bugün

(bkz: canim benim)
--spoiler--
bak güzel kardeşim.
hayatım senin gibi ibneleri adam etmekle geçti. sizinle uğraşmaktan akşam eve gittiğimde iki bardak çay içemez oldum. çok yoruyorsunuz beni. adam olun desem de faydası olmayacak biliyorum. kafanıza göre takılın ama artık şu interneti kirli emellerinize alet etmeyin. vikiliks belgelerine bile bakamadım sizin yüzünüzden. şerefsiz bak yine sinirlendim biraz efendi olun gidin evlenin çoluk çocuğa karışın ne bileyim yeter ki beni sinirlendirmeyin. neyse kralınız gelsin lan. sakin olmalıyım zaten yılın golünü de messi atmış. görüşürüz.
--spoiler--
yarrak siken kelebek nickli arkadaşa atar yapan inci sözlük yazarının feryadı.
--spoiler--
bak güzel kardeşim kelebek, benim adım jack bauer. adımı duymamış olmana imkan yok ama bilmiyorsan aç google dan bak sikik. ctu da federal ajanım. bu güne kadar başta amerika olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde türlü askeri operasyonlara katıldım, nice nükleer bombaları durdurup, sayısız terörist yakaladım. peynir ekmek gibi kurşun ve roketatar yedim. kısacası tek başıma ordu gibiyim. işim gereği ülkenizin istihbarat servisinden çok samimi olduğum arkadaşlarım var. geçtiğimiz aylarda biri bana inci sözlük denen bu güzide ortamın ne kadar komik olduğundan falan bahsetti. ben de emeklilik günlerimin tadını çıkardığım şu günlerde can sıkıntısından bir bakayım dedim. ve inci sözlüğü gerçekten çok sevdim. sözlüğün resmen müptelası oldum. herşey çok ta güzel gidiyordu. taa ki 18/04/2011 tarihinde sen bu başlığı açana kadar. sen nasıl bir orospu çocuğuymuşsun ki 5 aydır hikayeni bitirmeyerek benim gibi çelikten iradeye sahip birinin sabrını taşırdın. bu başlığı açtığın o lanet günden beri uyku düzenimin amına koydun. bazı zamanlar "ya şimdi yazarsa, aha şimdi yazacak" diyerek 4-5 gün boyunca bilgisayarın başından kalkamaz hale geldim. üstelik gelip iki part yazıp kaçtın. sırf bu yüzden asabileştim, arkadaşlarımla ve ailemle aram bozuldu ne ağzımın tadı kaldı ne hayatın bir anlamı... ama bugün canıma tak etti. şu an sinir krizi geçiriyorum. duvarları yumrukladım, evde eşya koymadım kırdım. sinirim yine geçmedi. tansiyonum 45-35. arkadaşlarım kolonya ile şakaklarımı ovuyor. şunu bil ki: şu dakikadan itibaren hiçbirşey senin götünü kurtaramaz. ctu dan eski dostum chloe o'brian a söyledim. adresini tespit ediyor. mit le irtibata geçip ananı siktirecem. amerikan hapishanlerinde zencilere orospu yapccam seni. bittin olum sen. tez elden ailenle, ebruyla, arkadaşlarınla vedalaş. siktim belanı...
--spoiler--
Olası Bir kavgada "bakın ben insan gibi konustum,o baslatti" demek icin onceden soylenen atarli ve derin bir anlami olan söz grubu.
kavga öncesi saygılı konuşma :d
bak güzel kardeşim diye başlar, sonlara doğru küfür edersin.
şiddet büyüsü.
Atarlı söz öbeciği.
Bakmayın kardeşim filan deyişine!
Az sonra tatsız şeyler olacak, gardınızı alın.
ee, sana baktım kardeşim, söyle!
Güzel misiniz de başlığa tıkladınız?
Laf anlamayan birisine laf anlatmaya çalışmadan önce, ortamı yumuşatmak amaçlı kullanılan söz öbeği.
bir dönem akçomarları insanlığa kazandırmak için uğraş veren eğitimli kişinin cümleye giriş sözü...