1. 1.
  israil' de yisrael beitenu adlı faşist siyasi partinin lideridir. bu partinin oyları gün geçtikçe artmaktadır ve bunun neticesinde ehud olmert ile yaptıkları görüşmeler sonucu israil'deki koalisyon hükümetine katılmışlardır. ve an itibariyle ehud olmert' in "filistin' e atom bombası atalım" gibi faşizan söylemleriyle ünlü yardımcısıdır.
  şöyle de tipsiz bir adamdır: http://haber.sol.org.tr/t...g&size=article_medium
  dün de israil parlementosundaki arap bir milletvekiline " terörist senin işini bitireceğiz" diye bağırmasıyla tekrar gündeme gelmiştir. abd ve israil hükümeti pek sever bu iti, itinayla beslerler.
  hakkında bugün düşmüş haber söyledir: * israil Parlamentosu' nun Knesset' teki milletvekili Avigdor Lieberman, Arap milletvekili Talib A-Sanaa' yı ölümle tehdit etti. Lieberman, Arap milletvekiline, "Bir teröristsin ve seninle ona göre ilgilenmeli. Her bir teröristin işini bitirdiğimiz gibi senin de işini bitireceğiz" dedi.

  Olay, Anayasa Mahkemesi binasında yaşandı. Lieberman, geçen hafta Meclis' te vekili bulunan iki Arap grubu Balad Partisi ve Birleşik Arap Listesi' nin seçimlere girmekten men edilmesini önermiş, Seçim Kurulu da öneriyi kabul etmişti. Anayasa Mahkemesi, dün kararın iptal edilmesine yönelik başvuruları görüşmek için toplanmadan önce, salonun dışında karşılaşan milletvekilleri birbirlerine bağırdılar.

  A-Sanaa, Lieberman' a "Sen yeni bir göçmensin, ibranice konuşamıyorsun; sürekli birilerini aşağılıyorsun, defolmalısın, faşist" diye bağırdı. Lieberman ise "Sen defol, palyaço. Sen bir palyaçosun, bir teröristsin ve sana öyle davranmalı. Her bir teröristin işini bitirdiğimiz gibi senin de işini bitireceğiz" dedi.

  Lieberman, daha önce Gazze' ye atom bombası atılmasını, Lüt Gölü' nde Filistinliler için toplama kampı kurulmasını ve Arap vekillere "Nürnberg' deki Naziler' e yapılanın yapılmasını" ve "asılmalarını" teklif etmişti. Lieberman, aynı zamanda israil' in NATO ve Avrupa Birliği' ne girmesinin hararetli bir destekçisi.

  Sosyal demokrat Meretz Partisi, Lieberman hakkında soruşturma başlatılmasını isteyerek, "Irkçı Lieberman kırmızı ışıkta durmasını bilmiyor. Önce Araplar' ın Knesset' te temsil edilmelerini önlemeye çalıştı, şimdi de vekillerini öldürmeye çalışıyor" dedi.
  http://www.sol.org.tr
  2 ... tarzan ince dallarda
 2. 2.
  Filistinlilere karşı sert görüşleriyle bilinen israil Evimiz Partisi'nin aşırı sağcı lideri. Benyamin Netanyahu başkanlığındaki kabinede, Başbakan Yardımcılığı'nın yanı sıra Dışişleri Bakanlığı görevini yürütüyor.
  2 ... ze minbo zuk
 3. 3.
  telaviv büyükelçimize yapılan saygısızlık ve edepsizliğin mimarı olduğu söylenen faşist parti lideri ve dışişleri bakanı. amacının türk-israil ilişkilerini kökten bitirmek olduğu söylenmekte. zaten türkiye ile ilgili pek olumlu görüşleri de yok bu zatın.
  1 ... caez
 4. 4.
  “ama, pakistan veya irak’ta binlerce insan bombalarla öldürülürken erdoğan’dan hiç protesto duymadık. erdoğan bize ders vermeden önce kürtlerle olan sorunlarını çözsün” diyerek kapağı brakan israil bakanı.
  2 -2 ... grove
 5. 5.
  hastalıklı hayat felsefelerinde olan mesih-deccal kavramlarından; deccal'in atası olmaya pek müsait terörist lider. isral'in birçok katil devlet başkanı ve bakanının devamı olarak gelen tetikçi bakan.
  1 -1 ... vakanuvist
 6. 6.
  40 ülke tarafından soykırımcı olarak kabul edilen bir ülke vatandaşının rahat rahat hakkında terorist filan diyebildiği israil bakanı.
  1 -3 ... grove
 7. 7.
  hitleri idolü kabul etmiş soytarı.
  -1 ... tinnitus
 8. 8.
  * orrospu çocuğunun önde gideni bayrak tutanı alkışlanılanıdır.
  1 -1 ... bsgaq
 9. 9.
  ismi değil de soyisminden çok güzel köpek adı olur. çok samimiyim.
  ... tatarkemal
 10. 10.
  çok değil 30 sene önce macaristandan kafasındaki ütopyasına israile iltica etmiştir. hemen parti üyesi olmuş, hemen parti başkanı olmuş, hemen 3. büyük parti olmuş ve hemen dış işleri bakanlığına yükselmiştir. desteği sağlam yerden aldığı belli bir kukladır kendisi. israilin gittikçe sertleşen devlet politikalarında günah keçisi yapılacak yeni kişidir (aynı bush gibi)muhtemelen kendini çok güçlü hissediyordur oysa israili yönetenler kendini önce başkan yapar sonra onun ismiyle bütün pis emellerini gerçekleştirir ardından onu kenara itip savaş suçlusu faşist önder diye ilan ederler. gemilerini yürütürler...

  ehemmiyetli şerh: kendisi sonradan olma yahudidir. yani annesi yahudi değildir,safkan değildir. böylelikle yapacağı kötü işlerden ne israil sorumlu olur nede yahudiler...
  1 ... grogramen