bugün

bazı yörelerde cam'ı kastetmek için de kullanılır.
artık sadece konserle geçinen abilerden oluşan 90'lı yılların efsane grubu. türkiye'de en kalabalık konser, en çok konser veren grup gibi rekorları hala elindedir
(bkz: severek ayrılanlar)
ne gruptu be dedirten gruplardandır.
An itibari ile kenyayı yansıtan programdır.
Her sonbahar biraz daha fazla dinlediğim eski grup. Pek bilinen şarkılarını değil de orta bilinen şarkılarını keşfetmek lazım. Günümüzde yapılan müzikler kesmeyince bir geri dönüş yapınca de akla gelen ilk gruplardandır ayna.
Yansıma yapan cisim.
efsane gruptur benim için. gelincik ayrı bir hüzünlendiriyor şu sıralar beni.
beni köyümün yağmurlarında yıkasınlar .
baktığında seni gösteren bir meta.
Anlatmalıymış meğer'i köyde her kış dinleyip baharı beklediğim , hâlâ bıkmadan dinlediğim grup.
akşam akşam yine aklıma gelip beni huzunlendiren grup.

-23 nisan 1997 de TBMM bahçesinde 150 bin kişiye konser verdi.

-Dünyada 2000 den fazla konser vererek Guinness rekorlar kitabına giren tek grup.

-Türkiyede albüm satışları 1 milyonu geçen tek grup.(gittiğin yağmurla gel)

-7 ay içinde 151 konser vererek rekor kıran tek grup.

-Bugüne kadar yapılan albüm satışlarının toplamı 10 milyonu aşan tek grup.

Kolay değil AYNA olmak.
akp'yi yalama cilalama modasına uymuş grup. bir anda bitti gözümde yazık oldu. Arkadaş hadi şimdi hükümete yaranıyorsun e peki hükümet değişince nolacak? halkın Vicdanında nasıl aklanacaksın hiç mi düşünmezsin? Yazıklar olsundur. Birde sözlerdeki Davutoğlu ahmet hoca nedir te allahım.
çocukluğumun en iyi gruplarından biri. kiziroğlu'nu davutoğlu ahmet hoca yaptıktan sonra benim için bitenler listesine eklenmişlerdir.
guven ayna gibidir. bir kez kirildi mi tekrar eskisi gibi olmaz.

bi grup vardi sakilarini sevdigimiz, kirildi.
Neredeyse her şarkılarını sevdifğim gruptu. Şu son yaptığı her şeyi bitirmiştir. Dürüstmüş, doğruymuş peh peh peh(!) o değil de güzelim şarkının da içine etmişler.
stv deki ulkeleri hgezerek tanitan bir programdir ayni zamanda.
Zaten bitmişlerdi ama bunu yapmayarak en azından aklımızda güzel kalsaydınız. Üzüldüm. Bir çıkış olarak görüyordunuz belkide ama bayağı yanıldınız.
iktidara yamanarak geleceklerini garanti altına aldıklarını düşünen bir grup.
1996 yılında ilkokula başladığım yıl, ayna grubu ilk albümünü çıkarmıştı. gurbette yorgun düştüm be ceylan şarkıları ile bir anda zirveye çıktılar. o zamanların prestijli ödülü olan kral tv ödüllerinde 5 yıl üstüste en iyi grup ödülünü aldılar. sayısız konser verdiler.

2002 yılından beri medyadan uzak bir çizgileri vardı. ama bu demek değilki para kazanmıyorlardı yada şarkı yapmıyorlardı. hala çok sık konser veren bir gruptur ayna. hatta geçmişte ben bu tempoya dayanamıyorum diyerek gruptan ayrılan elemanlar dahi oldu.

ben de aynanın en büyük hayranlarından biriyim. bir konser sonrası erhan la fotoğraf çektim diye bir hafta ağzım kulaklarımda gezmiştim. nickim de zaten bir ayna şarkısı.

şunu da söyleyeyim, bundan 2 yıl öncesine kadar da ak partiliydim. ama şu anda ak partiden nefret eden biriyim.

şimdi ak partiye yapılan seçim şarkısı bence grubun tamamının değil, erhan güleryüzün işi. can güney ve Bülent akbay gezi parkı olaylarında duruşunu gayet net gösterdiler. eskiden beri muhalif insanlardır zaten. ama çok popüler olmadıkları için bu bilinmeyebilir. erhan Güleryüz de eskiden beri muhafazakarlığı ile tanınır. yani siyasi duruş olarak zaten ak partiye uzak değildi. ve ben bu işi para için yaptığını sanmıyorum. çünkü paraya ihtiyacı yok. yılda en az 50 konser veren bir grup ayna. yani ben yaptığı şeyin kendi siyasi tercihi neticesinde karar verilen bir iş olduğunu düşünüyorum.

üstelik ülkemizde onur akın, candan Erçetin, edip Akbayram, bir zamanlar yavuz Bingöl vs bir sürü sanatçı muhalif siyasi kimliği ile biliniyor. iktidarda olmasalar bile chp nin de büyük bir kitlesi var. ama insanlar onları eleştirmiyor. aslında normal olan da bu zaten. yani her sanatçı siyasi tavrını açıklayabilir ve bu yönde çalışmalar yapabilir. bu çalışmalar o sanatçının sanatçı değerini değiştirmez bence. nasılki ben dhkp-c den nefret ediyorum ama grup yorum şarkılarını, bandistayı dinliyorsam. ülkücü olmadığım halde ali kınık ı dinliyorsam, chp li olmadığım halde onur akın dinliyorsam, aynaya da aynı gözle bakmaya devam edeceğim.
sevgiyi ve yılları paraya değişen gruptur.
(bkz :çay) .
hayran profiline bakınca son yaptıkları ahmet davutoğlu şarkısıyla belli bir otoriteye yaranmak adına kendilerine altın vuruş yapan müzik grubu.

bir çok hayran ve sempatizan kaybettiler. ne kazandılar? zamanla göreceğiz elbette.
Halkın aynasıdır.

Severek dinliyoruz.
Bu son projeyi yapmaması gereken grup. Akepe'li belediyelerden konser serisi yakalayıp götü kurtarma derdine düştüklerini görmek çok acı oldu. Ayrıca rakı ve votka ile hayat boyu haşır neşir olup, rock dinleyip bunu yapmanız işte bizim hep vurguladığımız tipik bir akepeli yalamalığı örneği oldu. "Para gelsin de sikerim erdemleri" mantığı. Ya göründüğün gibi ol, ya olduğun gibi görünün arkadaş. Ahmet Abin gidince kime yöneliceksiniz.