1. 1.
    2015 Nobel Kimya Ödülünün sahiplerinden biri olmuştur.

http://www.posta.com.tr/d...k-un.htm?ArticleID=304784
    33 -4 ... true
  2. 2.
    Istanbul Tıp mezunu. Mardin, savur doğumlu. Türk asıllı amerikan vatandaşı bilim adamı.
    14 -3 ... psikopoet
  3. 2.
    kimya dalında nobel ödülü almıştır. kendisine saygılarımızı sunuyoruz, izinden gitmek hepimizin amacı olmalı. yarın gidip robins patolojiyi alıcam hojam. (bkz: gaza gelmek)
    10 ... mysticforce
  4. 3.
    ülkemizin bilim tarihine geçmiş gerçek bir akademisyendir.
    7 -1 ... massiveappeal
  5. 4.
    nobel ödülüne layık görülmüş türk bilim adamı.

https://scontent-lhr3-1.x...b9b979793&oe=569E09F2

böyle başarılar cidden göğsümüzü kabartıyor.

ekleme: sanırım ben ve bir kaç kişi heyecanlandı sadece.

sözlük ahalisi karı kız başlıklarıyla, troll entryler ile ilgilenmekte an itibari ile. sonra niye türkiye'den değil amerikadan ...? deyu sorup eleştiriyor aynı kişiler. buradan vâlidelerine selâm ediyorum.
    15 -3 ... aquila non capit muscas
  6. 5.
    amerikan emperyalizminin yeni türk aktörü. nobel ödülünün bokum kadar değeri yoktur.
    2 -26 ... yedi renkli not defteri
  7. 6.
    Nobel Kimya Ödülü'nü, hücrelerin hasar gören DNA'ları nasıl onardığını ve genetik bilgisini koruduğunu haritalandıran araştırmaları sayesinde kazanan türk asıllı abd vatandaşıdır.
    3 ... emre fosforoglu
  8. 7.
    Aynı soyada sahip olduğumuz gurur kaynağı bilim insanı. Daha iyi şeyler yapacak inşallah. Ellerinden öpüyorum.
    9 ... oharyus
  9. 8.
    (bkz: fen bilimleri alanında nobel ödülü alan ilk türk)
    7 -2 ... rumeli71
  10. 9.
    kimi hıyarın "türk değildir, bizim topraklarımızda yetişmemiştir" dediği değerli bilimadamımızdır.

istanbul üniversitesi'nde okumuş ve de türkiye bilimler akademisi üyesi bir bilimadamımız "bizim topraklarımızda yetişmemiş"!... bu topraklarda yetişmediği kesin olan birisi varsa o da sensin!... şu millete hak ettiği şu kadarcık bir sevinci bile çok gören bir hıyar olduğuna göre yunan toprağı konulmuş bir saksıda yetiştirilmiş olsan gerektir.
    14 -4 ... rumeli71