bugün

şark kurnazı cingöz operatör, tüm diğer operatörler gibi. alıyorum bunu vuruyorum ötekilere.

william wallace edasıyla "her yöne sınırsız özgürlüüüüük" diye bağırarak 10.000 dk'ya kadar * kadar konuşma imkanı veren bir tarife çıkardı. millet de * turkcell'e biriktirdiği yılların öfkesini de yanına alarak oynaya güle bi güzel avea'ya geçti. buraya kadar her şey über oh yeah, wundebach.

az önce mesaj geldi. tarifeyi değiştirmişler. yurtiçi arama süresi aylık 3000 dk'yı aşarsa ve aranan farklı numaralar 75'i geçerse ekstra ücret konuyormuş. benim için farkeden bir şey yok, zaten telefonla konuşmayı çok sevmem ve 75'i zaten aşmam. ama telefon manyakları ne olacak? "onlar da manyak ama kardeşim ya, bu kadar çok kişiyle ve bu kadar uzun süre konuşulur mu?" diyemezsin. manyak mısın lan?

bizim oralarda bi' laf vardır muhterem aveacılar:

saçlarını tarayamacağın tarağın altına kafanı uzatmayacaksın.

neyse sözü avea'ya bırakalım. yeni sloganlarıyla bitirelim:

"avea'dan konuşma allah aşkına." * * *
gerekli bir kötü. insanı çileden çıkaran ve nadiren insanın ayağını yerden kesen GSM operatörü.
kurumsal müşteri hizmetlerini aradığınızda 15-20 dakika bekletilmeniz gayet normal üstünede kartınızdaki kontörlerden oluyorsunuz haberiniz olsun. aramayın bence gidin geçin başka bir operatöre
27.08.2009 itibariyle rezilliğin yeni adı.

hadi madem kaldıramayacağın yükün altına girdin 10.000 dakikayı 3000e çektin, eline yüzüne bulaştırdın tamam kabul. Ama 75 kişi sınırlaması nedir. Bunu nasıl açıklayacaksınız. Neresi özgürlük bunun. Yaptığınız resmen dolandırıcılık , aboneleri aptal yerine koymak, terbiyesizlik.
avea tek taraflı olarak tarife değiştirme hakkına sahiptir maddesi bu kadar kötüye kullanılabilirmi. Tüketici haklarına aykırı bir durum söz konusu, tamam diyeceklerdirki sözleşmede madde var değiştirdik ama bu böyle olmamalı olamaz, resmen zorbalık.
Şahsen ben gerekli tüm yerlere başvurumu yapacağım ve şikayetimi bildireceğim, sonuç çıkarmı çıkmazmı bilmem ama sonuna kadar hakkımı arıyacağım ve tabiki operatörümü değiştireceğim. Ama operatör değiştirirken şunuda göz ardı etmemek lazım, bu kan emiciler bu mesajı bizlere bugün gönderdi yani fatura kesiminden sonraki gün. Bu nedemek oluyor ki hattını bugün iptal ettirsen bile paşa paşa 67-75 arası (ki bu ücret abonelik başlangıcından beri sürekli 75 olarak faturaya yansımıştır) faturayı ödemek zorunda kalacağız. Bu yüzden ben fatura kesim tarihinin son günene kadar 75 kişiyi geçmeden 3000 dakikamı son saniyesine kadar kullandıktan sonra operatörümü değiştireceğim.

Tüm avea kullanıcılarına mesajım, ricam, lütfen aboneliğinizi iptal edin bu rezalet kuruma para kazandırmayalım , insanları aptal yerine koymak, halka oyun oynamak neymiş görsünler.

bu yazdıklarım sözlük formatına uygun olmayabilir ama bugün yaşadığım , yaşadığımız rezaletten sonra kendimi yazmak zorunda hissettim.
yaşanan rezalet denilmesini anlamadığım olay. yani heryöne özgürlük olayı!
aynı mesajı aldığım ve okumayı bildiğim için!!!! hemen anladığım olaydır.
ülen ben ayda kaç ayrı kişiyle konuşuyorum ki diye saydım döktüm. en çoktan hepi topu altmış kişi çıktı. ayrı ayrı.
eee madem 10000 dakikayıda kaldırmış adamlar.
ohhh be dediğim operatör. okuduğunu anlayan ve içi rahat yazar kişisiyim.
numaramı kapadigim halde 2 aydır fatura gondermeye devam eden operator. ince ince tırtıklamaya devam ediyor. Sans eseri sorguladımda bu numaraya ait faturaları gorunce insanın dellenmemesi elde degil. Gormesem bir de faize bindirilerdi herhalde. Ulasılamayan musteri hizmetlerine arayıp aramama konusunda bile ikilem yasıyorum ki sinirden cıldırtmasınlar diye.
diğer operatörlerden 30 dakika aranarak kazandığım 30 kontörden sonra bi on dakika daha aranınca kontörlerimi vermeyen şebek. tamam sınır koyabilirsin, hele avea ysan zaten alışığız ama sanki çok müthiş bişey başarmışım gibi bir tavırla beni karşılayan o kadına ne demeli? "bir ayda kazanılabilecek maksimum kontöre ulaştınız. tebrik ederiz." diye coşkulu bir edayla konuştururken o kadını hiç düşünmediniz mi çocuk mu kandırıyoruz biz ulan diyerekten?

