1. 1.
  ateizmin ahlak anlayışı başlığında bazı ateistler, ateizmin dinler de olduğu gibi bir evrensel ahlak yasasının olmadığını, ateizmde , ahlakın kişiden kişiye değiştiğini savunmuşlar yani bir ateistin doğrusu, ahlakı diğerinin yanlışı yani ahlaksızı olabilir yani bir ateiste göre eş cinsellik, ensest ilişki normalken, diğerine göre anormal olabilir. buradan çıkan sonuç: ateizm eşittir kaostur. suç ve suçlunun görece ve göreceli olduğu bir toplumda ne adalet ne de ahlak olur, o topluma kaos hakim olur böyle bir kaos da toplumu anarşizme sürükler.
  1 -1 ... yagmuradam44
 2. 2.
  (bkz: ateizmin ahlak anlayışı)
  ... yagmuradam44
 3. 3.
  Ateist olmayanlarin sozde ateist olduklarini dusundugum icin yakarak oldurdukleri bir gun vardi. Ne oldu muslumanliginiza, dindarliginiza, allah, kul sevginize?

  (bkz: sivas katliamı)
  2 -1 ... cumshot on the face
 4. 4.
  ateizmin sonu anarşizmdir.
  ... yagmuradam44
 5. 5.
  (bkz: ateizm kaostur)

  (bkz: ateizmin adalet anlayışı)

  (bkz: ateizmin ahlak anlayışı)

  (bkz: ateistlerin sadece islama saldırması)
  ... yagmuradam44
 6. 6.
  1400 yıldır g.te kaçan suyun orucu bozup bozmadığını tartışan, 10 bin tane yorumcusu olan, 20 bin tane şeyhi olan bir din sanki daha bir kaostur..
  1 -2 ... muhittin dayi
 7. 7.
  evrensel bir ahlak yasası olmayan suçun ve suçlunun göreceli olduğu ateizmin sonu elbette kaostur.
  ... yagmuradam44
 8. 8.
  devletlerin yasası olduğu için saçma bir terör dininin emirlerine gerek olmayan saçmalıklardır. kaldı ki islam ahlakıda öğretmez. 9 yşaıdnaki kızla evlenmek mi ahlak? yoksa zeyd'in karısına göz dikip elinden almak mı ahlak? yoksa sürekli eş değiştirme (becayiş) yapılması daha sonra iş kendi karısına gelince yasaklamak mı ahlak? ben bilemedim.
  ... entel manda
 9. 9.
  (bkz: lenin stalin mao)
  -1 ... yagmuradam44
 10. 10.
  ateizmin evrensel bir ahlak yasası yoktur çünkü dogmatik değildir. ateizmin ahlak anlayışı akıl, bilim ve felsefe çerçevesinde ele alınıp yorumlanır.

  dipnot: sözlükte bu başlıkları açmana ve tespitlerine bakılırsa ateizme olan bakış açın epey dogmatik ve pek bir bilgin yok. değiştir bu kafayı yoksa ömrünün geri kalanını kendini ateizmi bildiğini sanarak geçirirsin.
  ... avant garde