bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  G8 (ingilizce'den: Group of Eight): Sanayileşmiş zengin ülkelerin oluşturduğu grup; ABD, Japonya, Almanya, ingiltere, Fransa, italya, Kanada. 1975'ten beri yıllık ekonomi zirveleri düzenlemektedirler. Son zamanlarda Rusya'nın da katılımıyla G8 olarak anılmaktadır.
  6 ... trda
 2. 2.
  modern batının 3. dünya diyerek aşağıladıkları ülkelerden özür dilemeye çalıştıkları gönül alma hadisesi.
  2 ... waldorf
 3. 3.
  dünyayı hala ulusal anlamda algılayıp uluslarüstü sermaye ilişkilerini algılayamayan zihniyetlerin bu sekiz kafadar ve kankaları'nın iktisadi anlamda daha ileride olmalarını sadece onların yöneticilerinin, halklarının çalışkanlıklarına bağlaması çok da şaşırtıcı değil.

  aklıma mor ve ötesi'nin bir şarkısını getirtiyor bu durum.

  yalandan kim ölmüş,zamandan kim korkmuş
  dünya yalan söylüyor

  tarihin durduğu yerdeyiz şimdi
  bu bir karnaval,nerdeyiz şimdi

  (bkz: yardım et)
  ... vernon sullivan
 4. 4.
  yoksulluğun , savaşın ve zorbalığın efendileri.
  1 ... a la folie
 5. 5.
  dünyamızda nerede zulüm var ise! orada bunların adı geçer, ve nerede toplansalar orada çatışmalar çıkartır devrimciler! çıkarmalıdırlar da gerçek yüzünü göstermelidirler.

  --spoiler--

  Alman polisi, 9 Mayıs günü Almanya'nın değişik kentlerinde ve eyaletlerinde G8 karşıtlarını ve örgütlenmelerini hedef alan geniş çaplı bir operasyon gerçekleştirmişti. Federal Kriminal Dairesi'nin verdiği bilgilere göre operasyonda 900'ün üzerinde polis görev yaptı. Gerekçe olarak anti-terör maddesi olan 129a (terör örgütü kurmak) gösteriliyor. Yapılan iddialara göre zirveyi protesto etmek için yasadışı silahlı eylemlerin planlandığı öne sürüldü.

  Basın Toplantısı Yapıldı

  Baskınların hemen ardından Berlin'de bir basın toplantısı gerçekleştirilerek operasyon hakkında bilgi verildi. Toplantıda, 40 dernek, iş yeri, büro ve evin basıldığı bildirildi. Aramaların zeminini ise iki adet arama emri oluşturuyor; birincisi, terör örgütü kurma ve ikincisi ise değişik silahlı eylemleri üstlenen 'Militan Grup [MG]'u etkisizleştirme. MG, son alarak 16 Mart 2007'de Berlin'de bulunan TÜSiAD'a ve italyan Ticaret Odası'na yönelik silahlı eylem düzenleyerek Türkiye'deki ölüm orucu şehitlerini ve italya'da tutuklu bulunan Kızıl Tugay tutsaklarını selamlamıştı.
  Berlin ve Hamburg'da yapılan baskınların dışında Bremen ve Aşağı Saksonya, Schleswig-Holstein ve Brandenburg eyaletlerinde de baskınlar düzenlendi. Arama emrinde 17 kişiye karşı soruşturmanın da başlatılacağı yer alıyordu.

  Aramalar ve 129a

  Alınan bilgilere göre Berlin'de Bethanien işgal evinde 2 büro, Mehringhof projesinde 'Schwarze Risse' isimli kitap evi, Umbruch Resim Arşivi, Fusion derneği, Kanal B televizyonu, SO36'da bulunan bilgisayar odası ve değişik evlerde baskınlar düzenlenirken Hamburg'da Rote Flora isimli projede ve değişik ev projelerinde baskınlar düzenlendi. Bremen'de ise değişik evlerde baskınlar düzenlendi.
  Baskınların düzenlendiği her yerde bilgisayarlardaki bilgilere el konuldu.
  Alman polisi, anti terör maddesi 129a'ya başvurarak en temel hak ve özgürlükleri ortadan kaldırıyor ve G8 karşıtı hareketi hakkında bilgilere ulaşmaya çalışıyor. Basın toplantısında da deniliği gibi bu operasyon, sol hareket hakkında bilgi toplamak ve hareketi sindirmek için yapılan bir saldırıdır.

