vücutta hissedilen sızı yani ağrıyı kesme, yok etme, engelleme ve bastırma özelliği olan ilaçlardır.
(bkz: aspirin)
(bkz: vermidon)
ilk olarak bir zaman 0.sayısını çıkarmış,halen varlıgını sürdüren metal ağırlıklı dergidir.
en agırı için (bkz: morfin) * *
endorfin hormonunun işi açısından tabi tutulduğu sınıf.*
ing. (bkz: painkiller)
-uffff...*
-hamdi abi hayırdır, nooldu ya?
-olm başım tuttu gene, çok fena ağrıyo, sende ağrı kesici falan var mı?
-ağrı kesici yok, elazığ kesici versem? *
-allah canımı alsın sen benim sebebim olacaksın...

(bkz: iğrenç espriler)
pisikolojik etkisi sebebiyle ağrıları şıp diye kesen ilaçtır. Bakkallardan ekmekle birlikte alınabilecek kadar kolaylıkla elde edilmektedir.
çoğumuzun şeker gibi bilinçsizce ve fazlasıyla tükettiği ilk zamanlar işe yarasa da sonraları vücüt alıştığı için bi halta yaramayan ilaç türü.
(bkz: fazlası zarar)
(bkz: majezik)
arkasından alkol alınınca bütün ağrıları kestiği sonsuz uykuya yatırdığı rivayet edilir.
genellikle alkol ve türevlerini ihtiva eden, tıp dilinde "analjezik" olarak geçen ilaç.
(bkz: anal jezik)
- ağrı kesicin var mı?
+ ben yanımda kesici alet taşımıyorum üzgünüm.
prostaglandin sentezini inhibe ederek görevlerini yerine getiriler. analjezik denir tıp dilinde. narkotik analjezik ve narkotik olmayan ( non steroid ) (bkz: nsai) analjezikler diye ikiye ayrılırlar bazı bazı.
apranax fort ve edolar fort.*
Bünyenin bir noktadan sonra alıştığı ve bünye tarafından iş göremez raporunun verildiği ilaç.
sürekli baş ağrısı çekenler erken yaşta ölürlermiş... sonra hayat kaliteleri de belli bir düzeyin üstüne çıkamazmış... ağrıyı kesmek için kullandıkları ağır ilaçlar ya delermiş midelerini ya da ağır kramplar yaşatırmış kalitesizce... çok sigara içermiş genelde başı ağrıyanlar, ağrıyı hafifletmek için... geceleri öyle bir ağırlık çökermiş ki, gözleri kaldıramaz bu ağrıyı anca ortak olurmuş... iki-dört nöbetinde başını ağartan ağrıyı çekenler hissedilen ağrıyı ikiyle çarparmış... beş tek sayı olduğundan değil gözleri ağrıya yenik düştüğünden nöbet sonrası sekize kadar ikiye bölünürmüş ağrı... tam üç saat ağrılı bir uyku çektikten sonra ağrıyan başını yavaşça yataktan kaldırıp iki yana sallarmış baş ağrısının varlığını hissetmek için... yine ağır gün başlarmış sonra... bu ağrıyı öylesine kanıksamış ki, bir gün ağrısızca uyanmaktan korkar olmuş... sanki ağrıyı nüfusuna geçirmişçesine... öylesine sahiplenmiş ki ağrıyı, artık ağrı kesiciyi kesmiş kendinden ağrısını daha içten hissetmek için...
ağrıda boş değilmiş sahibine karşı ve hissettirdiği her ağrıda sızlıyormuş içi, burkuluyormuş hatta... ama görev kutsalmış ve nöbet namusmuş... sahibine yaşattığı bunca ağrıya artık katlanamayıp kafasına koymuş sadık ağrı bir gün gitmeyi... bir sabah sahipsiz uyanmayı... ve bilir misiniz hiçbir ağrı sahipsiz varolamaz... ağır bir bedel ödemeyi göze alan ağrı, sahibinin kendinden kurtulması için yediyi beklemiş... yani kendini öldürmek için... sormadan edememiş kendine, sahibime bunca acıyı yaşatmak zorunda mıydım? sonra hatırlamış sahibinin ağrısında var olduğunu ve o ağrı çektikçe ben varım... varlığımı korumak için ağrıtmak zorundayım başını... o nun başı ağrıdıkça bana sahip olabilirdi yoksa ben varolamazdım zaten... son bir kez ağrıttım başını dedi, sadık ağrı ve boşluğa bıraktı kendini... sahibi için kendinden vazgeçen sadık bir askerdi ağrı, sadece emirlere uyuyordu... ilk kez kendini dinleyip, sahibini, sahibinin artık ağarmış başını yalnız bıraktı... ve gururla kayboldu gözden...
uyandığında, yine yaşça kaldırıp başını yastıktan her zamanki gibi sallamış iki yana... ama ağrı gelmemiş görev mahalline... tekrar, tekrar sallamış başını iki yana... ama hissedemiyormuş ağrıyı bir türlü... ağırmayan bir başla yaşamayı öylesine unutmuş ki, unuttuğu yeri bile hatırlamamış... nasıl yaşanıyordu ağrımayan başla? düşünmüş ama bulamamış... başımı kaybetmekle ağrımı kaybetmek aynı şeymiş, diye geçirmiş içinden... ağrı kesiciyi suçlamış sonra, sen kestin benim ağrımı diyerek yüklenmiş ona... tüm hıncını almış ondan... ve bir dikişte tüm kutuyu yutmuş... üstüne soğuk su içmiş...
dokuza kadar hissetmemiş hiçbir şey... dokuzu hiç geçe ağır ağır kesilirken başı... ağrısı için başını ağrıtmaktan çekinmeyen bir adam gibi kaybolmuş gözden, gururla..
ağrı ve adam buluşmuş mu? hala meçhul ama her baş ağrıması gerektiği için ağrırmış bunu unutmamalı...
kafanıza göre alınmaması gereken ilaçlardır. zira düşük ayarlı bünyelerde karaciğer ve mide için ciddi sorunlar ortaya çıkarır. mide kanamasına kadar gider. hele ki ota boka bir yeri ağrıdığında ağrı kesici içenler için aslında içerde durumlar hiçte iç açıcı değildir.

genç insanların bu duruma dikkat etmesi gerekir. genç adamsın ya! başın mı ağrıyor, otur uzan bi kapat her şeyi... dinlendir gözünü ve kafanı biraz. zaten o genç vucut 2dk da halleder onu. geçer zaten o emin ol. ama sen daha 25- yaşında bu ağrı kesiye abanırsan sen yaşlanınca ne yapacaksın kim bilir.

kızlar için regl dönemi durumlarında bu şey geçerli değil sanırım o bu yöntemlerle çözülmüyor... sory kızlar içeceksiniz ağrı kesici her halükarda.
(bkz: majezik)
Bağımlılık ve unutkanlığa yol açan ilaçlardır.
(bkz: aparanax fort), aprol fort , majezik sırasıyla tavsiye edlenleridir. olmadı köşedeki bakkala gidip panalgine vermidon neyin alabilirsiniz. yada kullanmayın siz onları, yatın uyuyun uyanınca geçer zaten.
" neremizin ağırdığını nerden biliyon olum? " şeklinde soru yöneltmek istediğim varlık.
bilinçsiz, şeker yer gibi kullanılmaması gereken ilaç türü.

zor zamanlarda hayat kurtarır.
en kalitelisi ve yan etkisi olmayanı = http://a1301.hizliresim.com/15/9/htcuk.jpg