bugün

geleceğin küllerinin insanda vücut bulmuş halidir.
(bkz: kendini sürekli kandıran tip)
allah ıslah etsin insanıdır...
kelime manası tanrıtanımaz olan, fakat ateistliği dini değerlere hakaret edip,küfretmek olarak yaşayan inananları aşağılama boyutuna kadar inmiş insanlara verilen isim.
(bkz: senin inançsızlığın sana)
(bkz: benim dinim bana)
ortalıkta başı boş dolaşan zavallı adamlardır...
inançla hiçbir şeyin açıklanmayacağını savunan tanrının var olmadığını kabul eden bir görüştür.
cehenneme odun lazımdır.
henüz primattır, sapiens'e evrimleşememiştir. evrimleşince allah'a inanır.
gerçekten allah yoksa doğru yolda olan,allah varsa yanlış yolda olan kişilerdir.
kimilerinin kendilerine yaşam düsturu olarak baz aldığı değer normlarına aksi köşeden bakıyor ve ele alıyor oluşu bakımından, çeşitli durumları beraberinde sürükleyen kişiler.
her şeyden önce; ateizm'i benimsemiş kişi, sipiritüel inanç sarmallarından kendini soyutlamış, seküler yaşam perspektifi belirlemiştir kendisine. bu da, onun kendi dağarcığı ile "din kavramı"nı yendiğine işaret eder. bununla birlikte; olmadığını varsaydığımız inanç sistemini kafamızdaki sorularla devirmenin akabininde, elin ayağın dinsel yorumlardan olabildiğince çekilmesi gerekir.
ancak bu noktada yaşları 14 ila 18 arasında değişen ve ateizm'i benimsemiş olup; bunun dinsel kavramlara hakaret edilmesini gerektirdiğine inanan, "ergen atesitler" yüzünden, tümünden olaya uzak kişiler de, sözlü hakaretlere hatta fiili saldırılar maruz kalıyor.bu gibi durumlarda basit zihinsel fonksiyonları dahi eda edemeyen, ateizm'i toplumlara ışık saçmak değil de; inanç sistemine küfretmek olarak ele alanların, dikkate alınmaması gerekir.
tabii bu durumda gördüğü insan prototiplerinden yola çıkarak atesitler hakkında genellemelere giden tanrı inancına sahip insana yüklenmekte makul görünmüyor. ancak; her ateist'in din karşıtı, saldırgan, faşizan bir yapısı olduğunu düşünmek de, aralarında gerçek manada kendini geliştiren ateistlere, saldırmak da; hiç ama hiç doğru değil.
zannımca yapılması gereken; bu gibi tartışmalı konulardan uzak durmak; tanrı, peygamber, mucize gibi olgular hakkında hakaretsel çapta yorum dile getirmemek. yoksa, siz: "ben tanrı inancı taşıyan biri değilim" dediğinizde sizi anlayışla karşılayacak çok inançlı genç var bu ülkede. aradaki dengeyi yıllardır korumaya çalışan biri olarak, bunun çok zor olmadığını dile getirmek isterim.
sanki din sahipleri milletin inanç ve yaşam sistemini çok rahat bırakıyorlarmış gibi dönüp bu kişilerden (ateistlerden) kendi dinlerini serbest bırakmalarını talep ederler; arsızca, utanmazca ve yüzsüzce...

