bugün

türk telekom'a ait merhum gsm operatörüdür. Kendileri aria ile birleşerek avea adlı yeni bir gsm operatörünü oluşturmuşlardır. *
kapandı öldü bitti derken bir yıl sonra 800 milyon icrayı evime yollayan gsm operatörü. aria nın karısı. avea nın annesi.
öğrenciyi ilk düşünen gsm operatörü
"aysel" isminin karizmatik(!) yazılış şekli.
aria ile birleşip avea olan kurum, kuruluş.
türkiyede ki, şuan da çogu 0505 ile başlayan, avea kontörlü hatların eski operatörleri.
avea ortakligi olarak hayatimizda yer almaya devam eden eski gsm operatoru. elektrik, su, ev telefonu faturalarindan birini goturdugunuz zaman zart diye faturali 0505 hatti verirlerdi elinize.

o zamanlar ev ve $ebeke ici kullanimi cok ucuz oldugundan sebep arkada$ cevresinde de bir cok ki$i almi$tir bu hatti. lakin aradan gecen 5 aylik sureye ragmen fatura yollamami$ ve en sonunda hepsini ayni anda yollayip "öde ulan hepsini salak" demi$tir. "lan size guvenen aklima edeyim" diyerek odenmi$ ve akabinde en yakin abone merkezine gidilerek hat iptali icin gerekli belgeler doldurulup imzalanir. lan bu kadar kolay kurtulabilecegimi du$unerek nasil bir gaflete du$mu$um ben? yillar sonra eve gelen icra kagidina gore hala aycell firmasina borcum oldugu gorunmekteydi. "kapattirdim ben hattimi, dilekceyi kendi ellerimle falanca abone $ubesinde imzaladim" dersiniz fakat size hattin hala goru$meye acik oldugunu ve odenmeyen sabit ucretlerin birikip bir taraflara girecek ve hatta acilacak boyutlara ula$tigini anlatirlar. avukat, mahkeme, dava derken omrunuzden yontmu$lardir.
bir zamanlar ucuzluğuyla dikkat çeken , gençleri düşünen gsm operatörü .
kurulumu, işletilmesi ve akabinde aria ya dehlenmesi ile kötümüze bir kazık gibi maliyet olan çakma gsm şebekesi.
tarih öncesi gsm operatörüdür.
aria yla birlikte öğrenciyi düşünen operatördü zamanında.
veycell'in yavuklusuydu. aria'yla evlendi.

http://yfrog.com/0n84313780j
Tüm Numaraları 0505 ile başlardı. Aria ise 0506.
Tekrar hatırlanması gereken gsm operatörü. türk telekom tarafından çıkarılmış daha sonra aria ile birleşip avea adını almıştır. şimdi tekrar türk telekom adıyla hizmet verecektir.
ilk hattımdır kendisi o sıralar sudan ucuz gibi bir şeydi. Şimdinin 5 lirasına almıştım.
gsm operatörlerinin en dandiğiydi uzun yıllar önce .
genç arkadaşlar için hatırlatalım;
Türkiye'de Turkcell ile başlayan gsm operatörlükleri, Telsim ve akabinde Aria ile devam etti. daha sonra Turk telekom destekli aycell geldi, oldukça ucuz paketler ile giriş yaptı, devlet memurlarına vs kampanyalar yaptı ancak çekim kuvvetinin yetersizliği başta olmak üzere bir çok sorun onların sonunu getirdi ve aria ile bir şirket evliliğine gittiler.
(a)ria ve (a)ycell = "a ve a" adını aldılar (isim kökeni budur). akabinde Turk Telekom'un adını alarak güçlerini arttırdılar.
zaten vodafone'un satın aldığı telsim ismi de çoktan uçmuştu ve elimizde bu sayede Turkcell, Vodafone ve Turk telekom'dan oluşan 3 adet ana gsm operatörü kaldı. bimcell, zartcell, zurtcell gibi isimler bu ana operatörlerin hatlarını ve sistemlerini anlaşmalar karşılığında kullanmakta.
melodi ve grafik servisini de hizmete sokmuş olan gsm operatörü. çok ucuz ama buna bağlı olarak çok da kaliteli değildir.