bugün

entry'ler (583)

valorant

Oyun yokluğundan ve arkadaş ısrarı üzerine iki ay önce falan başladım bu oyuna. Quake zamanlarından beri oyun oynarım bu oyun kadar overrated balon bir oyun görmedim. Grafikler 2007 oyunu team fortress 2 ile eşdeğer, oyunda fizik motoru denen bir şey yok, silah seslerini ağzımla daha iyi çıkarırım. Karakterlerin belirleyici olmayan, birbirine benzeyen yetenekleri var. Tam bir z kuşağı oyunu ki bundan dolayı da aşırı berbat bir kitlesi var bak 2001'den beri online oyun oynarım böyle rezalet bir kitle görmedim.

Zaten bir oyunu kızlar oynuyorsa o oyundan kaçacaksın abi. match making zaten ayrı bir rezalet. oyuna bir giriyorsun takımında her telden oyuncu var.

2 aydır gözlemlediğim kadarıyla oyunun tek iyi yanı server kalitesi. çökme, donma, oyundan atma gibi şeyler aşırı nadir. Aynı zamanda riot games kitlesini dinleyen ve taleplerini göz ardı etmeyen bir firma. cs go'yu hile çöplüğüne döndüren, boktan serverlarıyla saç baş yolduran siktimin valve'inden çok daha iyi bir firma bu açıdan. Son olarak Apex legends gibi her yönden çok daha iyi bir oyun dururken asla yüzüne bakılmaması gereken oyundur.

grand theft auto the trilogy definitive edition

açık araba kapılarının nesnelerin içinden geçmesiyle, binalara giriş çıkışlardaki gereksiz loading ekranlarıyla, kütük gibi animasyon fizikleriyle gerçekten de eski günleri aratmayan bir oyun olmuş. (bkz: #45178382) Bu entrymde bu oyuna gta 4 ve sonraki rockstar oyunlarında kullanılan ragdoll fiziği gelmesi lazım demiştim. Ancak adamlar tarihi geçmiş fiziksel mekaniklere hiç dokunmamışlar. olduğu gibi duruyor. Ulan çok mu zordu açık olan araba kapısı bir yere çarptığında çarpmanın etkisiyle kapının kapanması veya kopmasını eklemek?

Oyun unreal 4 motoru kullanılarak yapılmış ancak halen gta 3'de arabanın açık olan kapısını sağa sola keskin dönüşler yapıp oluşan ivme ile kapatamıyoruz. Bu son dediğim şeyi orijinal vice city ve san andreasda da yapabiliyorduk bu arada ama adamlar hazır remaster yapmışken buna da bir el atalım gta 3'e de getirelim bunu dememişler. Bu sadece küçük bir örnek. Rezillik yemin ederim. Oyuna sadece ışık, çözünürlük, minimap güncellemesi ve kontrol güncellemesi gelmiş başka bir yenilik yok. Fizik mekaniğine hiç el atılmamış. Elbette remaster ile remake farkını biliyorum ancak remastered'a göre bile oldukça yavan bir yapım olmuş. Karakter aracın kapısını açarken kapı kolu ile kapıyı açmak için tuttuğu yer arasında iki metre mesafe var afedersin. Yine bunun gibi birçok tarihi geçmiş kütük mekanikler olduğu gibi duruyor. Hiç bir iyileştirme yok. Yine eski silah seslerini de olduğu gibi koymuşlar.

Mükemmeliyetçiliği ruh hastalığı seviyesinde olan rockstar'a bu durum hiç yakışmamış. Tek iyi yanı unreal 4 altyapısı sayesinde modçulara gün doğmuş olması. ileriki zamanlarda bağımsız modçuların bu oyunu çok daha iyi hale getireceğinden eminim. Umarım insanların tepkileri rockstar'a ders olur. Bir rockstar fanboyu olarak ben beğenmedim. çok daha iyi olabilirdi.

