bugün

görsel

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’ın aktardığına göre üç maaşlı Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan’ın aylık maaşı yüzde 77,6 zamlanarak 313 bin 870 TL oldu.

Birden çok maaş alan AKP’li bürokratları ortaya çıkaran CHP’li Yavuzyılmaz, Alparslan’ın aylık maaşını 25 Nisan 2021’de 176 bin 727 lira olarak hesaplamıştı.

https://tele1.com.tr/baka...-bin-lira-iddiasi-589956/
Koyunların meee sesi ta buraya kadar geldi.
Yiyin aslanlarım yiyin.
Normal bir maaşlı çalışan çoluk çocuğuna meyve alamazken 3 maaş alan bu insanlara hakkım Haram zıkkım olsun.
sıradaki şarkı tüm vergi mükelleflerine gelsin ;
Ümit Besen - Sigarası Yaldızlı

sözlerin bazı kısımları hatırlatmak için;

Anası da yesin
Babası da yesin
Yesin anam yesin
Canikosu yesin

Anası da yesin
Babası da yesin
Yesin anam yesin
Canikosu yesin
.
(bkz: müstehak)
bakan yardımcısı maaşı 40 bin lira sorun yok o zaman.

(bkz: swh)
hizmet kardeşim hizmet.
Herkes rızkını yer pampa.
görsel

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, çift maaş alan bürokratlar meselesini yeniden gündeme getirdi. TBMM'de yaptığı açıklamada Kültür Turizm Bakan Yardımcısının ayda 313 bin lira maaş aldığını , bunun da 73 asgari ücrete denk geldiğini söyledi.

https://t24.com.tr/video/...ucrete-denk-geliyor,47177
Adamlar memleketin tüm parasını yemek için yemin etmişler resmen.
bütün altıncı sınıf insanları başımıza getirdiler...
yaşım 50...

alım gücü ile: atatürk dahil o dönemden bu güne hiç bir cumhurbaşkanı veya başbakanı almamıştır bu maaşı.
adamın anasına söverdi millet top yekün.

atatürk duysa bunu bir "yolsuzluk" olarak görür o maaşı alandan buna imkan sağlayana dek ağzına sıçardı.

adı da şimdiki bir kısım tarafından "diktatöre" çıkardı.

ulan allah kitap diyorlar da... önce allahtan korkar lan insan!!!
yardımcısı bak bide?!
(bkz: hakkınızı helal ediyor musunuz)
Kimse ses etmiyor hala isleri tikirinda ise afiyetle yesin.
iyi bakıyorsa demek ki.
Yardımcısı o kadar alıyorsa bakan ne kadar alıyordur acaba? Bir yerde ast üstünden yüksek alıyorsa huzurluk çıkar işler durur sarpa sarar. Demek ki herkes yerinden memnunsa üstün de maaşı tıkırındadır.
Bu buzdağının görünen yüzü bile değil, bu buzdağının üstündeki bir kristal sadece.
siz bir de " şahsım " , " sırma kel " , " kel kürt çavuş " gibi
para guaylı siyasetçilerin servetini düşünün .....
lütfen şakayı bırakın bu gerçek mi?
Ekmek 4,5 lira oldu.Ak salaklar sorarsa neden diye bu tür haberleri gösterin, ama sorarsa işte sorgulama yetileri olmadığı için bunlar gibileri bu maaşları alıyorlar.Ben hakkımı helal etmiyorum tüm ak salaklardan çıksın.
bakan görev yaptığı başında olduğu sorumluluğunu üstlendiği sorumlusu olduğu bakanlığını kazıkladı, devlete fahiş fiyatla mal sattı.
ne oldu?
koskoca hiç!

yanlış anlamayın, bunlar umurumda da değil. eleştirmek muhalefet için söylemiyorum. zararı bana da dokunmuyor, bu düzeni yaratan destekleyen ucuz ekmek kuyruğunda bekleyen ve okula giden çocuklarında dengeli sağlıklı yeterli beslenemediği için kansızlık çıkan halkın %80 kesimi bundan en çok etkileniyor. ben bu kesimin içinde değilim.
bunun için ne çifte maaş 3-5 maaş almaları bakanlığa fahiş fiyatta mal satmaları, ülke değerleri ucuza talan edilmeleri vs umurumda değil.
ciddiyim...
Afedersiniz de bu kılıksız herifler 300 bin tl'lik ne fok yiyor? Franki lukıs ve tayyipistler açıklarsa seviniriz.
Haram zıkkım olsun.
Adamın maaşı yeniden gündem oldu. Eylül 2022'de 392 bin lira maaş almış.

Şu akpli vekilleri, bakanları bi' türlü doyuramadık arkadaş!
Benim artık bu ülkenin düzeleciğine dair hiçbir umudum kalmadı. Akp'li vekiller bakanlar ceplerini doldurmak için hepimizin geleceğini çaldı.

Adamlar allah kitap diyerek ülkeyi soyup soğana çevirdi..
Sen de faturaları nasıl ödeyeceğini düşün işte.