bugün

yiyecek bir sey bulamamak. genellikle ogrencilerin dusecegi ve sorunun, arkadaslara yemek yikmak veya para bularak cozulecegi bir durumdur.
ölmekten bir önce gelen, korku.
insanın aklına beğenmediği ya da tokken burun kıvırdığı yemekleri getirip kafaları duvarlara vurduran ve genel nedeni parasızlık olan en çok şehir dışında kalan üniversite öğrencilerinin muzdarip olduğu beladır. *

hönkedit: ben tokum nihahaha s.ktir lan diye mi eksiledin çok merak ettim sayın erol taş. benim babam çok zengin alacağım fıstığı binicem üstüne vurucam kırbacı
aktinyum elementi kalmaktır.
öğrenilmesi gereken bir durumdur.
(bkz: öğrencilik günlerini hatırlatan şeyler)
kronik öğrenci vakası. her üniversite öğrencisi bilir.
acaba en son ne zaman yemek yemiştim? dün mü yoksa 3 gün önce mi? onu bile hatırlamıyorum. sigarayı bırakmak gibi bir şey bu yemek yemeyi bırakmak. başlarda çok arıyor insan ama sonra alışıyor.
değişken bir kavramdır, kimi yemeğe kimi sevgiye kimi ilgiye...

allah beterinden korusun
halk arasında 'tpv' diyede bilinen olaydır (tipik parasızlık vakası).
üşengeçlik nedeniyle de düşülebilecek durumdur.
"Allah kimseyi üşengeçlikle sınamasın." diye dua eden öğrencinin bulunduğu durumdur.
aş kalmak bir öğrencinin düşeceği durumdan ziyade genellemek lazım. ülkemizde çok aç kalan insan var. senede bir gün evine et giren aile var. oda sadece kurban bayramlarında. evinde sadece çorba pişirip karın doyuran kişiler sokaklarda ki aç insanlar saymakla bitmez. avrupa da bu tip insanları devlet koruma altına alıyor. aç kalmak insanlığın yüz karasıdır. bunun en büyük sebebi parasız kalmaktır. 750 tl asgari ücret alan bir insan nasıl geçinecek çocuklarına bakacak. vitamin almadan karın doysa ne olur avrupa insanının 70 yaşına gelmiş insanı bizim 50 yaşında ki insandan genç duruyor. ülkemizde genç yaşta hastaneler insan kaynıyor. bunların sebebi gıda eksiğidir.*
toplayıcılık sisteminden , köy yaşamından vazgeçerek şehirlerde metropollerde yaşayan medenimsi insanın karşılaştığı durumdur. aç kalan kişi şehirlidir. köylüler asla aç kalmazlar. köylerde ki imece sistemi çok sağlamdır. biri zordaysa iyi kötü kişi farketmez yiyeceği evinin kapısına kadar getirilir köylerde.
imece budur.
Toplumsal is bolumunun tum toplumu kapsayacak sekilde genislemesi ile koy ve kent birbirine farkli baglarla baglidir. tamam belki ac kalacak olan sehirlidir ama the walking dead tarzi bir dunyada doktor yani sehirli adam en az bir avci kadar onemlidir. Avci darly belki ac kalmaz ama doktor olmadan buldugu ilaci yutarsa olur.
artık aç kalmayacaksınız.

yenilebilen zırt pırtlar: http://i1030.photobucket....arealbum/survival_094.jpg

nasıl yiyeceğinizi açıklayan dalga: http://i1030.photobucket....arealbum/survival_098.jpg
büyüme hormonuna çılgın attıran durum. tabii günlerce aç kalmaktan bahsetmiyoruz. oruç gibi düşünün.
(bkz: ac olma durumu)
Şuan yaşadığım durum.
Yemek yapmayı bilmeyen biri olarak dün akşam ölmemek için yapılmış bir hamurumsu yiyecek icad ettim. Bu sabah kahvaltıda da ekmek arası çikolata yiyeceğim.
insanı sinir eden bir şey. Evet.
(bkz: nasıl zayıfladım)
--spoiler--
Her gün dünya nüfusunun yedide biri, yani 800 milyon insan aç kalıyor.
--spoiler--
Her gün dünya nüfusunun yedide biri, yani 800 milyon insan aç kalıyor.
güncel Önemli Başlıklar