bugün

entry'ler (102)

flex

bizim de çevirilerinden yararlandığımız odtülülerin kurduğu bir şirket. özel ders konusundada oldukça deneyimliler.

istenilmediği halde mecburiyetten yapılan şeyler

sabahları erken derse gitmek. öğrenciyken az parayla yaşamak. sınava girmek. gereksiz hocalarla muhattap olmak.

aclik soz konusu olunca dinin zayiflamasi

iftar olmasına on onbeş dakika kala insanın alkından aramızda on dakikanın lafını mı yapacaz cümlesinin geçmesi.

şenlik haftasında sınav yapan hoca

zamanında kendisi üniversite okurken şenliklerde ders çalıştığı için şenlik kelimesinin tam olarak ne anlama geldiğini bilmeyen hocadır. ya da şenliğin eğlenceli geçtiğini bildiği fakat yine de zamanında gitmediği için tüm kıskançlığıyla öğrencilerinin de gitmesini engellemek isteyan hocadır.

erkeklere asla söylenmemesi gerekenler

ben seni arkadaş olarak görüyordum.
arkadaş kalalım.

universite yillari yasamin en guzel donemidir

her şyin farkında olacak kadar büyük, fazla sorumluluk taşımayacak kadar küçük olduğun bi dönemdir. bu yüzden üzerinize düşen tek görev değerlendirmeyi bilmektir bu zamanları.

yaran film replikleri

telefonda konuşan kişi: abi, azaylılar tarafından kaçırıldım.
diğer kişi: .........
tkk: evet, tarafından.

aynı anda aynı şeyi düşünmek

göz göze geldinizde her şeyi anlatabildiğiniz durumdur. çünkü iki kişi de diğerinin suratından ne düşündüğünü anlamıştır. çevre de başka insanlar da varsa bu çok daha eğlenceli bir işter. insanlar bakar bakar ne düşündüğünüzü anlamaz.

aşk vs mantık

bir arada olması gerenekdir çünkü mantık yoksa bir işte insan mutlu olamaz. eh aşık olmak da isteyeceğine göre en mantıklısı ikisinin bir arada olmasıdır.

giden sevgilinin ardından kurulacak cümle

sen şimdi gidecen ya cehennemin dibine git.

patates kızartmasını ekmekle yemek

özellikle yatılı okullarda ve yurt kantinlerinde bulunan bi ara öğündür. içine domates salatalık ve biraz da yeşillik katarak daha renkli hale getirilebilir. üzerine de ketçap mayonez sıkıldığında tadına doyum olmaz.

ayaga kalkip neden ayaga kalktigini unutmak

genelde annelerde görülen bi durumdur ve çocukları tarafından ' anne ne yapacağını hatırlatayım mı?' cümlesiyle rencide edilirler.

sigara dumanını karşıdaki insanın yüzüne üflemek

genelde sigara içmeyen kişileri gıcık etmek için kullanılan bir yöntemdir. sigara dumanını karşısındaki insanın yüzüne üfleyen insanlar bazen işi abartıp sigarayı tersten içerek daha büyük bir duman bulutuna sebep olurlar.

öğrenci öğretmen diyalogları

öğrenci- merhaba hocam.
öğretmen- merhaba. baktım sa sonuçlara senin öss iyi geçmiş. derslerde de koypa çekip duruyordun ama sınavda yapmışsın.
öğrenci- eh, derslere çalışmayıp kopya çektik de bu sayede öss ye çalıştık hocam.

gülce

isimleri gülay ve camal olan evli bir çiftin ilk çocuklarına koyduğu isimdir.

aniden bastıran yalnızlık hissi

şöyle büyük ve samimi bir arkadaş grubunun içinde ve herkes şen şakrak sohbet ederken bir saniye içinde kendini yalnız hissetmeye başlama halidir. o çok sevdiğin arkadaşlarının ne yazıkki o an yanında olmadığını hissedersin. bulunabilecek tek çözüp bi şekilde ortamdan kalkmak ya da ben bugün çok yoruldum diyerek durgunlaşmanıza mantıklı bir çözüm getirmektir.

bir sey yemeden de yasanabilir

kilosunu dert eden bir insanın kurabileceği bir cümledir. ya birşey yemeden de yaşanılabileceğine inanır ya da acıkmaya karar verdiğinde acıkıp yemek yer.

boyabat

sinop ilinin en büyük ilçesidir. sebebi anlaşılamayan bir şekilde sinop' tan bağımsızmışcasına hiçbir boyabatı nerelisin sorusuna sinopluyum cevabı vermez. cevap boyabatlı'yım olur. çünkü o kişi boyabatlıdır ve bu da gayet normal bir cevaptır. pirinç ve tuğla üretiminde bir ilçeden beklenmeyacek kadar iyidir. osmanlı döneminden kalma olduğu tahmin edilen bir kalesi vardır. son yapılan kazılarda kalenin altında bir şehir olduğu ortaya çıkmıştır ve yavaş yavaş kazı çalışmalarına başlanmıştır. şu an kaleye içinden çıkılan bir tünel açılmıştır kazı çalışmaları sonucunda.ayrıca kalenin boyabat şehir merkezinin çeşitli bölgelerine giden 3 ayrı tüneli daha vardır. çok güzel bir ilçedir herkesin gelmesi tavsiye edilir.

adves

ukala olduğum falan yok tabi ama hoşbulduk:)

entry

giriş anlamına gelir ve türkçe karşılığı varken neden sözlükle entry şeklinde kullanıldığını anlamadığım bir kelimedir.