bugün

Bir çeşmenin kalp gibi çarpan hıçkırıkları- bu benim kanım gibi
Akışını ölçer, öyle gözükür bazen.
Yumuşak bir mırıldanış duyarım akarken;
Yara nerde yatar hiç anlamadım.

Bulvarlara sel geldi, sel basmış çayırlar gibi.
Kıpkırmızı dereciklerle çaprazlanan arnavutkaldırımları
Adalardır; yaratıklardır gelen ve dolumluk içen paylarını.
Doğada hiçbirşey kalmaz şimdi kanlanmamış.

Şarap bana rahatlık verecek diye ümît ederdim ,
Uyutabilirdi sakinleştirip içini kemiren kafamı benim.
Aptalın biriydim: duygular şarapla temizlenir.

Aşka baktım eski hastalığımı iyileştirmek için.
Aşk beni bir iğneler çalılığına yönlendirdi
Suyunu içmek istiyordu orda, domuz kılı gibi ayağa kalkmış iğneler, her damarın. *
(bkz: Fontana di Trevi)
sevgiliyle romaya gidildiğinde görülesi mekan. *
(bkz: trevi çeşmesi)
amerikan yapımı 91 dakikalık bir romantik komedi filmi.

senaryo yazarları : david diamond, david weissman.
yönetmen: mark steven johnson.
Mark Steven Johnson yönetmenliğinde çekilmiş romantik komedi filmi.
--spoiler--
imkansızı hiç arzu ettiniz mi?

Aşk hayatında hayal kırıklığına uğrayan New Yorklu müze müdiresi Beth (Kristen Bell), ablasının düğününe katılmak için Roma'ya gittiğinde Aşk Çeşmesi'ndeki sihirli paraları küstahça bir tavırla toplayınca o paraları oraya atmış olan dört erkeğin çekim merkezine girer. Sosis tüccarı Al (Danny DeVito), sokak sihirbazı Lance (Jon Heder), sevgi dolu ressam Antonio (Will Arnett) ve kendini beğenmiş fotomodel Gale'dir (Dax Shepard) artık onun peşindedir.

Beth taliplerinden kurtulmaya çalışırken Nick adlı yakışıklı bir gazeteciyle (Josh Duhamel) tanışır. Ancak onun da diğerleriyle eşit heyecanla peşinden koştuğunu görünce aşkının gerçekliğinden bir türlü emin olamayacaktır.
--spoiler--
asıl ismi when in rome olan, josh duhamel ve kristen bell'in baş rolde olduğu sevimli bir aşk hikayesi.
Romadaki ünlü aşk çeşmesinden aldığı paralar yüzünden hayatı kaosa dönüşen bat, nick'e aşık olur ve paralardan birinin nick'e ait olduğunu düşündüğü için neredeyse gerçek aşkı kaybedecektir.
güzel düşünülmüş bir film ve çok eğlenceli.
ales öncesi izlediğim ve gayet relax geçen günün üstüne güzel giden film... tabii gerçek olsa keşke demedik değil kardeşimle, hatta ideal türk erkeği örneği kardeşim "ee bi gidersem en az 10 tane para alcam oradan yaw" demeyi ihmal etmedi...
erol büyükburç'da bir adet bulunan çeşmedir. sanarsın belediye gazozu. büyükburç hayratı mı desek? içene afiyet olsun...

görsel
Dünyanın en meşhur çeşmelerinden Roma'daki Aşk Çeşmesi'ne atılan ve değeri yılda 1,5 milyon Euro'ya ulaşan bozuk paraların akıbeti belli oldu. Roma Belediyesi ile Katolik Kilisesi'ne bağlı bir dernek arasında gerilime neden olan dilek parası krizinde kazanan kilise oldu.

görsel
güzel dizi ismi de olurmuş.