bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  zamanla avea'nın düzelmesini umut etmektir.
  genellikle öğrenci kesiminin yaptığı uygulamadır.
  4 ... anthrax
 2. 2.
  aynı zamanda bazı sorumlulukların turkcell kullanan ev arkadaşına yıkılmasının da yoludur.

  örnek: turkcell kullanıcısı olan ev sahibinin sürekli olarak yine turkcell kullanıcısı olan diğer ev arkadaşını muhatap alması durumu.
  1 ... anthrax
 3. 3.
  kamu calısanları icin boyle bir sorunun olmadıgı sorunsal
  cozumu cift telefon kullanmak
  1 ... liberty
 4. 4.
  turkcell ya da telsim kullanan diğer eş, dost, akrabanın özel gün, bayramlarının kutlanmasının kısa mesajla geçiştirilmesi öküzlüğü.
  diğer operatörün aranmasının getireceği mali yük gözönünde bulundurularak yapılan kullanım biçimidir.

  en yaygın kullanılan bahane ise "ya kusura bakma kontörüm az kalmış arayamadım..." la başlayan cümlelerle kısa mesaj atma durumu.
  1 ... anthrax
 5. 5.
  Bazı yerlerden telefonun çekmemesi,kısa msj ların geç gitmesi nedeniyle , buluşup yarım saat konuştuktan sonra ve de yanyana otururken ''tamam abi şimdi evden çıkıyorum'' die aldıgınız msj la şöyle bir irkilmenize sebebiyet veren kişilerin ısrarla yaptıgı iş.
  2 ... alibet
 6. 6.
  mobil öğrenci tarifesi sayesinde 10 dakikası 2 kontör'e konuşabildiğimiz artık iyiden iyiye yayılan gsm operatörü.
  -1 ... kurabiyecanavari
 7. 7.
  kontör bittikten sonra bile avea olan birine mesaj yollamaya devam edebilme avantajını sağlaması açısından önemli bir seçim.
  1 ... salca
 8. 8.
  10 dakikası 2 kontör olan öğrenci tarifesinin 5 dakikası 'sesin kesik kesik geliyor,çekmiyor'la geçmesine ragmen yine de vazgeçemediğimiz operatör.
  -1 ... morfin
 9. 9.
  turkıye ıcınde fıyatları cıdden daha dusuk olan ancak yurtdısında cekmeyen operator. turkcell ıse cayır cayır cekmektedır en azından avrupa kıtasında.
  1 ... plug in baby
 10. 10.
  arayanı bil gibi telefon kapalı ya da çekmiyorken sizi arayan numarayı ve arayan kişiye size artık ulaşılabildiği bilgisini mesaj olarak bildiren hizmetten ücretsiz ve de üye olmak için herhangi bi işlem yapmaksızın faydalanmak. tekelcilikten kurtulmak, rekabetin artmasını sağlamak böylece herkesin daha iyi hizmeti daha ucuza almasını sağlamak.(#420910)
  3 ... atipik