Harbiden taksim'de çok bir şey yok. Millet istiklal caddesine gitmek için Taksim e gidiyor olmalı.
(bkz: bagdat caddesi ni tikilerden ibaret sanmak)
cebindeki parasına göre yaşamayı tercih eden insanlardır. bilindiği gibi bağdat caddesi oldukça pahalı bi yerdir. taksimde her insan kendine göre eğlenebileceği,vakit geçirebileceği bir yer bulabilir. yurdum insanlarıdır, zengin bebesi olmayan insanlardır.
bir yeditepeli'nin mantığı olabilecek kadar tikky işi duran cümledir.
"hayır yani caddedeki midpoint varken niye insan burger kingin ya da bambinin önünde buluşur ki?
caddedeki mango-diesel-miss sixty varken niye insan atlas pasajına- beyoğlu iş merkezine- halep pasajına gider ki?
yer fıstığında oturup kazıklanmak, yediğin fıstıkların çöpünü yere atmak varken neden insan nevizadeye pi cafeye gider ki?
bu insanlar mal mı allaaseeen" şeklinde devamıda getirilebilir.*
heyecan arayan, ya da bağdat caddesinin varlığından haberdar olmayan insan.
(bkz: sözlük nur topu gibi bi beratımız daha oldu)
arabasına ve parasına değil, bacaklarına ve cesaretine güvenen insanlar topluluğu...
taksimdeki tarihi havayı görmek isteyen kişidir he aynı zamanda taciz hırsızlık gasp gibi olayları merak eden kişidir.
öncelikle, (bkz: başlık ve nick uyumu)

Bağdat caddesi gerçekten daha güvenlidir. kafanız rahat olur. Yolda sevgilinizle yürürken kolay kolay kimse laf atmaz veya mal mal sevgilinize bakmaz. Fiyatları taksim'e göre pahalıdır. ancak, zannedildiği kadarda uçuk değildir. Bağdat cadddesi'nde göreceğiniz tipler gerçekten fikstir. bütün kızlar aynı. hepsinin belinde kalın D&G kemerler, sarı ve düz saçlar. gerçi son zamanlarda siyah saçlar moda oldu ya. Ayrıca bağdat caddesi'nde bulunan bütün mekanlar önce taksim ve çevresinde dikiş tutturmuştur.

geçenlerde, bağdat caddesi'ndeki kızılkayalar'da kuyruk bekleyen tipleri gördüm. taksim'deki şubesindeki asilik, taksim'deki asalet kalmamış.( bu arada bir noktaya değinmek istiyorum. Bağdat caddesi'ndeki görüpte bahsettiğimiz özenti, marka meraklısı gençlerin birçoğu oranın yerlisi değildir. Oralarda oturan insanlar gerçekten "kaliteli" insanlardır. hiçbiride marka meraklısı, insanları küçük gören kişiler değildir. giderler adam gibi biryerde oturup muhabbet edip, eğlenip evlerine dönerler. fakat, diğer çevreden aralarında benzin parası toplayıp gelenler vardır. salak salak kız keserler.)

ayrıca bu iki semti karşılaştırmak ne kadar saçma. ikisi benzer yerler değilki. Şahsen ben kız arkadaşımı yanıma alıpta "taksim gecelerine akmam". ki hayatımın belkide yarısının taksim ve çevresinde geçmesine rağmen. birisi muhtemelen kız arkaşınıza laf atar. yada bir dilenci gelir başınıza musallat olur. size bir maksat muhabbet tavsiyesi, sevgilinizle taksim'e gitmeyin.*

eğlendiğiniz, o caddenin sadece bir sokak arkaları, uyuşturucu, motor, lezbiyen, gay, travesti, sarhoş bataklarıdır. çok klasik sözler bunlar ancak böyle. birisi laf atsa, kavga etsiniz neler olacağını düşünün. kavga etseniz dert, etmeseniz ayrı bir dert. başıma geldi ordan biliyorum. ki, istiklal caddesi'nde tanıdığım onlarca esnafa ve çocukluğumun orda geçmesine rağmen.

