1. 1.
  cynic ve pestilence'yle aynı ekolden gelen manyakötesi jazz/fusion death metal grubu. basçıları tony choy kafayı yemi$tir.
  ... randy
 2. 2.
  latin müziğinden esintiler taşıyan floridalı technical death grubu. ilk albümleri piece of time 1988de bitmiş fakat çıkış tarihi 1990 yılını bulmuştur. 1991 yılında bass gitaristleri roger patterson'ın bir trafik kazasında ölümüyle ikinci albümleri unquestionable presence için bassçı tony choy ile anlaştılar. 1992de dağılan grup 1993te son albümleri elements'i kaydetmek için tekrar birleşmiş ve sonrasında tekrar dağılmıştır.
  1 -1 ... shakesbeer
 3. 3.
  2006 Wacken Open Air konserleri için tekrardan bir araya gelmiş ve yeni bir albüm için hayranlarına söz vermiş 1986 yılında kurulmuş amerikalı death-metal grubudur.

  piece of time şarkısı grubun 1989 yapımı ilk albümünün adı ve dinlenilmeden ölünmemesi gereken şarkıların içinde yer alması geren şarkısıdır.

  atheist-music.com
  1 ... blindguardian
 4. 4.
  death/jazz arası gidip gelmektedirler...
  ... emptywords
 5. 5.
  Elements albümü ile, 'biz deneysel hödö hödö yapıyoruz, aslında verdiğimiz mesaj çok derin de siz anlamıyorsunuz hebele höblöl' diyen ezik experimental müzik yaptığını iddaa edip converse'in üzerine dar pantolonu giyip gömleğin yakasınısonuna kadar bağlayıp marjinal durduğunu sanan ibişlere en iyi cevap olmuş olan grup.
  2 ... rejected
 6. 6.
  sadece an incarnation's dreamşarkılarını bilmekte olup, sırf bu şarkı yüzünden taptığım grup. vokalin fazla bir olayı yok gibi, ancak baslar ve davullar inanılmaz.
  ... han ritm
 7. 7.
  cynic gibi sıkıcı bir grup ile aynı kefeye konulmasına üzülüp ağladığım sayko grup. daima kirli daima karambol ama müzikal olarak aşmışlıklarda...

  Elements albümünün air şarkısına tapmak lazım...
  -1 ... ciyzis kirayzs
 8. 8.
  elements, piece of time ve unquestionable presence albümleri, yani bütün albümleri, türün mihenk taşlarıdır.
  2 ... randy
 9. 9.
  17 yıl sonra yeni albüm çıkarmaya hazırlanan grup !

  Yeniden aktivitelerine başlayan teknik metal grubu Atheist uzun zamandır beklenen 4. albümlerinin adını "Jupiter" olarak belirledi. Albümü yeni anlaşılan Fransız Season of Mist yayınlayacak bununla birlikte çıkış tarihi henüz kesinleşmese de Kasım ayında çıkartılması planlanıyor. Albüm şu sıralar Georgia,Atlanta'daki LedBelly stüdyolarında kaydediliyor. Matt Washburn'un mühendisliğini yaptığı albümün mixleme işlemlerini ise Jason Suecof yapacak.

  Yeni parçalarla ilgili Shaefer internetteki yazısında ,"Hayranlarımız Atehist'ten ne duymak istiyorlarsa onları yazmak için uzun adımlar attık.Yırtıcı ve akıl dolu parçalar.insanlar bunu duyunca "Atheist bu!" diyecekler." dedi.

  Ayrıntılar için:

  http://www.metalundergrou.../details.cfm?newsid=42816
  http://www.officialatheist.com/
  http://www.myspace.com/kellysatheistwebsite

  not: alıntıdır.
  1 ... saklanan saman
 10. 10.
  son albümden yayınlanan ilk şarkı için konuşmak gerekirse;

  ee atheist iyi güzel efsanede bu progressiveliğin şeyine su kaçırmak değil mi ?
  şarkının introsuna hiçbir anlam veremedim efendim. vokaller eski havaya yaklaşmaya çalışmış ama olmamış.

  ard arda çalınmış birbirinden farklı partisyonların birleşimi gibi. hiç bir şey tekrar etmiyor. tonlara bakmak gerekirse gitar ve bateri gayet güzel geliyor kulağa. basslar yine harika. vokal eskilere göre çok daha iyi. şarkı hakkındaki yorumum pek iyi değil. 8 kez dinledim hala aklımda ana melodiden başka hiç bir şey kalmadı. umarım albümün geri kalanı bu lafları yedirtir bana.

  not: bu arada unutmadan ya atheist piece of time albümünü bu tonlarla falan kaydetseydi ne kadar güzel olurdu ? bir remaster istiyorum abiler.
  ... saklanan saman