1. 1.
  alevilik dini bir olgu olmadığı için son derece normal bir tanımlamadır. ki alevi toplumunun içinde inanmayanların sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. çok sefer yazdım. alevilik islamın bir mezhebi değil ayrı bir din hiç değil. alevilik başlı başına bir kültür bir yaşam biçimidir. bir alevi oruç tutar ama ramazanda değil veya allah için değil 12 imam için. bu örnekten de anlaşılacağı gibi aleviliği islamiyete indirgemek hem onlar için hem de islamiyet için zararlıdır.
  6 -15 ... burasi uludag burdan cikis yok
 2. 2.
  bir kısmı ateist kimliğini gizleyip alevilik adı altında din düşmanlığı yapan insanlar.
  3 -5 ... chilavert
 3. 3.
  pislik insanların adi söylemlerinden biridir.*
  4 -7 ... meybivi
 4. 4.
  (bkz: yezit sünni)
  2 -3 ... dede sultan
 5. 5.
  ailesi alevi olan fakat kendisi ateist olduğu için alevilikle ilgisi kalmamış kişi. çünkü alevilik islam içindeki bir inançtır.
  2 -1 ... thebash
 6. 6.
  böyle mavimsi kırmızı bi alev. manyak mısınız lan?
  ... jimmypageisgod
 7. 7.
  alevi kökenli vatandaşlar arasında en kalabalık kesimdir. alevilik yurdumda dini bir mezhepten çok gelenek tadında olduğu için atadan alevi olan sorulduğunda aleviyiz diyen özellikle genç kesim daha sonra düzeltmesini de yapar: "yani ailem alevi".
  2 ... enteeresan
 8. 8.
  ya ateist olursun ya alevi dedirten teori. alevilik ne olduğundan bihaber olanlar destekleyebilir. diğer müslümanlar açısından düşünürsek bir insan hz. muhammed peygamberdir diyip sonra allah yok diyebilir mi ? ateist alevide böyle bişeydir. saçma bir teoridir bana göre.
  1 ... koyunagubreyedirencoban
 9. 9.
  karar verilmesi gereken durumdur zira alevilik ırk değil dini görüştür. ya alevi ya ateisttir.
  -1 ... birvarmisbiryokmus
 10. 10.
  (bkz: saman alevi)
  -3 ... elma agacinda yetisen armut