velhasıl şark kurnazlığını adet edinmiş bir şebeke.
sınırsız kamu tarifesi adı aile ortaya çıkardığı tarifenin açıklamasında "Kamu kimliği taşımayan tüm bireysel kullanıcılar da bu tarifeden yararlanabilir" yazması ile beni benden almış operatördür.
hattımı kapattırmama rağmen üstüne 2 fatura daha isteyen rezil ve iğrenç kurum.

ilki mecburmuş diye ödedik ama sonradan ikincisi de geldi. müşteri hizmetlerini arayınca, hattınız hakkında hukuki işlem başlatıldığı için yasal faiziyle birlikte 75 lira ödemeniz gerekmektedir deniliyor. ama benim hattımın aylık sabit ücreti 15 lira. elimdeki diğer 3 tane kamu hattını da kapattırıp başka bir operatöre geçmem an meselesi.
kısa mesaj konusunda yer yer saçmalayan, sinyal konusunda çok nazlı olan gsm operatörü.

5000 mesajı olmasa zannetmiyorum ki bir tane kullanıcısı olsun. her ne kadar turkcell "görüyorum ve arttırıyorum" diyerek 10.000 mesajla misilleme yapsa da, bedava mesajlarla kendine sağlam yer edinmiş olan aveayı kolay kolay silip atamaz.

avea kendine kampanyasıyla çok sağlam yer edinmiş olsa da, saçmalamalarıyla artık çatırdamalar duyulmaya başladı. eğer el atmazlarsa her şeyin çökmesi an meselesi.
global dünyanın kurumsal markası olduğunu iddia etmesine rağmen izlemiş olduğu politika ile mahalle bakkalını andıran gsm operatörüdür.
bu durum, tecrübelerle sabittir.
faturalı hatlarınızdan birini iptal etme talebinizi belirttiğiniz zamanı takip eden birkaç gün içerisinde müşteri hizmetlerinden bir telefon gelir size , "gitme şirket senin" temalı bir görüşme başlar: "aman efendim siz hattınızı iptal etmeyin yeterki, biz size 6 ay fatura yollamayalım, sabit ücretinizi azaltalım, görüşme ücretlerinizi düşürelim." vb birçok cümle geçer.
sonra siz, madem bu kadar ucuz oluyordu bu işler keşke daha önce blöf yapsaydım, diye düşünürsünüz.
faturalı hat tarifesiyle milleti kazıklayan gsm operatörü.
her yone ozgurluk adi altinda herkesi kaziklayan operator. bu kadar amatorluk olmaz, olmamali. 10bin dakikanizi 3bine dusuruyorlar, bazilarinin bin dakikaya dustu. bir de 75 numara arayabiliyorsunuz sadece. kazandiklari yerse bu her yone ozgurluge gecerken aldiklari cift fatura bedeli ama kaybettikleri itibar. teker teker turkcell kullanmaya basladi insanlar zaten en mantiklisi buydu basindan beri. insanlar kotuye kullaniyorlar demis ceosu e kardesim bilmiyor muydun bunun olacagini o koskoca gsm operatorunuz bunu hesap edemeyecek kadar aciz mi? kotuye kullanilacagi aleniydi. boyle rezaletler gormemek icin avea kullanmayiniz.
ha bir de call center calisanlari sorununuza inatla cozum bulmuyor ya da sizi oyaliyorsa internetten yazin sikayetinizi. aninda ulasip sorunu hallediyorlar nasil is anlamadim.
ucuz olmayan bir hat. artık turkcell daha ucuz!
reklamları çok dandik...
sadece sms'i ile cezbeden, 2 yıldır kullanmama rağmen pek de şikayet etmediğim operatör.
371 liralık faturayı boca edip ödenmediği için son ödeme tarihinden 2 gün sonra hattı kesen operatör. tez zamanda en büyük rakibiyle aldatılacak.
online işlem merkezinden şimdiye kadar kaç kez kontör yüklendiğimizi görebiliyoruz. ne güzel.
Öğrenci hattıdır kendileri.Öğrencilerin öğrenci olmaklarından dolayı maruz kalmak zorunda oldukları en ucuz ve en adi ürünlerden bir tanesidir ayrıca.Zamanında telsim şebekesinin 5 dakkası bi kontürüne 10 dakkası 2 kontür şeklinde karşılık vermek suretiyle bütün öğrencileri kendisine çekmiş ancak hiçbir öğrenciyi 5 dakkadan fazla konuşturmamış bir şebekesidir kendileri.Alışkanlık olduğundan hala da kullanılmaktadır.Ayrıca en pahalı kontür de bu şebekeye aittir.Teşbihte hata olmaz diyerek şunu da belirtelim.
(bkz: Recep Tayyip Erdoğan)
istanbulun göbeği siyami ersek hastanesinin 14.katında çekmeyen operatör.
her yöne sınırsız konuşma hakkını belirli bir ücret karşılığı verip daha sonra bundan zarar etmeye başlayınca müşterilerinin kullandığı tarifeleri kafasına göre değiştiren iğrenç zihniyetli cep telefonu şebekesi.
faturalı hatları ile güldürmeye devam eden operatör.