(bkz: #45172222) numaralı entryme ek olarak;

Grafiklerle birlikte oyunda mutlaka mekanik iyileştirmeler de yapılması gerekiyor remastered da olsa oyunu bu kadar yüksek hype'ın yaratmış olduğu hayal kırıklığından ancak ragdoll fiziklere sahip olması kurtarır ki benim için bu durum grafiklerden bile önemli. Araç hasarları ve karakter animasyonları önceden ezbere kodlanmış mekaniklerle değil euphoria fizikleri ile gerçekleşmeli. Bu dediğim husus çok önemli umarım 22 ekimden oyunun çıkacağı 11 kasıma kadar bu konuya el atılmış olur. Yoksa bu oyun bu kadar hype'ın altında ezilir.

Gözlemlediğim kadarıyla trailer çoğu kişiyi hayal kırıklığına uğratmış. Rockstarın yaptığı tek hata oyunları remake değil de remastered olarak çıkartacaklarını açıkça belirtmemiş olmaları. Bu yüzden millet gereksiz hypelandı. Oyunun sistem gereksinimleri sızınca kapladığı disk boyutundan gta 4 ayarı bir grafikle geleceğini tahmin etmiştim zaten (fizik motoru anlamında gta 4 kadar başarılı olur mu onu bilemem) ki kendileri de orijinal görünüme sadık kalacağız diyerek oyunun bir remaster olacağını hafiften belli etmişlerdi zaten. Oyun zaten söylentiler çıktıktan 2 ay sonra release ediliyor amk ne bekliyordunuz? Remake dediğin olay en az 2-3 yıl alır. Bu remaster zaten rockstarın yeni şubesi rockstar dundee tarafından yapıldı. Gta serisini yapan rockstar north muhtemelen senelerdir gta 6'nın argesini yapıyor. Mis gibi remaster işte çıksın da oynayalım amk bundan güzel remaster mi gördünüz? Fiyata gelince bence de fiyat pahalı ama sormazlar mı adama dolar kuru neredeyse 10 iken ne bekliyordunuz diye?

Hakkında yeni bir video yayınlanmıştır rockstar tarafından. Gta 3'ün tam 20. yıl dönümüne denk getirmeleri elbette manidar.

video: https://www.youtube.com/w...;ab_channel=RockstarGames

feminist pucca ya hakaretten 5 ay hapis cezası

içimin yağlarını eriten durum. aşırı sevindim. Siz bu kadına feminist diyorsunuz ben ise erkek cinsine kıyasla dünyaya hiçbir fayda sağlayamamanın, bilimsel ve teknolojik yenilik getirememenin yaratmış olduğu eziklik psikolojisi diyorum. bu komplekse sahip işe yaramaz karıların hepsi twitterda boş işler peşinde koşuyor.

günlerdir deliler gibi heyecanla beklediğim, çıkar çıkmaz alacağım oyun.

kocasını 8 ayda 300 erkekle aldattı

ulan bir de mahkeme adama nafaka ödetiyor çocuğun velayetini ise anneye veriyor. Bir de diyorlar ya bu dünyada kadınlar eziliyor yok bilmem ne. Yalan amk! Modern kanunlar kadın erkek ilişkilerini aşırı yozlaştırdı. Aldatan kadının hakları bile mağdur erkekten fazla. kadınlara bu kadar pozitif ayrımcılık tanınırsa böyle olur. bütün dinlerin kitaplarında kadın cinsine daha az hak verildiği gibi bir de baskılanmalarına yönelik söylemler mevcut. Nedenini anlayın. adamlar o zamanlar bile kadınların ne mal olduğunu biliyormuş.

saldırıya uğrayan kadını izleyen vicdansızlar

Kadın şikayetçi olmamış ve kişinin affedilmesini istemiştir. Dayılara vicdansız diyen enayilere duyrulur.

