bugün

Komunizm gibi devrimci ve dinamik bir fikrin gayet pasif bir insana yüklenmesinin yan etkilerini taşırlar. Müthiş bir enerji ama gayretsiz bir kişilik vardır ortada. Eyleme harcanamayan enerjisi düşünce ishali yapar elemanı. Karışık ve mutsuz bir çehredir sonucu.
rahat insanlardır. karşı görüşte biriyle tartışma içine girerlerse yavşak tavırlar sergilemez ve ağızlarından köpük çıkarmazlar. genelde sakindirler.
hepsi de 4 kitabı okumuştur. hem de altını çizerekten...
tanrıya inanmamaları en baştan da önce gelir.
cenabet olmaları. pis kokmaları.
insan olmak
gören ama olmak
düşünmekten kaçmak
peşin edit: ateist değilim.
ergenlik döneminde olmaları.
peri masallarına inanmamak.
ancak cayil yazacak kadar cahil olanların kafasını kurcalayan sınıflandırmaya yönelik özellikler.
Ateistler insan irkinin baskalasmis bir bicimidir. Bu baskalasim cocuklukta aile icinde ya da daha sonraki bir zamanda tanri ya olan inanclarini kaybetmeleriyle olusur. Genelde ciplak gozle ayirt edilemeyen ateistler sohbetin ortalarina dogru kendilerini kendiliginden belli ederler. Aciga cikan ateist ortama tavir takinir ve kendi hakli sebeblerini siralamaya baslar. Sanki karsisindakine karsi aciklama yapma zorunlulugu duyar bu da mahalle baskisinin insan psikolojisindeki disa vurumudur. Bir boslugun icinde oldugunu bilen ateistler kendilerini avutmaya calisirlar. Bos yere inkar etmenin sonuclarina katlanicaklari gun gelmeden once dogru yolu bulmalari dilegiyle.
aklıma bir ramazan günü babamın zoruyla izledigim nihat hatipoğlu programındaki bi kareyi hatırlatan komik bir başlık.
nihat müşrikleri tanımlıyordu;
" onlar kötüdür, iyiliği yasaklar kötülüğü emreder" yapma ya iyi o zaman hepsinin amına koyalım.
"pislerdir yıkanmazlar, temizlik önemli değildir onlar için" bi sen temizsin zaten sıçtığımın yerinde.
neyse daha fazla devam edemiycem. ama kendi yanlışlarını doğru göstermek için asıl doğruları yalanlıyıp kaka şey onlar diyenlerin olduğu bir ülkedeyiz.
ben bir ortamda (sanal yada real) ben ateistim diyemiyorsam bana saygı göstermedikleri içindir. ama bende onların dinine inancına saygı göstermedigimde mızmızlanır.
buna bkz: bsg denir.
kuranı yırtan bir kızın videoları dolaşıyor 'alın bakın maymuna dönüşmedim' diyor. buna cevap olarakta müslümanlar e salak tabi dönüşmezsin
öbür tarafta çekiceksin ama yaptığın saygısızlık felan. e davar sen yeri göğü inletmiyor muydun kuranı yakan kız yaratığa dönüştü diye? ne oldu bu sefer ki kuran iyisinden mi değidi acaba?
şekilsiniz ha. korkularla yönetilen bir ülke ve kendini islam kahramanı sanan yüzlerce yürek. tam filmlik oldu.
wikipedia'nın yalancısıyım ama inançlı insanlara göre ortalama iq'ları daha yüksekmiş.
http://www.google.com.tr/...d=0CGIQ9QEwAg&dur=950
allaha inanmazlar ne olucadı başka?
en temel özellikleri allaha inanmayışları ve kendince inananları kandırılmış sanmaları.
asıl amaçları farklı olmaktır.
farklı olurken ya rezil olunur ya vezir olunur zaten

işte bu farklı olma,toplumdaki kesimden ayrılma durumunda rezil olanlarına ateist denilir.resimleri siyah beyazdır,gözleri normal bakmaz,ne bileyim garip insanlar işte.
farkli olmaya calismak.
kendi benliklerini tanrilastirmak.
dini konularda bilgisiz olmak. ( hala tanri varsa neden her sey mukemmel degil diyenler var. ilginc.)
maymunun alet kullanarak insana evrildigini soyleyip, portakal, nar, cilek gibi canlilarin evrimden hic bahsetmemek.
inanclarin hosgormedigi seylerin bagimlisi olmak.
kendilerini coook bilgili, digerlerini cahil sanmak.
maddecidirler fakat maddenin nerden geldigi hakkinda henuz bi fikirleri yoktur.
ateist olmaları. ama bunu matah bi bok sanmaları.

ateistsen ateistsin, bana mı ateistsin aq. müslüman nasıl sana müslüman değil, o hesap. git inançsızlığını yaşa, ne diye illa bik bik milletle tartışıp durma hevesi? inanmadığını teyit mi ettireceksin illa başkalarına?
tinercidirler, dindar nesil olmayan kesim ateyiiist ve tinercidir aynı zamanda. bu anayasaya konulursa şaşırmayın.
Kendileri gibi dusunen insanlarin yaninda kendilerini cok guclu gorurler. Ama yanliz kaldiklarinda veya olumle ilgili olaylarda pismis kedi gibidirler. Kendileri inanmasalar da hz. Ali`nin bir ateiste dedigi gibi ya varsa senin (sizin) haliniz nicedir sorusu akla gelir. Sonucta maymunu da Allah yaratti efenim.
(bkz: ateist kadar başınıza taş düşsün)
götlerini yıkamamaları.
hayat güzel, kafa daha da güzel.
2 adet el, 2 adet kol, 2 adet de gözleri vardır.
özet geçiyorum;
inananların tanrının varlığını bildiğini zannetmeleri gibi
tanrının olmadığını bildiğini zannetmeleridir aga.
ortak payda eminlik.
(bkz: agnostisizm)
bir de bunlar kuran-ı kerim'i yırtıp 'bakın maymun olmadım' diyecek kadar sığ düşünürler. Kimse bana bunların çok zeki, çok kültürlü efendim araştırmacı vs. diyerek savunmasın.

http://www.youtube.com/watch?v=o05tjJN5Mvo