kullandığım hattı arayarak bir yıl daha hattınızı kapattırmazsanız %25 daha ucuza konuşacaksınız demişlerdir. istek reddelince 10 gün sonra bir daha arayıp hattınızı bir yıl daha kullanırsanız %50 ucuz tarifeden konuşacaksınız gibi bir kampanyaya girişmişlerdir. * * *
şahsımı kıllandırmış olaydır. zira %25'i kabul etmeyene %50'yi sunmaları müşteriyi bir yerde aldatamadık, öbür taraftan vuralıma dönmektir. böyle pazarlık mı olur lan? %25 indirimi kabul edene enayi gözüyle bak, diş geçiremediğini %50 ile kandırmaya çalış. merak etmeyin, 10.000 dakika olayı hala aklımıda ve ilk fırsatta hattımı kapattıracağım.

(bkz: yürüyün gidin lan)
faturasız hatlardaki avea içi sınırsız paketinin (aka. sabah 5 ak$am 5) ücretini ekim ayı itibariyle 55 kontörden 69 kontöre çıkardığını bir esemes ile tarafıma iletmi$. herkese mi yoksa suyunu çıkardığımdan dolayı bana uygulanan "özel" bir uygulama mı bilemedim. her iki $ekilde de bi' doğru dürüst açıklama beklerdim. siteye de yazmamı$sınız ulan! güncellememi$siniz bile hatta. çabuk düzeltin onu!!1

bilahare sıkıldım, '3g ho$geldin' paketine üye olduğum halde geçen gün 100 mb internet 49 kontör gibi bi' mesaj attığını da hatırladım. yani zaten 40 kontöre '3g ho$geldin' paketi içerisinde 30 dakika görüntülü konu$ma + 100 mb internet paketi satın almı$ken neden salt 100 mb internet paketine artı 9 ekleyerek, 49 kontör vereyimki ? hayır götüboklu webcam kalitesinden bile yoksun tıriğciğ'nize tamah ettiğimden değil de salak yazmıyor alnımızda da. almı$ken onu alırım yani, sendeki bu 'sikebildiğimi sikerim ulan' tandanslı yanar döner haller niyedir ? antrparantez, böyle alenen ta$ak kokan bir mesaja bsg demeyeyim de ne diyeyim ben ?

neden sonra dedim $u türksel'e bi' bakayım. ulan kazıkötesi. bu adamlar hâlâ nasıl en birinci pek birinci operatör anlamıyorum. yok bir haftada 10.000 sms'mi$, 35 kontöre günde 500 bilmem neymi$. sırf $ebeke içi teraneler zaten. hayır telefon rehberimde arasam tarasam 5 tane türkselli vardır, kırk yılda bir bile aramam onları. vodafon desen reklamlarından bi' s2m anladığım yok. bi' s2m anlattıkları da yok zaten. iki yağmur yağdı (tamam abartmayayım sel oldu) çöktü falan..

enivey, ama olsun; bilimum entry'de olduğu gibi bende 'terkediciymm seni!!1' eksenine bağlamıyorum entry'mi. evet gittim ara$tırdım. her bilinçli tüketici gibi!!1 (allah allah) ama yok, ı-ıh, gene döndük olm ciğerci dükkanına. ske ske. aria'dan beri kullanıyorum, kullanıcam gene. $öyledir böyledir ama çıktığı günden beri en ucuzu bu ağbi, kim ne derse desin, zira esemes'leri yeter..

edit: bu kadar çabuk tükürdüğümü yalayacağımı sanmazdım amma;

(bkz: 29 eylül 2009 avea nın çökmesi)

bekle beni türksel.
alkolü fazla tüketen operatör firma "avea bir dünya"
Mesajlaşmak için kullanılan, arada konuşmaya yarayan gsm operatörüdür.
Sevgili ile kavga etmişsindir. Deli gibi mesaj atmasını beklersin. Gurur yapmışsındır atmayacaksındır. Ama onun atmasını beklersin.
Sonra pat diye mesaj gelir telefonuna, o an bi bakarsın Bidünya ya da 9333 diye merkezlerden mesaj gelmiştir. işte o an küfür edersin aveaya.