bugün

en trajik hayatlardan birini yaşamış insan.

1961 - 14 yasindayken babasi adnan menderes idam edildi

1972 - abisi intihar etti

1978 - kardesini trafik kazasinda kaybetti

1996 - afyonda bir trafik kazasi gecirdi, belden asagisi felc oldu.

(bkz: adnan kahveci)
(bkz: susurluk kazası)
gülmedi mi gülmezmiş kader bazısının yüzüne. kendisine gülmeyen kaderine gülümseyerek bakabilen kişi.
an itibariyle genç bakış programının konuğu olan siyasetçi.
an itibariyle sıkı bir uludagsözlük ya da ekşi yazarı olduğunu düşündüğüm laflar eden büyük siyaset adamı..
isitip isitip neden turk insaninin onune cikardildigini anlayamadigim insandir kendileri. bence turkiye icin duzluge cikmamiz icin elzem bir insan degildir.*
adnan menderes'in oğludur. geçirdiği bir tarafik kazası sonucu blden aşağısı felç olmuştur. halen aydın ilinde yaşamaktadır.
aklı selim, ne dediğini bilen insan. babasına yapılan haksızlığa, ben olsam o kadar metanetli yaklaşmam.
büyük bir siyasi mazlumun acılar yaşamış oğlu olarak yapılanları metanetle karşılaması ve Türkiye için olgun fikirler üzerinde çalışmaya devam etmesi takdir edilmesi gereken değerli siyaset adamı. kendisi ile yapılmış güzel bir söyleşide de türkiye'nin son 48 yılını bir ara rejim olarak tanımlamaktadır. (bkz: http://ideopolitik.wordpr...ilin-tamami-ara-rejimdir/)
içerik bulunamadı.
politikacı.

cindoruk ve demirel ile ilgili 49 yıllık bilinmeyen gerçekleri açıklayacakmış. bunları saklamayı kendi adına sorumsuzluk olarak görüyormuş.

görüyormuş da, sormazlar mı adama, madem öyle kardeşim bunca yıl niye sustun diye? ben soruyorum şahsen.

--spoiler--
Siyasette bir söz, hedefini bulmalı. Bunun hedefini bulması da öyle bir ortamda söylenmesini gerektiriyor." diyen Menderes, "Söylenecek de çok şey var. Onları zaman zaman ortam oluştukça tabi söyleyeceğiz. Sürekli bir etkisi olsun, en azından yapılacak ilk seçimlere kadar peyder pey bunları söyleyeceğim. Tabi ne Demirel'i ne Cindoruk'u önemsediğim için değil. Ama milletimizin bilmesi gereken geride bıraktığımız 49 yıla ait gerçekler var. Benim amacım sadece bunları aktarmaktır. Bunun takdirini de milletimize, kamuoyuna bırakmaktır. Ama bunları söylememeyi, saklamayı kendi adıma sorumsuzluk olarak kabul ediyorum." diye konuştu.
--spoiler--

cihan haber ajansı
adnan menderes'in oğlu. aynı zamanda eski bir milletvekili, yakın zamanda(12 eylül 2010 anayasa değişikliği referandumundan hemen sonra) başbakan recep tayyip erdoğanla görüştü. tayyip erdoğan'a göre gerçekten önemli bir siyasi hafızaya sahiptir.
(bkz: babaların günahları)
şu aralar hastalıklarla boğuşmakta olan adam gibi adam. tam dyp ve anap'ı birleştirip sağda birliği sağlayacakken trafik kazası geçirmesi manidar.
vefat etmiş. allah rahmet eylesin.
son dönemlerinde ulusalcı politikayı savunmuş, bu akşam itibariyle aramızdan ayrılmış siyaset adamı. allah taksiratını affetsin.
vefat ettiğini şimdi öğrendim allah rahmet eylesin. mekanı cennet olsun.
mekanı cennet olsun şehir babasının yanına gitmiştir . rahmetli erbakanda demirelde onu yanına alıp oy almaya çalışırdı . öyle güçlüdür menderes soyadı bu millet için ...
son yıllarda rte'nin dümenine su taşımak dışında pek bir şey yapmamış asılmış diktatör adayının sakat oğlu.

ekleme: "anlaşılmamış entryleri"me 7. sıradan girmiş. gerçekten anlaşılmamış.
geçirdiği trafik kazasında kendisini kurtarmaya çalışanlar tarafından felçli bırakılan bir dönem aktif siyasetinin önemli isimlerinden biri idi.
allah rahmet eylesin.
(bkz: allah rahmet eylesin)
allah rahmet eylesin.
amerikalı kenedy ailesinden sonra belki en trajik aile.
baba menderes öldürülmüştür.
oğul yüksel intihar etmiştir.
oğul mutlu trafik kazasında hayatını kaybetmiştir.
yine oğul aydın menderes bir trafik kazası geçirmiş, ömrünü bu gün vefat edene kadar felçli geçirmiştir.
kaderin de böylesi....
son sözü ''dua edin'' olan merhum. allah rahmet eylesin.
hayatı okunduğunda, beterin beteri kavramıyla karşılaşacağınız bir insan.
bu insanın hayatını okumak insana şükrettirir.

babasının idam ipinin ücreti istendiğinde 14 yaşındaydı.
abisi intihar ettiğinde 26 yaşındaydı.
kardeşi trafik kazasında vefat ettiğinde 32 yaşındaydı.
trafik kazasında felçli yaşamak zorunda kaldığında 50 yaşındaydı.

allah rahmet eylesin.
hiç değilse babasının yaşadıklarını yaşamadı, çektiği acıları çekmedi ölürken.
hayattaki en şanslı anı belki de bu oldu.
allah rahmet eylesin.
geride bıraktıklarına da sabır versin.
merhum adnan menderesin oğlu..dün itibarı ile hayatını kaybetmiştir..allah rahmet eylesin.