  Almanya'da Baskınlara Karşı Öfke

  9 Mayıs günü Federal Savcılığın kararı üzerine Almanya genelinde yapılan polis operasyonlarının ardından aynı günün akşam saatlerinde Almanya'nın değişik kentlerinde protesto gösterileri düzenlendi. Berlin'de düzenlenen yürüyüşe yaklaşık 5000 kişi katılırken Hamburg'da yaklaşık 3000 kişi sokaklara döküldü. Ayrıca Almanya'nın Mannheim, Giessen, Leverkusen, Köln, Leipzig, Jena, Bremen, Hannover, Kiel, Rostock, Göttingen, Duisburg, Siegen, Bochum, Marburg ve Frankfurt kentlerinde gösteriler düzenlenirken Nicaragua'da bulunan Alman Büyükelçiliği'nin duvarlarına G8 karşıtı yazılamalar yapıldı ve Amsterdam'da da bir dayanışma gösterisi düzenlendi.

  Berlin'de 5000 Kişi Sokaklardaydı

  9 Mayıs'ın akşam saatlerinde Berlin'in Kreuzberg semtinde yaklaşık 5000 kişi bir araya gelerek sabah yapılan baskınları protesto etti. G8 karşıtı birliklerin örgütlediği yürüyüşte Almanya, Polis Devleti, Senden Bıktık ve Hepimiz 129a'yız gibi sloganlar atıldı. Sloganlarla Kreuzberg semtini inleten göstericiler birbirlerine kenetlenerek çok güçlü bir dayanışma gösterdiler. Yürüyüşe Berlin Tayad Komite ve Siyasi Tutsaklara Özgürlük Ağıda (Network) Baskılar Bizi Yıldıramaz ve Siyasi Tutsaklara Özgürlük pankartlarıyla katıldı. 2 saat süren yürüyüş olaysız sona ererken miting alanında bulunan bazı göstericiler polis saldırısına uğradı.

  http://www.halkinsesi.tv/tum_haber/haber03.html
  --spoiler--
  ... lock
 6. 6.
  büyük devletlerin biz dünyanın sorunlarıylada ilgiliyiz imajı vermeleri için toplandıkları zirvedir.
  ... deviantu3
 7. 7.
  Bu yılki 6-8 haziran'da almanya'nın heiligendamm kasabasında yapılacak olan, emperyalist kan emicilerin dünyayı daha fazla nasıl sömüreceklerini planlayacakları zirve.
  Ancak zirve karşıtları pek rahat bırakmayacağa, planlamalarını rahat rahat yaptırmayacağa benziyor. 30 mayıs'tan bu yana onbinlerce insan, sendikalar, partiler, sosyalist komünist örgütler g8'i dişediş bir mücadeleyle protesto ediyor.

  dünyanın çeşitli yerlerinden gelen eylemciler rostock kentine yerleşmiş durumdalar. alman polisi tam anlamıyla çaresiz kalmış durumda. g8'e karşı oluşturulan uluslar arası "antifaşist antiemperyalist blok"un internet sitesinde zirve boyunca eylemlerin devam edeceği duyurulmuş. 5 haziran'da zirveye gelen vampir devlet başkanlarının ineceği havaalanın işgali ve 6 haziran'da da zirvenin yapılacağı yere giden otobanın işgal edileceği duyurulmuş.

  dünya kapitalizme karşı sesini daha fazla yükseltiyor. bu g8 bunu çok iyi gösteriyor.
  foto ve video için; http://www.gipfelsoli.org/...
  http://de.indymedia.org/...
  1 ... 01101001
 8. 8.
  italya , fransa , ingiltere ,amerika birleşik devletleri , rusya , japonya , almanya , kanada gibi endüstrileşmesini ve kapitalist sermayesini emperyal hedefler doğrultusunda geliştirmiş olan ülkelerin 8 - 10 Haziran 2007 tarihlerinde Almanya'nın Rostock kentinde yapacakları ve küresel ısınmadan , afrika ve diğer uluslardaki yoksulluktan bahsedecekleri işbirlikçi medya kuruluşları tarafından duyurulan dünya topraklarında devlet terörizmini Nato ve biRLEŞMiŞ MiLLETLER gibi YASAL askeri ve sivil kurumlar ile uygulayan ülkelerdir.
  ... nekrofili
 9. 9.
  (bkz: g3)
  ... zlatan1937
 10. 10.
  8 dershanenin toplanarak her branştan soru hazırlamasıyla oluşan öss yayınının adı.
  ... sudancikmisbalik