1. 1.
  G8 (ingilizce'den: Group of Eight): Sanayileşmiş zengin ülkelerin oluşturduğu grup; ABD, Japonya, Almanya, ingiltere, Fransa, italya, Kanada. 1975'ten beri yıllık ekonomi zirveleri düzenlemektedirler. Son zamanlarda Rusya'nın da katılımıyla G8 olarak anılmaktadır.
  6 ... trda
 2. 2.
  modern batının 3. dünya diyerek aşağıladıkları ülkelerden özür dilemeye çalıştıkları gönül alma hadisesi.
  2 ... waldorf
 3. 3.
  dünyayı hala ulusal anlamda algılayıp uluslarüstü sermaye ilişkilerini algılayamayan zihniyetlerin bu sekiz kafadar ve kankaları'nın iktisadi anlamda daha ileride olmalarını sadece onların yöneticilerinin, halklarının çalışkanlıklarına bağlaması çok da şaşırtıcı değil.

  aklıma mor ve ötesi'nin bir şarkısını getirtiyor bu durum.

  yalandan kim ölmüş,zamandan kim korkmuş
  dünya yalan söylüyor

  tarihin durduğu yerdeyiz şimdi
  bu bir karnaval,nerdeyiz şimdi

  (bkz: yardım et)
  ... vernon sullivan
 4. 4.
  yoksulluğun , savaşın ve zorbalığın efendileri.
  1 ... a la folie
 5. 4.
  büyük devletlerin biz dünyanın sorunlarıylada ilgiliyiz imajı vermeleri için toplandıkları zirvedir.
  ... deviantu3
 6. 5.
  Bu yılki 6-8 haziran'da almanya'nın heiligendamm kasabasında yapılacak olan, emperyalist kan emicilerin dünyayı daha fazla nasıl sömüreceklerini planlayacakları zirve.
  Ancak zirve karşıtları pek rahat bırakmayacağa, planlamalarını rahat rahat yaptırmayacağa benziyor. 30 mayıs'tan bu yana onbinlerce insan, sendikalar, partiler, sosyalist komünist örgütler g8'i dişediş bir mücadeleyle protesto ediyor.

  dünyanın çeşitli yerlerinden gelen eylemciler rostock kentine yerleşmiş durumdalar. alman polisi tam anlamıyla çaresiz kalmış durumda. g8'e karşı oluşturulan uluslar arası "antifaşist antiemperyalist blok"un internet sitesinde zirve boyunca eylemlerin devam edeceği duyurulmuş. 5 haziran'da zirveye gelen vampir devlet başkanlarının ineceği havaalanın işgali ve 6 haziran'da da zirvenin yapılacağı yere giden otobanın işgal edileceği duyurulmuş.

  dünya kapitalizme karşı sesini daha fazla yükseltiyor. bu g8 bunu çok iyi gösteriyor.
  foto ve video için; http://www.gipfelsoli.org/...
  http://de.indymedia.org/...
  1 ... 01101001
 7. 6.
  italya , fransa , ingiltere ,amerika birleşik devletleri , rusya , japonya , almanya , kanada gibi endüstrileşmesini ve kapitalist sermayesini emperyal hedefler doğrultusunda geliştirmiş olan ülkelerin 8 - 10 Haziran 2007 tarihlerinde Almanya'nın Rostock kentinde yapacakları ve küresel ısınmadan , afrika ve diğer uluslardaki yoksulluktan bahsedecekleri işbirlikçi medya kuruluşları tarafından duyurulan dünya topraklarında devlet terörizmini Nato ve biRLEŞMiŞ MiLLETLER gibi YASAL askeri ve sivil kurumlar ile uygulayan ülkelerdir.
  ... nekrofili
 8. 7.
  (bkz: g3)
  ... zlatan1937
 9. 8.
  8 dershanenin toplanarak her branştan soru hazırlamasıyla oluşan öss yayınının adı.
  ... sudancikmisbalik
 10. 9.
  halk dilinde g.t 8 anlamına gelmektedir.*
  ... perspektif