bugün

alevilik dini bir olgu olmadığı için son derece normal bir tanımlamadır. ki alevi toplumunun içinde inanmayanların sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. çok sefer yazdım. alevilik islamın bir mezhebi değil ayrı bir din hiç değil. alevilik başlı başına bir kültür bir yaşam biçimidir. bir alevi oruç tutar ama ramazanda değil veya allah için değil 12 imam için. bu örnekten de anlaşılacağı gibi aleviliği islamiyete indirgemek hem onlar için hem de islamiyet için zararlıdır.
bir kısmı ateist kimliğini gizleyip alevilik adı altında din düşmanlığı yapan insanlar.
pislik insanların adi söylemlerinden biridir.*
(bkz: yezit sünni)
ailesi alevi olan fakat kendisi ateist olduğu için alevilikle ilgisi kalmamış kişi. çünkü alevilik islam içindeki bir inançtır.
böyle mavimsi kırmızı bi alev. manyak mısınız lan?
alevi kökenli vatandaşlar arasında en kalabalık kesimdir. alevilik yurdumda dini bir mezhepten çok gelenek tadında olduğu için atadan alevi olan sorulduğunda aleviyiz diyen özellikle genç kesim daha sonra düzeltmesini de yapar: "yani ailem alevi".
ya ateist olursun ya alevi dedirten teori. alevilik ne olduğundan bihaber olanlar destekleyebilir. diğer müslümanlar açısından düşünürsek bir insan hz. muhammed peygamberdir diyip sonra allah yok diyebilir mi ? ateist alevide böyle bişeydir. saçma bir teoridir bana göre.
karar verilmesi gereken durumdur zira alevilik ırk değil dini görüştür. ya alevi ya ateisttir.
(bkz: saman alevi)
olmayandır. olsa olsa eski alevi yeni ateist olur.
interneti olmayan sözlük yazarı gibidir. Merak edilir. Bu adam neti olmadan sözlüğe nasıl yazar, nasıl okur. Yani imkansızdır. Ateistse alevi değildir. Alevi ise ateist. Bi kere ikisinden biri de olsa amaçladığı hedefe ulaşma imkanı yoktur. 2 anlamda da. Hem ayrıca Ateist Alevi varsa Ateist Sünni de vardır. Neden olmasın.
ateist alevi olmaz çünkü alevilik kendi içinde zaten tanrıcılık barındırır. Hudey, Kuday, Şah.
aleviliği yozlaştırmaya çalışan ateisttir.

neden olmazmış efendim sizin yasaklarınız insanların inançlarınadamı etki ediyor.

adam bal gibi ateist sırf alevi ile sünnileri bir birine düşürmek için alevicilik oynuyordur.
Ateistalevi olursa satanist alevi neden olmasın. (bkz: satanist alevi)
ateist alevi yoktur. ateistin çeşitleri yoktur aslında. "inanmamak" tektir.
o kadar çok rastladım ki gerçekliği su götürmez. bu şekilde kendini tanımlayan sürü ile kişi var.
2 dinin ancak.kestiği kişilerdir.Ateist alevi veya budist müslümanım, bazen hristiyan yahudi, bazende konfüçyan deistim. Tek takılamıyorum ben.
ateistimdir ama alevi değilimdir. ama aleviliğe kendimi yakın hissederim çünkü sürekli kendi inandığını övüp başka mezhep veya dinlere bok atacak kadar mal değillerdir, kendi hallerinde yaşayanlardır kanımca.
Cokca vardir. Sozlukte de bolca bulunur. Adam alevilere laf edilince kuduruyor ancak biliyorsun adam ateist amina sokayim. Hayir yani inanclara laf edilmesinden rahatsiz oldugu icin de yapmiyor bunu. Ayni adam sabah aksam burada islam'a kufrediyor.
alevilik, hz. muhammed'in en yakınlarından birisi olan hz. ali üzerine bina edilmiş bir inanç sistemidir. bu nedenle ateist adam alevi, alevi adam ateist olmaz. oldu olacak ben sünni ateistim, evangelist ateistim, taocu ateistim, budist ateistim de densin. inanmıyorsan kısaca ateistsindir, nokta.
Ne olduğu belirsiz olan insan.
(bkz: sarışın zenci)
sunnilerin alevilere olan bakış açısı nedeniyle allah'a küsmüş, ona inanmak istemeyen alevidir. inanmak istediğinizde tanrının var olduğuna binbir kanıt bulabilirsiniz. aynı şekilde inanmamak için de binbir neden bulunabilir.
bunların münafık olma sebeplerini bile sünnilere bağlayan zırtolar var.
güncel Önemli Başlıklar