin aksine bir defada birden çok değil, sadece bir yavru dünyaya getiriyor. Bir yıldan uzun bir süre yavrularına baksalar da tüm yavruların yarısı, ya yırtıcılara yem oluyor ya da açlığa yenik düşüyor ve bağımsızlıklarını kazanamadan ölüyor.
  9 ... lilith
 3. 3.
  Afrika'da yaşayan bal porsuğu cesareti ile tanınmaktadır, avladığı hayvanlar arasında kobra yılanı da bulunmaktadır. Kobra yılanı bal porsuğunu gördüğünde saldırmak ya da kaçmak için harekete geçer. Kobra yılanını harekete geçiren nedir? Amigdala. Amigdala, limbik sistem içerisinde duygularımızdan sorumlu nöronların bir araya gelerek oluşturdukları bir nükleus yani çekirdektir.
  9 ... lilith
 4. 4.
  Cüsselerine rağmen çok büyük işler başaran hayvanlardır. Yılanla resmen dalga geçiyor, posta atmadığı hayvan göremedim ben belgeselinde.
  3 ... paradigma
 5. 5.
  yılanları,fareleri hiç acımadan hatur hutur yiyor bunlar.* *
  3 ... lilith
 6. 6.
  psikopatın allah'ı bir hayvandır. inatçıdır. günde 80 km yürür. önüne ne gelirse yer. balın hastasıdır. derisinin kalınlığı sebebiyle arı kovanlarına rahatça girer çıkar, arılar üzerine çullansa da o sallamaz. çöl dünyasının kabadayısıdır. korkulasıdır. sinirlendirmeye gelmez, sinirli olduğunda öleceğini bile bilse, karşısındakine dalar. kobrayı yiyip, ayıldıktan sonra kafayı bulup sallana sallana yürümesi ise insanı kahkahalara boğar.
  12 -1 ... paleface
 7. 7.
  (bkz: ratel)
  ... eşşağan ala gazuğu
 8. 8.
  boyuna bakmadan her türlü kavgaya girer, düpedüz psikopattır, acayip cesaretlidir. sonunda yenilse de 45 dakika boyunca kocaman leopar ile dövüşmesi takdire şayandır. günün birinde mahallede yolda yürürken görürseniz, çaktırmadan ve arkanıza bakmadan kaçınız.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Honey_badger
  4 ... lync
 9. 9.
  sansargiller familyasının her bireyi gibi(gelincik, porsuk, samur, sansar) ota boka, hatta boyundan büyük yaratıklara bile saldıran bir hayvandır. o yüzden şaşılmaması gereken saldırgan davranışları vardır.
  4 ... soul forged sin
 10. 10.
  ilginç bir hayvandır ama kararlıyım, ne yapıp edip bir tane edinecem. yılandan o kadar korkuyorum ki anlatamam. izlediğim belgeseli kendi meşrebimce yazmaya çalışayım: şimdi bu hayvan kobrayla karşılaşıyor. dövüş kaçınılmaz olduğundan önce kobra çöreklenip dikiliyor ve herkesi tırstıran o pısss hareketini yapıyor ama porsuğun gözü kara, kımıldamadan duruyor yerinde. aşağıdan yukarı rakibini süzüyor ve kobranın saldırmasını bekliyor. kobra hücum ettiği zaman kolunu kaldırıp ısırtıyor ve o anda bir osmanlı tokadı akşediyor kendisine. yılan tokattan, porsuk da zehirden bayılıyor. sonrası bir alem; vücudundaki panzehir sayesinde kobradan önce ayılıp bunu güzelce öldürüyor ve sonra da ocakbaşındaki bir obur gibi, kobrayı dürüm niyetine mideye indiriyor. hayvanın bir diğer özelliği de(tam olarak bilmediğimden sallayacağım) 1 km çaplı bir alanda, etrafta bulunan tüm yılanların kokusunu alıp deliye dönmesi. alacaksın, bağlayacaksın evin kapısına; ne gam kalır ne kasavet. efsuna falan ne hacet, balporsuğu is the best.
  13 -1 ... lynyrd