bugün

kusturana kadar yayınlacağından nedense emin olduğum bitmeyen veda.
bihter'in beyaz elbisesi ile ıslak saçları "halka" filmini aratmamışır.
vedası 18 hafta geciken dizi...
şükürler olsun ki bitti. darısı kavak yellerinin başına.
an itibariyle izlemeye vakit bulduğum dizi.

ve yine an itibariyle nihal'in "kına gecesi organizasyonunda" bütün kızların behlül maskesi takıp nihal'in etrafında dans etmeleri kısmına gelip dakikalarca güldüğüm dizidir.*
2 sezonda final yapmaları sevindirik etmiştir beni.allahtan yaprak dökümü gibi yapmadılar diziyi.hazır yaprak dökümü demişken, bitirin yahu şu diziyi, millet ali rıza beey'in kahrından verem oldu. daha 2 sezonluk anlaşma yapmışlar vicdansızlar.dediydim ben etmeyin eylemeyin diye...
üzdü bizi bu veda
veda etmiş bitmiş, unutulmuş bir mesele.

ve ben bu elim durumu tekrardan hatırlatıp sizleri üzmek acılarınızı depreştirmek istemem de biri bana açıklasın lütfen;

bu behlül ve bihter'in hangisi erkek hangisi dişi?
son bölümde salya sümük ağlayacagımı varsayarak peçetelerle tv karsısına geçtiğim bir bölümdü. Ama ne yazık kı bu kanımca böyle olmamıştır. (bkz: hüsrana ugramak)
Kanald de şu an tekrarı olan bölümdür.
"Sen kazandın, ben kaybeytim. Onurumu... gururumu..."
bihter'e yazık olmuş bölümdür. tüm kadınlar ölsün bihter yaşasın ama kenan doğulu da ölsün. kilise papazı geldi aldı karıyı olaya bak hele.
Beni beni bihterini. Hâlâ söyledikçe gülüyorum kendi kendime
Hassiktir kaçırdım mı lan vay monako.
Nihal in “ayy bnm dugunm vr Tmm mıı .ss”
Triplerinde gezdiği bölüm.
Böyle üvey kızım olsa ben de intihar ederim Bihter haklı..
Yok reklam var amk bende bekliyorum.
sol framede gördüğüm anda kanalı açıp reklamlarının bitmesini beklediğim dizi.

nihal'in hastane odasındaki balık bakışlı sahnesini ve tabiki "beni beni bihterini", heyecanla bekliyoruz efendim.
Hem acelem var diyor hemde babasıyla konuşmasını yad ediyor götten bacaklı.
reklam bitti koşun !!! deniz hanım daha fazla sessiz kalamıyooor
Nihal'i harcadılar matmazel geç kaldın.
Beşir söyle koçum gerçekleri.
(bkz: sözlükçe aşk-ı memnu keyfisi)
türk sinema tarihinin en iyi dizisinin vedasıdır. aradan 5-6 sene geçse ve tekrar yayınlansa yine izlenme rekoru kırar.
bihter'le beraber kalbime sıkacağım. şuursuz behlül'e aşık mı olunur?
Annemin üzüldüğü tek nokta ve söylediği cümle "behlülceğiz kafasi yaş yaş gidiyor".
I phone'un türkiye pazarına girmesinde bu dizinin yeri çok büyükmüş zamanında onu anladım.
güncel Önemli Başlıklar