bugün

Eve gittiğimde sakallı yanaklarını sulu sulu öptüğüm adam . Kız çocukları için babanın yeri bambaşka .
Eve gittiğimde sakallı yanaklarını sulu sulu öptüğüm adam . Kız çocukları için babanın yeri bambaşka .
şu anda yanımda olsaydı da, sen halledersin oğlum deseydi dediğim...

çok özledim seni be baba. çok...
bugünlerde rahatça sohbet edebildiğim, kardeşimle beni annemden daha çok seven ebeveyn. adam gibi adam. bazen agresif olsa da bize annemizden daha çok değer veren insandır.
canım babama gelsin.

http://www.youtube.com/watch?v=0DyUYWzIbM8
özlem, özlenen sevgi sıcaklık, güven kokusu,huzur...

aynaya baktığında onu görmek,ona benzemek güzel ancak cenaze gününde sana bakıp bakıp "aynı babansin, sana bakınca babanı görüyorum " deyip aglaninca daha bi hoş olursun...

edit: gece gece hortlatmayin su baba başlıklarını ya! 3 yıl geçti baba yazısını görünce bile burnum siz lar...
görsel
Varlığını duruşuyla belli eden insan.
Evet duruş.
Bir babada duruş olmazsa olmazlardan.
Her kaliteli sperm sahibinin baba olmadığı da her sütü gelenin anne olmadığı gibi bi gerçek.

Ben bu giride bir babadan bahsetmek isterim.
Öyle ki, kendisi farkında değildir hayatımda güzel bir iz bıraktığından.
Olmasındı da.
Her şeyde olduğu gibi uzaktan olan hayranlıklar daha tatlı.

Daha toy zamanlarım.
Koca Bi şehir. Annesinin direktifleriyle her insan zararlıdır beyni.
Ve masumiyet dolu Bi hal.
Elimde bir telefon. Çok da sevmediğim Bi arkadaşım ingiliz aşkını anlatmak için mesajlar atıyor.
Bense hayatımın en güzel günlerini yaşayacağım o koltukta özgeçmişimi anlatıyorum.
Annem? Babam? Memleketim? Annemin doğum tarihi?
Ne kadar da önemsenecek şeylerdi böyle.
Aileye değer veren bir babadan çıkardı bu sorular.

Hiç sessizlik olmadı o gün de diğer günlerde olduğu gibi.
Her gördüğümde daha çok şey paylaştığımı hissettim, duygu anlamında.

Bazen aylar bazen yıllar sonra gördüğümde dahi, o içten sarılmasını yapar ve 'güzel kızım' derdi.
Her sarıldığında kendimi güvende hissederdim.
Başkasına diyor mu diye hiç düşünmedim.
Ne fark ederdi ki.
Fiziksel güzellikten bahsetmediği o kadar açık.
'Sen de benim kızımsın' demekten farkı neydi o iki kelimenin.

Uzun zaman görmeyince 'nerelerdesin sen, arayı bu kadar açma bir dahakine' derken o kadar sıcak ki o sözcükler.
Ve çok anlamlı.
Benim için öylesine anlamlı.
Çocuğu da bu konuda kesinlikle ona çekmiş.
Duygularını ifade etme becerisi muhteşem.
Ne çok cıvık ne de soğuk.

Sonra bu 'baba'nın çok da güzel bir aile yaşantısı olmadığını öğreniyorum.
Biliyordum ama daha fazlasını öğrenmek içimi acıtıyor.
Kendimce tebrik ediyorum.
Her yaşadığı pisliği kendim neler çektim adı altında katlayarak pisleten onca insanı düşünerek Nasıl mucizevi bir insan olduğunu düşünüyorum.
Böylece hayranlığım katlanıyor.
Ve eşine çocuklarına olan tutumu hep gözümün önüne geliyor ve diyorum ki,
Babasına bak çocuğunu sev.
kaybedeli 523 gün olmuş, kalbimin ağacını kuruttular.
Bugüne kadar hayrını görmedigim vatandaş.
Son günlerde sinir krizlerine sokan aile ferdi.

