bugün

Yakın zamanda edineceğim araç. Evet.
asla bir mercedes-benz e tercih edilemeyecek bir araba markası.
Sda (smart driving assistance) da cigir acan marka. Carpisma esnasinda a8 darbenin gelecegi yonde suspansiyornu 6 cm kaldirip darbeyi sasiye alarak yolcuyu koruma odakli davraniyor. Korkunca irkilirsiniz ya ayni o sekil. R8de ise tum driving assistance kapatilabiliyor hidrolik direksiyon dahil. Neden bunu belirttim. Porsche da espyi tdcyi kapatiyorsun 300 km den sonra guvenligin icin tekrar aciyor. Lan araba mi beni ben mi arabayi kullaniyorum. Bak renault motorlu mercedes ve bmw yi kaile bile almiyorum.

Nit: r8 kullanicisi.
markanın arabası.
gay arabası. o kadar yuvarlak iç içe neden geçsin yoksa?
otomatik şanzumanı bozulan wolksvagen bozması otomobil markası.

sadece r8gt3’e saygım var zira wrt efsane bir şekilde geliştirdi aracı.

ha bir de dtm rs var tabi ama orada da mercedes ve bmw varken audi ancak dış kapının mandalıdır gözümde.

yine de 2010-2017 arası kasa tasarımlarında tüm otomobil piyasasına yaptığı etki görmezden gelinemez.

audi, sade ve net hatlarıyla iskandinav tasarımını (alman olmasına rağmen) trend yapan markadır. iskandinav tasarım sadece araçlarda değil mimari ve hatta sanal dünyada bile bu dönem trend oldu zaten... onun da albenisi yakın zamanda patlayacak yeni bir akımla yavaş yavaş düşecektir.

r8 yerine 2006 f430 almak daha mantıklı.
ne köklü ve ünlü alman otomotiv devi bmw gibi gerçek sürüş zevkini, ne de ondan daha köklü alman otomotiv devi gibi dayanıklılık, konfor, arkadaki yaşam alanı gibi dinamikleri hakkıyla yerine getirebilen alman otomotiv üreticisi.

diğerlerinin yanında esamesi okunmayan zengin volkswagen'idir. geçiniz.
Bir alman otomotiv markasi.

En sevdigim.
zamanında yasaklanan bir reklamı vardı şöyleydi; Mercedes'in, Volkswagen'in, Ferrari'nin falan en iyi yanlarını söyleyip onların anahtarları sırayla diziliyor ve oluşan şekil audi'nin sembolü oluyor. reklam bayağı iyiydi ararsanız bulabilirsiniz.
Merkel'e sormak gerek...
HAYATA DÖR SIFIR ÖNDE BAŞLAMAKTIR.
AUDi iLE HAYATA BASMAK GAZLAMAKTIR.
CEO’su Rupert stadler egsoz emisyon verilerinde usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle Münih’te tutuklanmış, Audi şirketine 800m € ceza kesilmiş ve stadler 7 yıl hapis cezasıyla yargılanmaktadır.

Bunun haricinde Mercedes ve bmw’nin Hep bir Tık gerisinde olmuştur. mercedes’in Ve bmw’nin Yıllardır birbirine benzeyen klasikleşmiş kasa tasarımından görsel olarak sıkılan almanlar her yeni Audi modelini koşa koşa leasingle alırlar(modele göre 5-10k peşin veriyorsun aylık 300-500 taksit ödüyorsun 3-4 yıl sonra kalan 5-10k parayı verirsen arabayı teslim alıyorsun vermezsen iade ediyorsun) almanyada son iki yılda müşteri memnuniyetsizliğinden dolayı kullanıcı tarafından leasing sözleşmesi feshedilip en çok iade edilen Alman markası Audi olmuştur.

Belki vw’den bi tık iyi olabilir hakkını yemeyelim.

Ayrıca;
(bkz: dieselgate)
mercedes benzin altında kalan alman arabası.
Otomobil markaları arasında allah olan marka. Alemlerin ve yedi cihanın rabbi.

Mercedes, bmw falan anca audi'nin yan sanayisidir.

(bkz: Allahınız audi)
Türkiye'deki servisleri bok gibi olan otomobil markasıdır. 2004 model a6 aracımı işimden dolayı zamanım olmadığından babamla birlikte yetkili servise gönderdim. Aracın şanzımanında silkeleme sorunu vardı. Servis ne dese beğenirsiniz? Araç eski olduğu için bakamazlarmış, aracı isteseler servise hiç sokmazlarmış ancak ayıp olmasın diye aracı içeri almışlarmış. Sanki 69 model araba getirdik servise. Öyle olsa bile o aracın üzerinde dört halka logosu varsa seve seve o aracın bakımını/tamirini yapacaksın! Sanki bedavaya yapıyolar.

