bugün

en asil duyguydu bir zamanlar, sonra da öldü.
aşk, öldü.
hormonlarla alakalı bir hastalıktır. endorfin, feromon, testesteron, östrojen, oksitosin, adrenalin ve nöradrenalin hormonlarının fazla veya az salgılanmasıyla oluşur.

aşkı tetikleyen şeyler;
-kokusunun size güzel gelmesi.(feromon)
-cinsel arzular.(testesteron, östrojen)
-kaybetme korkusu.(nöradrenalin)
-sahiplenme içgüdüsü.(oksitosin)
-onun yanında kendini güvende ve mutlu hissetme.(endorfin)
-kıskanma.(adrenalin)
-ve tabi ki terkediliş.(nöradrenalin)
belirtileri:kalbin istemeden hızlica çarpması, ellerini nere koyucağini şaşirmak, yemek yenmemiş olsa bile doymuş gibi hissetmek, heyecanlandiğini belli etmemeğe çalişmak ve daha fazla rezil olmak, kendi kendine gülmek ve mutlu olmak.
aşk... neymiş bunu biraz önce öğrendim.öğrendiğimde artık çok geçti.geç kalmıştım olabildiğine geç hemde.biraz önce ayrıldık.önceki ayrılıklardan çok farklı ölümle sonuçlanan ayrılıklardan bile.ilk defa göz yaşlarımı tutamadım.onlar aktı ruhum aktı ben aktım gittim.şimdi soruyorum kendime neden daha önce sevdiğini anlayamadın.alışkanlıklarımdan olmuştun bunu şimdi fark ediyorum.sen beni değiştirmişsin bunu da şimdi fark ediyorum.bizimkisi severek ayrılmaktı.daha doğrusu aşk ile ayrıldık.anılar depreşiyor, alışkanlıklarımın krizi tutuyor.şuan sen oluyorum aslında. üvercinka,göğe bakma durağı,ben yine salağı oynayacağım,çaresizlik ve yalnız bir opera şiirleri beni eski günlere götürüyor. eğer sana aşık olduğumu bilseydim,senin benim içimde yeşerdiğini sarmaşık gibi sardığını bilseydim eğer her saniyemi değerlendirirdim seninle olabilmek için. artık çok geç bunu da biliyorum fakat sen bana aşkı öğrettin aşkım. unutamayacağım bir aşkı. senden sonrakilerde hep seni arayacağım hepsi bana seni hatırlatacak. aşkı da seni kaybettikten sonra öğrendim yani bir şeyi kaybetmeden değerini,anlamını bilemiyoruz.
fazla uzun sürmez, çabuk gider. orospu çocuğunun halay başı mendil sallayanıdır. aha bu dedirtir sonra da sövdürtür. hayatta yapmayacağın şeyleri yaptırır, boynunu eğer belini büktürür. sahip olmak için sikilmek, başkasının sahip olması için sikmek gerekir.* yalın hali ile insanı mallaştırır. eğlence ve birlikte çekilen acılarla(acı önemli bir nevi bedel) tadından yenmez.
Mide ve bağırsak gazlarını söktürücüdür. Sindirimi kolaylaştırır, midenin gerektiği gibi çalışmasını sağlar. Hıçkırık ve Hava yutmayı engeller. Sinir zafiyetini giderir. Uyku vericidir.
Dereotu Aybaşı kanamalarını kolaylaştırır. Anne Sütünü çoğaltır. iştah açıcıdır. Ağız Kokusunu giderir. Çocuklardaki Gaz ağrılarını giderir. Yemeklere ve salatalara tat vermek için konulur. Hamilelerin kullanmaları sakıncalıdır.
dünyadaki en mal insana bile katlanmamızı sağlayan yüce duygu.
sertap erener şarkısı. aynı zamanda bu şarkıya Mando ile, Fos adı altında düet de yapmıştır.
güzel şarkıydı.
amına koyduğumunun hissiyatı.
tamamen acı üstüne kurulmuş bir terimdir kendilerini. aşk karşılık bulamayan duygudur.(istenilen karşılığı) aşk, delicesine sevdiği insana ulaşamamaktır. sevdiğinin peşindeyken, ardındayken ve hatta onunla birlikte olmana rağmen istediğin karşılığı alamayınca çekilen acıdır aşk. tasavvuf düşünürleri gibi aşk, allah'a ulaşırken çekilen acıdır. burada allah ile hedef kişiyi değiştirebiliriz.
neden evlilik aşkı öldürüyor? söyleyeyim, evlenince artık benimle, karşılığımı aldım deyip duruluyor insan. geriye sadece sevgi kalıyor, acı değil. eğer evlilikten sonra bile hala yakın hissetmiyorsa kişi, istediği karşılığı almıyorsa doğal olarak acı çekiyor ve aşk bitmiyor. aşk, acıdır çünkü. ne demiş bir düşünür ablamız, "mutlu aşk yoktur."
Aşkın şudur sözlük anlamı; Arıyosun sen belanı.
(bkz: Nil karaibrahimgil)
(bkz: her erkeğin hayatını siken bir kadın vardır)
adamı maymuna çevirir.

faşist dermiş eşin, dostun, akraban
itin biri diyormuş baban,
kimse anlamadi bizi,
bilmediler öykümüzü,
düşman gibi, hain gibi kırdılar gönlümüzü.
bile bile uçuruma gitmektir.
vitaminler ile hormonların karışımı olan saçma sapan bir duygudur. gerçek değildir. geçicidir.
ikili mücadele. ve genelde bir taraf sürekli yerle yeksan.
ne yazık ki ( ya da ne mutlu ki ) * hormonaldir.
yanındayken sadece yanında oldugunu hıssedersın gozlerıne bakıp dalarsın aşık oldugun kısıye, depremler olsa hele bırde ozlmıssen dunya umurunuzda olmaz.

Ask, uyurken bıle o'nun koala gıbı sarılmasıdır, kulagının dıbınde horlasada...
Para gibi karın doyurmayandır.
korkup kaçtığım. belki de böylesi daha iyi.
Anasını sikim öyle duygunun size bişi olmasın.
kızgın bir boğa gibidir. etrafında ise kaşınan, heyecan arayan insanlar vardır.
\"Aşk, bir başka varlığa karşı duyulan derin sevgi. Sevgi kuramının kurucusu Psikanalist Erich Fromm, sevgiyi, insanlığın sorunlarına bir yanıt olarak, kişideki aktif ve yaratıcı gücün kaynağı bir enerji olarak ve bu söz konusu yaratıcılıkla sevmeyi de bir sanat olarak tanımlar. Bir sanat olması bakımından da uygulamada olgunluk gerektirir.\"
gene en beklenmedik anda gelen. ama kimlik değiştirmemiş hala, yine platonik.
Sertap erener - Ask dinletir insana.
http://www.youtube.com/watch?v=5f9NT4ZQBmE
güncel Önemli Başlıklar