Link: https://eksisozluk.com/sa...mamasi--7053239?a=popular

kadınların güçlü olmasından korkan erkek

Korkan değil de sosyokültürel açıdan bu durumu uygunsuz bulan erkek diyelim. Kadınların güçlü olmasından haz duyan erkeklerin twitterda kadınların bokunu, sidiğini, kirli çoraplarını satın almak için birbirleriyle yarıştığını görebilirsiniz. Kadınların hipergamisini bu tarz betalar değil güçlü erkekler tetikler. Kadınlar kendisini yönetebilen ve manipüle edebilen erkeklerden hoşlanırlar. Götünü siktiren meriçlerden değil.

tamer karadağlı nihal yalçın vakası

tamer karadağlı'nın %100 haklı olduğu olaydır. erkeklerin 1000'de 1'i kadar dünyaya katkısı olamamış kompleksli kadın cinsinin sikko triplerini çekmek zorunda değil kimse.

Edit: light erkek selamiler eksiliyor.

saldırıya uğrayan kadını izleyen vicdansızlar

yarın bir gün kadının ''karı koca arasında olur böyle şeyler, kocama el kaldıranlardan şikayetçiyim'' dememesi için müdahale etmemiş olan dayılardır. kadir şeker'den sonra ikinci bir enayi çıkacağını sanmıyorum kusura bakmayın.

alman arabası vs japon arabası

bundan 3 sene önce falan ikinci el bir audi a6 almıştım. araba 125.xxx km'de şanzıman dağıtmış ve contası yanmış haldeydi. Yine aynı civarlarda km'ye sahip 6 sene kullandığımız 2011 model kia ceed'in ise 6 sene boyunca vermiş olduğu tek arıza fren ampulünün patlamasıydı. Kia kore markası da olsa koreliler japon mühendislik ekolünü takip ederler. yani bir arabanın sağlam olması için japon olmasına dahi gerek yok. japon mühendislik ekolünü takip etmesi bile yetiyor. Daha sonra 2011 ceed'i satıp 2017 model üst kasasına geçtik. sorunsuz bir şekilde kullanıyoruz.

audiye ne mi oldu? aldığımız adamlarla davalık olduk. bir sene sonra davayı kazanıp paramızı faiziyle geri aldık. Başınıza bela almak istiyorsanız alman arabası alın. Mercedes'i bu kıyaslamadan tenzih ediyorum bu arada.

Ayrıyeten abd, rusya, suudi arabistan, avustralya gibi asyadan ve avrupadan bağımsız olan araba cenneti pazarların hepsinde alman volkswagen koreli kia'nın yarısı kadar bile satamıyor.

Yine radikal terör örgütleri dahi zorlu savaş koşullarında narin amarokları değil dayanıklı hiluxları tercih ediyor.

squid game

Dizi hakkında ilk bölümü izledikten sonra yorum yapmıştım (bkz: #45121949) şu an 9 bölümü de bitirmiş olarak tekrar yorumlamak istiyorum. Öncelikle hiç bir bölümde sıkıldım diyemem. Ancak akıcılık ve sahneler ne kadar iyiyse kurgu ve işleyiş o kadar kötü. izlediğiniz filmler genelde cüneyt arkın, kemal sunal filmleriyse bu durumu hissetmeyeceksinizdir ancak orta direk bir izleyici olsanız dahi göze batacak kurgu hataları ve çakışmalar mevcut. Bunun haricinde su gibi akıp giden çerezlik bir dizi. Ancak keşke olsaydı/olmasaydı dediğim bazı kısımlar var.

--spoiler--
Çoğunluğun oyu karşısında oyunun feshedilebilmesi ve yarışmanın iptali detayı oldukça gereksizdi bence. Sırf bu yüzden bir bölüm fazladan izledik. Ana karakterlerin dışarıdaki hayatını görebilmek açısından iyiydi ancak bunun yerine kişilerin hayatıyla ilgili detayları farklı bölümlerde seyirciye yedirebilirlerdi.

Kişilerin oyun dışında birbirlerini öldürebilmeleri detayı filmin bütünlüğüne oldukça zarar vermiş. işin içine dram katabilmek için yaptıkları belli ancak böyle olmaması gerekiyordu diye düşünüyorum.

