bugün

valla yaşadığım bir sorunsal, babama 5000 tl para göndermiştim dişlerini yaptırması için ve ben sana bunu vereceğim demişti ama vermedi * ama nasıl istenir ya, ben isteyemem heralde.
O sizden istiyorsa siz de isteyin ama aradaki ekonomik durum farkı önemli tabi. Sonuçta Sizin de geliriniz daha fazla olabilir onun da.
Senet yapmadiysan alamazsın.
Ben dolar olarak borç vermiştim babama. Seneti mafyaya verip Söke Söke aldım
temenujka şöyle bir durum var, ki @manyak olmaya karar verdim bilir, babamın hiçbir zaman parası olmaz * parası vardır da, hep ya bankada ya fazide ya borsada falan bir yerlerdedir. babamdan para almak çok üstatlık gerektiren bir işlem *
isteme . Babadan geri para istenmez. Eğer ki zoruna gittiyse birdaha vermezsin olur biter .5000 lira ağız eskitmeye de gönül kırmaya da değmez.
Arkadaşım giden gitmiş.
Bu sana ders olsun ve bir daha istediğinde verme.

Edit: durumu iyi, parası yatırımda dediğin için böyle söyledim.
Maddi durumu kötü olsa, zor durumda kalsa, bu şekilde bir nasihatte bulunmazdım.
Temenujka fenaymis. Adamın donuna kadar alir
vereceğiniz borç para kime olursa olsun gittiğine üzülmeyeceğiniz bir miktar olmalı. bu kişi baban olsa bile bu böyledir. sağlık için kullanıldıysa geri istemekte doğru değil bence. ama baba var canını verirsin; baba var günahını vermezsin.

orada kişi bu kararı bunlara göre vermeli.
arkadaşlar bu cintonik'e akıl, fikir falan vermeyin anlamıyor. amca çok çakal, sevimli bir dolandırıcı.

yıllardır ev satılıyor, tarla satılıyor, arsa satılıyor ama önce sana da vereceğim deyip sonra da parayı kullandım diyerek bu çocuğa 5 kuruş koklatmıyor. bankada milyonları var ama 5 bin lira diş parasını bundan alıyor. tam bir profesyonel cimri.

kısacası böyle keloğlanı bulmuş sürekli şaplak atıyor...
ben de alacağını isteyemeyengillerdenim.

babam yaşıyor olsa ondan da isteyemezdim.
borç verdiğim herifler gözümün önünde zenginleşir. lüks yerlerde görürüm. üstünü başını düzeltir. içtiği sigara değişir. isteyemem. zor bela yanılıp şaşırıp getirmişlerse de acelesi yok derim lazımsa kalsın sıkışma derim. öyle alırım. adam gerek dese geri vereceğim yani.
malım.
karılar bu konuda iyi çirkinleşip şopara dönüyorlar. ablamdan zor bir zamanda o zamanın parasıyla iyi bir para aldım.alan elimin eklemlerini sikeyim. burnumdan getirdi. bakın yıllar geçti hala küsüm. kredi çekip verdim parayı ama zarara girdim tabii.
Keşke yaşasaydı da borç verebilseydim.vermesede olurdu.
temenujka haklısında babam bu konularda manyak'ın dediği gibi üstat seviyesinden bir adamdır ve benim seviyem ona yetmez, yetmedi zaten bende üstüne düşmeyeceğim artık evlenirsem beyaz eşyaları ona aldıracağım bu konuyu kendisine ilettim :()
Ekşiye yazdım buraya da yazayım. Baba yahu ne borcu.
Güzellikle iste, vermezse kolunu bacağını kır, gene vermezse bacaklarına sık. Bir daha ki sefere kafana sıkarım de. Bak nasıl veriyor.
aga bende istememde, ben sana geri vereceğim dedi babam, o yüzden yazdım.
istenir istenir.
Gömlek cebine atıp makinada yıkatıyorsa isteyin.
Ebebeyn evlat arasında borc mu olur? herkes ailesinin durumunu bilir. Bizde kimin ihtiyacı varsa olan verir. Kimse verdiğinin ardına düşmez.
lan verir mi o parayı sana geri.

adamın milyonları varken senden 5 bin lira alıyor bu da hala geri alabileceğini sanıyor...

not: milyonları varken hollywood smile yaptıracağına geçici diş yaptırmasından bahsetmiyorum bile!
Babadan Vazgeçtim. Doktor oğluma borç verdiğim paraları geri alamıyorum.
Delikanlı adama yakışmaz, lafı bile açılamaz şahsım tarafından, hakaret sayarım o derece.
Babadan babaya değişir. iskele babasıysa istenir. Hakkıyla babalık yapmış, doğru dürüst bir adamsa zaten zar zor istemiştir, durumu yoktur. Ondan istenmez.
Babaya borç verilmez, hibe yapılır.
hahaha diye güldüren başlık.
lan oğlum bu olay hiç gürndüğü gibi olmayabilir.
ana ve baba hiç bir çocuğunun sıkıntı çekmesini istemez.
hani küçükken yemekte eşit bölüştürmeye çalışırlar ya. işte bu çocuğum üzülmesin ve eşitlik olsun anlayışı ileride de devam ederse, anne baba ne yapıyor biliyor musun?
eğer sende para çoksa senden alıyor kardeşlerine veriyor.
valla bak.
senden diyelim 300 bin tale borç almış.
2 gün sonra zıpçıktı küçük kardeşin telefon ediyor.
abi araba aldım, gel gezdireyim seni.
sonradan kafaya dank ediyor.
bi süre sonra, anana babana soruyorsun ya hani 300 bin aldıydınız ya ne oldu o para.
kardeşine verdik diyorlar.
ya ben sizin ihtiyacınız var diye verdim diyorsun.
cevap tam eşitlikçi.
olsun oğlum o da kardeşin onun da arabası olsun.
e ben ne diyim size.
e veledi zaten siz şımartınız. adam 7 senedir okulu bitiremiyor. geziyor tozuyor.

hadi şimdi söyleyin bakalım. istenir mi istenmez mi?
babama sana borç vereyim desem ancak benle t.şak geçer.
Para gibi pis bir konuyu ev içerisine taşımamak gerekir. Konuyu soran yazara da, sonraki yorumlara da baktım; genelde sözlükteki düzgün tipler yazmışlar. Büyük bir sıkıntıları yoksa ben konuyu gündeme taşıyacaklarını dahi sanmıyorum.
güncel Önemli Başlıklar