Bundan iki yıl önce annemin kia cee'd aracıyla marş motorunun kömürü bitmesinden dolayı yolda kaldım. Servisi aradım ön inceleme ekibi geldi, aracı onlar da çalıştıramayınca çekici çağırdılar ve adamlar çekici gelene kadar beni yalnız bırakmayıp sohbet ettiler. Araba çekiciyle servise taşındı, ertesi günün sabahı araç hazırdı. Üstelik aracın garantisi bitmesine rağmen sorunu iyi niyet garantisi altında ücretsiz bir şekilde hallettiler, çekici parası dahi almadılar üstüne üstlük nasıl olsa bedavaya yaptık diye de aracı teslim etmeden önce içini dışını yıkamamazlık etmediler. Geçen sene de 2010-2012 arası üretilen kia cee'dlerde kronik sıkıntı olan torpido kabarması sorunu için servise gittik. Adamlar hiç mırın kırın etmeden koreden orijinal parçayı sipariş edip taktılar, iç dış yıkayıp teslim ettiler ve kronik sorun olduğundan 1tl ücret bile almadılar. Adamlar o kadar ilgiliydi ki bi an için sorun kronik olduğundan kore'den kia'nın ceosu özür dilemeye gelecek sandım. Farkı bilin istedim.

Ayrıca 125bin küsür kilometrede dağılacak kadar dandik şanzıman yapan audi mühendislerinin de bu mecradan analarına sövmek istiyorum.
2020 model a3 serisini almayı düşündüğüm araçtır.

Golf ve audi arasında kaldım.
almandır. çöptür. japon alın başınız ağrımasın. o paralar o arabalara verilmez.
iyi bir arabadır...oldukça az yakar, seri bir araçtır. benim araba da audi, o kadar yeni bi model diil benimki, ama gene de oldukça sağlam bir araç. deneme amaçlı bi kere 260´lara falan çıktım, gayet güzel gidiyo. ama ben öyle fazla sürat seven bir tip diilim.

kışın iyidir audi. bmw´ler daimler´ler kışın arka çekişli olduklarından genellikle rampa çıkmakta zorlanırlar, böyle bir prpoblem audi´de olmaz, çünkü audi önden çekişlidir.

daimler´e göre falan çok daha az yakar. aynı beygir gücündeki audi daimler´in yarısı kadar yakar. audi´nin sırrı o da...yedek parça problemi yoktur audi´nin, gerçi burası almanya´ bütün alman arabalarının yedek parça problemi yok.

yedek parçaları genelde diğerlerine göre çok daha ucuzdur. fren balatası aldım geçen 4 tane, taktırdık arabaya, 50 euro mu 60 euro mu ne tuttu....aynı şekil daimler balatalar 230-250 euro´ydu...

bu arabadan sonra gene bir audi alacağımı sanıyorum. ben açıkçası çok memnunum. geçen bmw kullandım, o da iyi bi araç, ama arabanın içinde çok ses oluyo...gürlüyo araç, millet çok seviyo onu, uzun yolda ama o resmen kafa ziker, sessiz araba daima daha iyidir benim için.
Sensin kro.
Vw nin diğer markaları gibi tektipleşmiş ve sıradanlaşmıştır. Başka markaların satın aldığı markalar özgünlüğünü ve ruhunu kaybediyor.
a3 almak istiyorum ama fiyatları cep yakıyor.
Kamuda çalışan müdür müsteşar tayfa takım taklavatın hastası olduğu markadır tabi beleş olunca nasıl hasta olmasınlar. .
Hic araba sahibi olmadim, ehliyetim yok, Ben belediye otobüsü diyorum.
Odi diye okunan bir araba markası.
bunların bir reklamı vardı, hiç unutmam.

her araba anahtarlığında bir yuvarlak var.
başlıyor.

tasarım için, alfa romeo diyor ve anahtarlığını koyuyor.
sportiflik için, bmw diyor ve onun da anahtarlığını yanına bırakıyor.
tarz ve güç için, mercedes diyor ve aynı şekilde anahtarlığını bırakıyor,
en son ise güvenlik için volvo diyor ve anahtarlığını yanlarına bırakıyor.

4 yuvarlak yan yana gelmiş durumda diyor ki;
bunların hepsini bir arada bu görmek istiyorsan -o 4 daireden audi logosu oluşarak- audi diyordu..