bugün

eski adı hart olan küçük bir ilçe. kurtuluş savaşı esnasında bu ilçede tbmm ye isyan eden şeyh eşref isimli yalancı peygamber yaşıyordu. 50 ye yakın mehmetçiği öldüren bu kişi, düşmanla savaştığımız günlerde tbmm yi bayağı bir uğraştırmıştır. şeyh (!) eşref daha sonra topçu ateşiyle öldürülerek, isyan bastırılmıştır. Atatürk nutuk adlı eserinde bu olaydan bahsetmiştir.
Ağrı ilinin Eleşkirt ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Eleşkirt)
bayburt ilinin bir ilçesi. Bu ilçenin 7 kat altında bir yeraltı şehri keşfedilmiştir.
babannemin metropol gibi anlattığı, gidemedğim, göremediğim, doğamadığım; memleketim.
23 köye sahip bayburt ilçesi.
Bayburt iline bağlı ilçe ve bu ilçenin merkezi olan ka­saba. ilçenin nüfusu 16.081, ilçe merkezinin nüfusu 5.166 (1990). Es­ki adı Hart olan Aydıntepe kasabası 1987 yılında ilçe merkezi oldu. O tarihe kadar Gümüşhane ilinin Bayburt ilçesine bağlı bir bucak mer­kezi idi. 1989 yılında Bayburt ili kurulunca Aydıntepe de bu yeni ile bağlandı.

Kaynak: http://www.yeniansikloped...pe-bayburt/#ixzz2OPScVtrH
tuzla'ya bağlı bir mahalle.
tuzla'nın bir semti. oldukça şirin ve sempatik buluyorum. tuzla belediyesinin sosyal tesisi de semt sınırları içerisinde bulunuyor.
ismi bana sempatik gelen tuzla'nın semti.
(bkz: aydıntepe sosyal tesisleri)
bayburt'un bir ilçesi ile tuzla'nın bir semtinin ortak ismi.
(bkz: aydıntepe sosyal tesisleri)
tuzla belediyesi sosyal tesislerinin bulunduğu semt.
görsel
görsel
görsel
görsel