Ne babalar var evlatlarının kahramanı olan. Hayat işte...
herkese selam sana hasret.
Bazen sadece bir sıfattır.
Bazen yakın bazen uzak. Hiçbir zaman tam değil. Hep eksik. Sanırım artık Bu bi problem değil ama.
Bu aralar beni delirten aile ferdi. Her para konusu açıldığında aslan kesilir tamam yok ben de biliyorum ama ölelim ya. Tabi aylardır çalışmıyorum evdeyim ya batıyoruz adama. Şurada uyanalı yarım saat olmuş saniye de hayatımı sikti sağolsun. Ulan ölümüne seviyorum seni niye böyle yapıp kendinden soğutuyorsun.
görsel
Gölgesinde ferahlanılan koca bir Çınar.
Sırtıma taşıyamayacağım kadar sorumluluğu yükleyip siktir olup giden adamdır, gün itibari ile altı ayımızı konuşmayarak geçirmiş bulunuyoruz. Bundan sonra seni adam sayıp karşıma almam ama malesef ki mallığımdan ötürü başına bir iş gelse ilk koşup gelecek olan yine ben olacağım senin her benim sana ihtiyacım olduğunda sırtını döndüğün gibi dönmeyeceğim sırtımı utan diye kendinden ama senden tek bir şey öğrendim her şey olacağım ama asla senin gibi bir baba olmayacağım.
66 yaşına gelmesine rağmen, 5 çocuğunun kendi çabası ile evlenmesine ve halen bir çocuk gibi kimseye haber vermeden 65 yaş aylığını çekip çatır çatır yiyip ardından haşlığı bittiği zaman ortalıkta pis pis dolaşıp ayak bağı olan insan demeye dilim varmadığı pislik. ulan 20 seneden beri çalışıyorum, diğer kardeşlerimde 15 yaşlarından ta ki evlenene kadar çalışıp hem eve baktılar ve evlendiler bütün yük 6 senedir benim omzumda ve sevdiğim dünyalar iyisi kızla sırf bu nedenlerden dolayı, kenara para atamadığım için evlenemeyeceğim belki de. allah korkusu olmasa insanda neler yapar ona da neyse, hiç hak etmediğin 5 tane evlada sahipsin seni şeref yoksunu pislik.
ne istesem,ne yapsam sürekli karşı çıkan,ergen ergen espriler yapan,her pazar sabahı trt de kovboy filmi izleyen ve zorla izlettiren,kalbi sevgi dolu olmasına rağmen gereksiz otoriter olma arzusu yüzünden çocuklarını kendisinden uzaklaştıran aile ferdi. Ayrıca 24 yaşına gelmeme rağmen bir hafta sonunu benim için ayırdığını,sınavlarımı takip ettiğini,dertleştiğini, sorunuma çözüm olduğunu hatırlamıyorum. Kendimi bildim bileli her haftasonu kıraathaneye(kahvehane) gider neden gittini sorduğumda kendine zaman ayırmalıymış. iddia ediyorum kupa kızı ve maça papazıyla ailesinden daha çok zaman geçirmiştir.
benimki zopalıktır.
şu an birilerine sayıyor da sayıyor.. haberler açık televizyonda. malum ülke gündemi.
Criminal case oynayıp, her gün şua isteyen babadır. Candır.
Benimkisi baba sıfatını hak etmeyen bir insandı hayatım boyunca başkalarının babalarına özenmişimdir hayatta en korktuğum şey onun gibi biri olmak hatta onun gibi bir baba olmak yaşamayan bizim halimizi anlamaz baban sorarlarsa vardır yaşıyordur sağdır senin için ise hiç olmamıştır.
Benim için hic gelmeyecek bir yandanda hic gitmeyecek tek sevgili.