Bebek suratlı kızın oyun kurucu üst yöneticilerden birine ses getirecek bir zarar vermesini beklerdim. karakterin temelini bu potansiyelde oluşturmuşlar ancak fos çıktı maalesef.

Polis ile yönetici arasındaki ilişki hint filmi kıvamındaydı. olmamış.

Yaşlı bunakla ilgili final çok zorlamaydı. Seyirciyi tatmin edici değildi.

Son olarak dizi biraz daha uzun olmalıydı diye düşünüyorum. Karakterlerin derinliği eksik kalmış. ali, orospu karı ve gangsterle ilgili daha fazla olaylara şahit olmalıydık. Çok oldu bittiye gelmiş. Senaryo helalinden bir 20 bölümü hak ediyordu diye düşünüyorum. Bakalım 2. sezonda neler olacak.
--spoiler--

squid game

ilk bölümü itibariyle oldukça enfes bir dizi. battle royale, the platform, saw, lanetli tepe, escape room tatları alıyorsunuz. ilk bölümü gayet zevk alarak izledim.

mgtow

her erkeğin savunması gereken, feminizmden kat kat faydalı akım.

ebrar karakurt

Cübbeli ahmet bu kadınla(?) ilgili yorum yapmış. Ben ateistim ancak cübbeli ahmeti bu yorumundan dolayı yadırgayamam. Adam islam mantığına aykırı bir şey demiyor ki amk. Kuran eşcinselliği kesin ve katı bir dille yasaklıyor, eşcinsellerin başına gelen felaketlerden bahsediyor. Siz müslüman halinizle gidip de ''yobaz cübbeliye bak sanane milletin cinsel yöneliminden bak kendi işine'' tarzı yorumlar yaparsanız allah ateist olan beni bile sizden önce cennete alır. Sözde ülkenin %99'u müslüman ancak insanların %80'i bu yorumundan dolayı cübbeliye kızıyor. Eğer müslümansanız cübbeli gibi düşünmek zo-run-da-sı-nız. lamı cimi yok. tatlı su müslümanları sizi.

Gelelim ebrar karakurt'a. öncelikle maskulen, erkeksi lezbiyenler kesinlikle kadınlar takımında oynamamalı. Madem sen erkek gibi hissediyorsun birader paşa paşa önce gidip askerliğini yapacaksın daha sonra kadın takımında değil erkek takımında oynayacaksın. Yok öyle cinsel tercihe sıra gelince ''ben erkeğim'' deyip de sıra toplumsal rollere geldiğinde ''ben kadınım'' ayağı çekmek. Bu durum aynı zamanda erkekler açısından da kötü bir durumdur. Birinin maskulen lezbiyen rolüne bürünmesi demek erkekler için kişi başına düşen rekabetin artması demektir. Savunulacak bir tarafı yok yani.

taciz anını kameraya çeken kız

bu tarz amına kodumun hanzoları yüzünden kızlar kendini allah zannediyor. ben başta olacaktım bu siktimin tacizcisini faytonlardan birine eşşek gibi bağlar millete bedava adalar turu attırırdım.

ümitcan uygun

ikinci sevgilisinin de ölü bulunduğu varoş, serseri kişilik. daha önce de bu herife sosyal medyadan sevgi dolu mesajlar gönderen kadınların olduğu ortaya çıkmıştı. düşünün kadınsınız ve tipinden şer akan, madde bağımlısı ve ilk sevgilisini öldüren barzonun tekiyle sevgili oluyorsunuz. otobanda hızla seyreden kamyonun önüne atlamak gibi bir şey. Kadınlara acilen sevgili/eş seçme hususunda ciddi eğitimler verilmeli ve bu tarz insanlarla sevgili olmaları/evlenmeleri önlenmelidir. bu kadın cinayeti değil resmen kadın intiharıdır.

babasını bıçaklayarak öldüren 15 yaşındaki kız

erkek çocuk bakmak hayvan bakmaktan farksızdır diyen feminist ve göt siktiren meriçlere ders olması gereken kızdır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.