taksim'in o batakhane sokaklarında yeri gelince, kaldırımda uyumuş biriyim. Yani, işi asiliğe, entelektüelliğe vurupta taksim inadı yapmaya gerek yok. gerçekten de, gidin adam gibi bir yerde takılın kardeşim.*

taksim daha güzel. taksim daha eğlenceli. taksim daha atraksiyonlu. taksim çok daha hoş. taksim daha adrenalinli. taksim'de gerçekten çok fazla şey var. bunları herkes biliyor. ancak, işi inada vurmaya gerek yok.

yanınızda özel biri varsa bağdat caddesi, arkadaşlarınızla iseniz taksim. nokta.
(bkz: ankara dururken izmir de yaşayan insanlar)
(bkz: doktor olacakken mimar olan insanlar)
(bkz: okur olarak kalacakken yazar da olan insanlar)
tanım: elmayla armutu karşılaştırmakisteyenlere malzeme veren insanlar. *
etrafında bir sürü fönlü, pantolununun üstüne çizme çekmiş, barbour montlu, harley botlu sarışın görmek istemeyen insan modelidir. (bkz: tespitte hata olur)
herşeyi yerine göre yapan insandır. kadıköyde oturuyorum, sabaha kadar kız arkadaşımla eğleneceğim zaman bağdat caddesine giderim taksim'e gitmem.erkek erkeğe kafa dağıtacağım veya kız arkadaşımla gündüz vakti istanbul'u koklamak istediğim zaman taksime giderim bağdat caddesine gitmem bu kadar basittir.
(bkz: tespitçiyi ayarlamak)
esrarkeşlerin, travestilerin, hırsızların, size sataşan yüzlerce insanın olduğu yerde eğlenmeyi, bağdat caddesi'nde ki birbirinin aynı asalakları görmeye yeğleyen insanlardır.
istanbul un yenisidir.Bilmeyenidir*
sallandiracaksin iki tanesini taksim'de bak bir daha yapıyorlar mı? *
rock bar' a veya türkü evine gitmek isteyen insandır. bağdat caddesi' nde bu tip yerler yok denecek kadar azdır.

ucuza içmek isteyen insandır. sen gidersin midpoint' te 10-15 ytl' ye bira içersin, diğeri 3 milyona aynı birayı içer.

evi avrupa yakasında olan insandır, OGS si olmadığı için 2. köprü trafiğine girmeyi istemeyen insandır, mecburi noktalara değil, kendine hitap eden yerleri seçmek isteyen insandır. bir yerde 15-20 seçenek var, bir yerde 300-400.
bağdat caddesindeki sürekli var olan araç trafiğini , taksimdeki kadar her keseye uygun mekanların bulunmamsı , belirli bir saatten sonra caddenin uykuya dalması * ve ulaşımın çok yönlü olmaması bağdat cad.sini taksim ' e tercih etmeye itmektedir insanları. bırakınız nerde istiyorlarsa orada eğlensinler .
gosteri$ pe$inde olmayan insanlardır..bagdat caddesi gucci marka parfum kokarken,taksim tarih kokar..
gerçek insanların bulunduğu yerde eğlenmektir; çakmaların değil. gizliden ibnelerin değil açıkça travesti olanların bulunduğu yerde eğlenmektir ayrıca. *
bağdat caddesi gibi güvenli bir yer dururken taksim gibi esrarkeşlerin, travestilerin, hırsızların, size sataşan yüzlerce insanın olduğu yerde eğlenmeyi seçen insanlardır. bu insanlar genelde bağdat caddesi'nin de eğlenmek için iyi bir yer olduğunu bilmesine rağmen sırf damarlarındaki gençlik ateşi var ya o yüzden buraya giderler. sanki taksim'e giden insan birden kültürlü olacak. sanki oraya gidince birden asi olacaksınız. hadi bağdat caddesi'ne gitmediniz anladım yine. başka yerler yok mu sakin ve güvenli olan. oralara da gidebilirsiniz. ama olmaz illa taksim'de eğlenilecek. o zaman asi oluyorsunuz çünkü birden o da nasıl oluyorsa artık.

bu nedenle sormak istiyorum arkadaşlar yoksa sağlığınız bu kadar değersiz mi?