bugün

aycell

avea ortakligi olarak hayatimizda yer almaya devam eden eski gsm operatoru. elektrik, su, ev telefonu faturalarindan birini goturdugunuz zaman zart diye faturali 0505 hatti verirlerdi elinize.

o zamanlar ev ve $ebeke ici kullanimi cok ucuz oldugundan sebep arkada$ cevresinde de bir cok ki$i almi$tir bu hatti. lakin aradan gecen 5 aylik sureye ragmen fatura yollamami$ ve en sonunda hepsini ayni anda yollayip "öde ulan hepsini salak" demi$tir. "lan size guvenen aklima edeyim" diyerek odenmi$ ve akabinde en yakin abone merkezine gidilerek hat iptali icin gerekli belgeler doldurulup imzalanir. lan bu kadar kolay kurtulabilecegimi du$unerek nasil bir gaflete du$mu$um ben? yillar sonra eve gelen icra kagidina gore hala aycell firmasina borcum oldugu gorunmekteydi. "kapattirdim ben hattimi, dilekceyi kendi ellerimle falanca abone $ubesinde imzaladim" dersiniz fakat size hattin hala goru$meye acik oldugunu ve odenmeyen sabit ucretlerin birikip bir taraflara girecek ve hatta acilacak boyutlara ula$tigini anlatirlar. avukat, mahkeme, dava derken omrunuzden yontmu$lardir.