bugün

asik olunasi arabadir.
M serisi varken alınmayacak modeldir.
Türkiye'de sıfırı 420 bin euro'cuk.

görsel
2009 modeline sahip olduğum araç. tabiki türkiyede yaşamıyorum. bu arabaya türkiyede sahip olmak için benzinliğin de olması gerekiyor.

şehir içi 23-24 lt, şehir dışı 12-13 litre yakmakta zira.

edit.hasta mısınız lan siz bunun nesini eksilediniz*

olum sizin orada diyanet işleri 1 milyonluk arabaya biniyor, ben bu arabayı 40 bin euroya aldım hepi topu. yani öyle bok gibi pahalı değil araba sakin olun lol.
reklamındaki gibi bi yerde yaşıyosan işine yarayacak araçtır. almanya´da yaşayan adamlar olarak, bu arabaları fahiş fiyata gençlere kakalamalarına karşıyız aslında, ama paran varsa alırsın, o başka.

bu aracın yenisi 100 bin euro civarında. 100bin euroya normal şartlarda ev alırsın içine girer oturursun.elden düşme fiyatı en ucuzu 35bin euro falan, 19000km´de var bi tane.

ancak, 430 beygir gücünde motora avrupa´da hiçbi yerde ihtiyaç olacağını sanmıyorum. o motorun 100km´de yaktığı yakıtı düşünmek bile istemiyorum. en basitinden 13-14 litre yakıyomuş.

bu arabalar statü kazanma arabaları, bu araç mücevher gibi bişey, işine yarasın diye diil, sana bakılsın, değerin daha artsın diye alırsın, böyle arabayı.

çünkü, biz almanya´dayız, burdan paris´e ford fiestayla 8 saatte gidiyosan, r8´le 3 saatte gidemezsin. belki bi 15 dakka 20 dakka daha çabuk gidersin. ama 300 euroya fordf fiesta var. 36bin euroluk arabayla fransız otobanında 120´den hızlı gidemiyosan, ford fiestayla da 120 km sürat yapabilirsin.

ama arada resmen 100 kattan fazla fark var !! o farkı ödemeye değmez yani.

ama- dediğim gibi, statü lazımsa, karı kız kaldırmak gerekiyorsa, ki arabayla kaldırdığın karı kızın getirisi götürüsü de ayrı konudur, işe yarar tabii...arkadaşlarım bana daha bi imenerek baksın, diyorsan parayı bastırır, 100bin kaada alırsın. ya da ucuzunu arar, 36bin euroya alırsın.

heves meselesi. imrenme meselesi, aç ya da tok gözlülük meselesi.
görsel
Bir ömür boyu çalışsam bile sahip olamayacağım araba.
kıyıp binemem.
SPYDER olanı ayrı güzeldir.
görsel
yılın en iyi performans otomobili seçilmiştir ve 2 tane tasarım ödülü vardır.
5 2 tfsi 610 beygirlik makina. 2.7 de 100e ulaşıyor. Audi tutkudur abi.
görsel
aşk' tır.
bir araba.

bir araba nasıl seksi durabilir amk aklım almıyor, inanılmaz seksi duruyor.

arabasın sen kendine gel.
görsel
görsel görsel
bir de pagani zonda c12 diye bir şey var ki , bir ömür it gibi çalışmayı bırak , dalağımı böbreğimi satsam üstüne birde ruhumu satsam alamayacağım süper mükemmel bir araba.
Bir ömür it gibi çalışsam da alamayacağım süper mikemmel araba. Olsun bizde netten fotolarına videolarına falan bakarız. Sonuçta gönül sevmiş bi' kere.
amerika'daki 100 bin dolarlik modeli, turkiye'de yaklasik 300 bin dolardir. yani aslinda turkiye'de audi r8 satin almazsiniz, zafer caglayan'ın maasini odersiniz, size hediye olarak audi r8 verirler.
Audi'nin şüphesiz ki en iyi arabası.

Bugatti Veyron ile kıyaslandığında da biraz arkada kalsa da dizayn olarak en beğendiğim arabadir.
Audi'nin rs ruhunu bile yansıtamadığı arabasıdır.
adapazarı' nda yanımdan bagara bagara geçerek benden küfür yiyen araba. içindeki adam bağırmiyodu araba bagiriyo.
sahip olduğum araç. *
hormonsuz lamborghini, tutku, bir gün mutlaka bende de olacak hayalini kurdurtan audi şeysi..*
2 tonluk mercedes benz e63 amg wagon dan ayar yemiştir. yaşamasın hatta mümkünse ölsün.

http://www.youtube.com/watch?v=fkLATjo6Oyo