bugün

2003 de prototipi biten 2007 yılıyla sokaklarda (umarım Türkiye'de de) dolaşacak olan seri üretim yarış arabası denebilir.
uçan limuzin.. lüksün ve performansın buluştuğu mühendislik başyapıtı.
220 bin euro türkiye satıs fiyatı olan ucak. pardon araba.
anlayamadığım şekilde porsche 911 turbo ile kıyaslanan otomobildir.
motoru ortada konumlandırılmış audi şaheseri. üretilecek araçların %90ının r-tronic vites kutusu ile satılacağı planlanmış audi ürün gamındaki araçlardan sadece bir tanesi. 19 inç jantlara ve manyetik süspansiyonlara sahip yeni gözde spor otomobil.
gün itibari ile ankara konutkent civarında görülmüş ve görenin dibini düşürmüştür. lakin çizgilerinden de anlaşılacağı üzere "hadi hanım bi kızılay'a gidelim" arabası değildir, olmamalıdır.

(bkz: adamlar yapıyor)
need for speed carbon'la tanıstıgım araba.
avrupada fiyatı 100 000 avro iken tüekiyede yaklaşık olarak 255 000 avro kadardır.
çamurluk tasarımı bmw çizgilerine yaklaşmıştır, volkswagen erm.. pardon audi pek esinlenmez ama ilginç..
yeni hali daha sıradan olan makine.

http://www.autofans.us/im...le%20Until%202012%201.jpg
auto show 2008'de simsiyah bir tanesi sergilenmekte. Etrafını kaç kere tavaf ettim bilmiyorum. Resmen bir tasarım harikası mübarek. Fuardan bir araba seç senin olcak deseler kendisini seçerdim. Onu gördükten sonra gözüm ne lamborghini gördü ne de ferrari. aşık oldum desem yeri yani.
audi tasarımcıları ne yeyip içiyor* * * diye sorgulatan araçtır. ne yapsam ne etsem de şunu kaldırcak parayı kaldırsam diye düşündürtür bünyeyi.
arabadan öte bir şey.
tasarım harikası.
aşktır.(sana resmen aşığım)
seda sayan'ın oğlunun arabası.
(bkz: arabaya veren kızlar)
(bkz: oğulcan sizleri bekliyor)
seda sayanın çocuğuna 18. yaş günü hediyesidir.
reklam sloganı olarak '' iyi uçuşlar... '' lafı seçilmiş tomofil.

(bkz: yer uçağı)
ilk görüşte hayran olunası motorunun karşısına geçilip izlemeye doyulamayası araç.
çok yaratıcı bir reklama konu olmuş sözde araba.
http://www.youtube.com/watch?v=QcDdfrYDVqY&feature=related
4.2 v8 ve 5.2 v10 modelleri bulunan dizayn harikasi araba.
ilk görüşümde dibimin düştüğü tek spor araba. 2007 yılı fiyatı 260bin euroydu.
gs'li barış'ta var lan bu arabadan. barış lan. allahın barışı.
böyleside var;
(bkz: http://www.worldcarfans.c...on-the-street/lowphotos#2) ***
1. viteste 0-100
2. viteste 150 ye kadar cikiyor

250 de gaza bastiginizda hala 5 er 5 er hizlaniyor kaldari 360 dir.

audi test araci olarak ozel musterilerine tahsis etmektedir. 240.000 eurodur.

motor sesi ise insanin icini gidikliyor adeta.
v8 ve v10 motor secenekli 2 versiyonu bulunan super otesi arabadir. v8 420 beygir v10 ise 520 beygirdir. Alman motorlari italyanlar gibi ses cikartmaz aslinda ama r8'in motorlari bu konuda istisna olmustur. gaza bastiginiz zaman nefis bir ses duyarsiniz. herkes doner "bu ne lan " diye bakar.

yol tutusu cok iyidir, virajlara hizli girmek icin firsat kollarsiniz. arka lastikler 295, onler 235dir. pirelli zero tercih edilmelidir.
lamborghini gallardo nun 5.0lt V10 motoru geliştirilerek r8 V10 modeli piyasaya sunulmuştur.