bugün

internete düşmüş savaş sahnesi kimin öldüğü kimin hayatta kaldığı bile belli. Yine meraka yenik düştük...
(img:#1839557)
görsel
(img:#1839566)
(img:#1839567)
görsel
Çok merak edilen ancak 1 hafta önce izliyicinin merakını aptal araplar o spoilerleri yayınlayıp bitirmişlerdir. Şu ırka dünyada, ahirette hiçbiryerde güvenmeyeceksin güvenini boşa çıkarırlar...
Spoiler vermeye ne meraklısınız arkadaş benim için sıkıntı yok sonuçta süper kahraman filmi merakla bekledim teoriler ürettim ama böyle filmler evren oluştursa bile sürekli kısır döngüye girecek thanos gider başka kötü gelir sonra evren sıfırlanır birdaha baştan başlarlar insanlar biyerden sonra sıkılır zaten bakalım, filme gelen yorumlar baya iyi umarım beklediğimiz gibidir.
Filmden sıcağı sıcağına çıkmış biri olarak; yüksek beklentiyle gitmeyin.

Ha birde şu after credits mi ne deniliyor ya yazılar aktıktan sonra bi kaç sahne koyuluyor ya, ha onun için beklemeyin.

Film bitince bitiyor başka sahne falan yok.
--spoiler--
Seni üç bin kez seviyorum.
--spoiler--
Sinema eleştirmenlerine marvel para vermiş heralde onlarda olabildiğince övdü ama beklediğim gibi çıkmadı

--spoiler--

--spoiler--

--spoiler--

--spoiler--

--spoiler--

--spoiler--

Evrendeki canlıların yarısı yok olmuş hala bi şakalar komiklikler the dark knight kadar ciddi bi film yapılamadı hala tony stark'ın ölümüne üzüldüm başka da bişey yoktu zaten 2.si ise odin'in gerçek oğlu kaptan amerika mjöllnir'ı thordan daha iyi kullaniyor çünkü:))
filmden yeni çıkmış biri olarak söylüyorum ki marvel bitmiş.

olmamış. yüksek beklentilerle girip mors olabilirsiniz.

tony stark'ı öldürüp cap'i mutlu etmek üzerine kurulu bir film.

infinity war'ın yarısı hatta çeyreği bile olmamış.
spoiler vermek istemiyorum ama mantık hatalarıyla dolu bir filmdi.

edit: izlemeyenler zaten bu başlığa neden girer acaba? sonra da vay efendim spoiler yedim.
Sınav haftama denk geldi sınavlar bitene kadar daha fazla spoiler yemekten korkuyorum.
sıkıcı orta karar bir film. hele ki ilk 1 saat 10 dakikalık kısmı uyutacak kadar sıkıcıydı. sonra aksiyon başlıyor. ve bütün marvel karakterleri resmi geçit yapıyorlar. meraklısıysanız gidin izleyin. değilseniz ortamlara düşmesini bekleyin. 35-40 tl bir film için çok para.
Bütün kahramanların güçlerinden azar azar serpiştirilmiş ama doygunluk verememiş film.
Bir sahnede modunuz düşmüşken, bir anda sizi kahkaha attırıp sonraki sahnede gözlerinizi dolduran ve hemen ardından işte bu be tepkisi vermenize sebep olurken bir yandan bitmesin dedirten film.

istediğim son bu değildi ama sonuçta filmi ben yapmıyorum değil mi?

Spoiler yememek için zaten buralarda dolanmayın da oldu ki burada spoiler yemediniz.

Yanınızda kulaklık bulundurun; film başlayana kadar müzik dinleyin son ses. Başladığı yerde kapatın çünkü; film bir çok salonda farklı zamanlarda başlıyor. Siz girmeden önce ya da arada başkasının filmi bitmiş ve heyecanla sonunu tartışıyor olabilirler ya da sızdırılan sahneleri konuşuyorlardır vs.

Ben az daha spoiler yiyecektim arada son anda arkadaşım ayıp sus diye uyardım. Neyse ki devam etmediler kavga çıkmadı sonra yine kulaklık taktım.

spoiler*
spoiler
Yorum okumaya geldim spoiler yedim.
Sinemaya giden arkadaşım geldi amına koyım böyle filmin iron Man öldü dedi.
Puanım 7/10
(infinity wara 9/10 demiştim)

bana göre olumsuz yanları ;

1- filmde aksiyon yeterince iyi değildi. -boşuna bana kızmayın. son yarım saat hariç adam akıllı savaş yoktu ki. -
2- çok fazla mantık hatası vardı
3- sebebi açıklanmayan bir çok olay vardı. kafada soru işaretleri bıraktı
4- filmin sonu oldu bittiye getirilmiş gibi geldi. Ölüm sahneleri daha görkemli ve duygusal işlenmeliydi.
5- senaryo biraz zayıf gibiydi.

bana göre olumlu yanları ;

1- sahneler arası duygu geçişleri çok güzeldi.
2- tüm karakterleri göstermeye çabalamışlar. bravo.
3- göndermeler keza hoştu.
4- kullanılan efektler hoştu.
5- son savaş harikaydı. soluksuz izledim.

edit : sözlüğümüzün ergen fanboyları(uludağ sözlük eleştiriye açık olmama timi) eksilemişler hemen. sanki filme bok attım. herkesin gözlemlediği şeyleri yazdım sadece. ben de marvel evrenini seviyorum ama bu film cidden beklentinin altında benim açımdan. oysa ki infinity war'u ağzım açık izlemiştim , harikaydı. zaman teorisi kasılan çoğu filmden hoşlanmıyorum. her şeyi havada bırakıyorlar. zamanda yolculuk cidden olmuyor ya , vazgeçin. zaman konusu saçma olduğundan değil karmaşık olduğundan dolayı , izleyicinin de kafasını karıştırıyor.
saat 16:30'da gideceğimiz film.Bu yüzden kimsenin filmi bok etmemesi için başlığa ürkerek yazıyorum.
Uçmali kaçmali super kahraman filmleri cocukken bile sacma geliyordu halen geliyor.
Beklentimi karsilamadi.
9.2 imdb ne lan? Schinler's List, The Godfather: Part ii'den iyi mi bu film şimdi?
Çok büyük beklentilerle gittiğim ama hayal kırıklığı yaratan film. Hele ilk sahnesi bu ne ya dedirtti. Sen onca senaryo türet kafanda kaptan Marvel gemiyi omuzlayip dünyaya getirsin. Olmamış, sevmedim. Parama yazık ettiler.
Milleti neden eksilediğinizi anlamıyorum tamam bende süper kahraman filmlerini seviyorum ama endgame cidden kötüydü bu film the godfather'ı lotr serisini the dark knight gibi filmleri geçmeyi haketmiyo hatta imdb top 250'ye girmemesi lazım.