bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    herkes için geçerli bilgi diye birşey olamayacağını, bilgilerin duyuların sonucu elde edilebildiğini, dolayısı ile insanın sadece tecrübeleri sonucu elde ettiklerinin bilgiyi oluşturabileceğini savunan öğreti.
    18 -3 ... oleanna
  2. 2.
    ilk olarak Thomas Huxley tarafından ortaya atılmıştır.
    6 ... devedikeni
  3. 3.
    (bkz: ist izm)
    4 -1 ... liberty
  4. 4.
    bilinemezcilik.
    zıt görüşü için (bkz: gnostisizm)
    7 ... cikarinbeniburdan
  5. 5.
    bilim yol gösterici olarak kabul eden insanların görüşüdür çoğunlukla. "bilemiyoruz kardeşim" der.
    10 ... cerceve
  6. 6.
    (bkz: agnostik)
    2 ... kacak kelebek
  7. 7.
    bilinememezciligi savunan kişilerin inandıgı görüş.
    3 ... lithium
  8. 8.
    eskil bir teorik külliyat; aşılmış, yıkılmış. lakin payanda arayışındaki post-modernizmin aydınlanma öncesinde bulabildiği son kaledir. bazılarının gerekçelendirirken kuantum fiziğine yaslanması da hazindir. akp'nin de yeni müfredat girişiminde bu argümanı kullanması dikkate şayandır.*
    bilimsel uğraşı geçersizleştirme, politik-ideolojik olanı egemen kılma namına geniş boşluk sunar bilinemezcilik. dünyayı-doğayı kavrama, yorumlama ve nihayetinde değiştirmenin yollarını silikleştirmekten başka bir şey değildir. akademik tembelliğin hayıflanma teorisidir ayrıca. bilgiyle başedememenin ve akabinde bilimsel kısırlığın sığ sularında sarılınan yılandır.*
    3 -6 ... zibende
  9. 9.
    Bu düşüncenin *sakat olan tek tarafı bilinemeyecek düşüncenin, olgunun, fenomenin, nesnenin* sadece tanrı olarak görülmesidir. Tamam tanrının var olup olamayacağı hakkında kanıtlarımız yoktur, buraya kadar mantıklıdır. Fakat bu kanıtların yoksunluğu veya algılarımızın kıtlığı veya yanlışlığı başka hedeler için geçerli dğeil mi? Örneğin tanrıyi bilemiyorum diyorsun, fakat kuantum fiziği üzerine yorum yapıyorsun, fizikte nobel ödülü alıyorsun*, en azından yaşam boyu karşına çıkan maddenin ve algılarının gerçek olduğunu düşünüyorsun. Olmadı ki?!
    6 -3 ... baybars
  10. 10.
    tanrının varlıgının olup olmadıgı konusunda emin olamamak.unlu bazı agnosticler Thomas H. Huxley,Charles Darwin,Robert G. Ingersoll ,Bertrand Russell, Francois M. Voltaire dır.
    20. yy ingiliz romanlarını okurken backgorund acısından bilgii sahibi olunası concept dir.
    2 -1 ... ancientmariner