(bkz: dindarların ateist söylemi)
(bkz: herkesin inancı kendine kapat konuyu diyen inançlı)
(bkz: inançlıların sonsuz bir mizah kaynağı olması)
şirk-i esbâb ehlidir kendileri.
tanıdığım kadarıyla hiçlik ve huzursuzluk duygusuyla yaşamaktadırlar. ahlak olarak bir eksiklerini görmedim, ama iç huzurunu yakalamaış olanına da rastlamadım.
doğadaki dengeyi tesadüf sanan insanlardır. soru sorduğunuzda mantıklı bir cevap alamazsınız. bazılarıda sırf entellik olsun diye ateistim derler. düşen bir uçakta ateist bulunmaz. çünkü insan acizdir. elinden geleni yapmalı ve yüce yaradana dua etmelidir.
bu başlık sözlükte ki bir çok insanın ne kadar cahil olduğunun göstergesidir. gerçek ateist aklını kullanan düşünebilen insan modelidir. bunun yanında özenti ateist modeli vardır ki içten içe tanrıdan korkar ve zor zamanlarda tanrıya sığınır. bu tür insanlar yeri geldiğinde yobaz bir inançlıdan daha tehlikeli olabilir.
bunlar da olmasa millet neye sataşcağını bilemeyecek. iyi ki varsınız. varız.
bugüne kadar çok sevdiğim insanlardı. hep derdim "düşünüyolar, düşünmek körü körüne inanmaktan daha mı kötü?" sevdim, savundum, bi çok insan bu yüzden ateist sandı beni. hep savundum, ateist-müslüman tartışmalarında çoğunlukla yanlarındaydım ama az önce allah başlığına "konuşurum, severim vs" yazdım diye hemen altına döşemişler "şizofren insanların konuştuğu hayali kahraman filan filan". güvenimi kırdılar, ciddi söylüyorum. herkesin inancına saygı gösterilmesi konusunda didinen benim tüm güvenimi kırdılar, allah'ı seven beni anıda deli ilan ettiler.

tanım: saygı göstermekten yoksun ergen liselilerin hava atmak amaçlı kullandığı, tanrıya inanmayan insanlardır.**
(bkz: #6030391)
sadrazamın sol taşağına ateist denir.
(bkz: cillop gibi tanımlar)
günümüzde birçok ergenin farklı olma çabasına girmek için büründüğü kılıktır. sürekli müslümanlarla uğraşan, islam'dan başka bir din yokmuş gibi hep islam'a saldıran, sanki kendisinin her gün fışkırttığı meniden dünyaya gelmesi bir mucize değilmiş gibi mucizelere inanmayan insandır. mucizelere inanmayıp tesadüflere inanan insandır.
tesadüflere inanan topluluk. normal bir insan, dini ateistler kadar araştırsa bu ülke daha yaşanılır biyer haline gelebilir.
farklı olma çabası içinde olan ergenlerin istisnasız sığındığı ilk kurumdur. evet ateist olunabilir. ama bilgi sahibi olduktan sonra. bir oku abicim, bir araştır. olmadı gel ben anlatayım sana, olmak istediğin buysa açıklayayım, kitap vereyim oku. sonra zaten inanmayıp bu yolu çizeceksin. ama oku be gözünü sevdiğim. * *
hava atmak amaçlı kullandığım kavram. evet ateistim ve her yerde söylüyorum sayesinde onlarca kızla arkadaş oldum. bye.
hava atmak amaçlı kullanıldığı zannedilen sıfat. bu mallar zannedersem türkiye'de yaşamıyor. çünkü burda ateistim dediğin zaman linç edilme tehlikesiyle karşı karşıyasındır. toplumdan dışlanır taşlanırsın, müslüman bir ülke burası. ha ateistim dendiğinde veren kız varsa o da soft müslümandır. bana da bu salak açıklamayı yaptırdınız ama salak çok ne yapayım ve onlarda insan.
düşünen her insan hayatının bi döneminde isminin başına bu sıfatı getirmiştir. (bkz: allahsız)
kendisiyle çelişen kişilerdir. ateist olanlar Allah inancı olanlara yok şöyle de yok böylede görünmeyen bir şeye nasıl inanırsınız da falan filan diyor ama kendileri hakkında kötü bir şey söylendi mi hemen atar yapıyor ve insanların görüşlerine saygınız olsun diyor. ulan Allah' sız nasıl da kendinle çelişiyorsun. ben de dinine çok bağlı biri değilim ama Allah inancım vardır.*