bugün

bu gün burda, sözlükte kendi ülkeleriyle ilgili özgürce başlıklar, entryler girmelerini sebep olan ulu önderi anlayamamış insanlar.
(bkz: eşek hoşaftan ne anlar)
bunlar dört çeşittir:

1. başlarını abdullah öcalan, osman baydemirin çektiği grup...
2. başlarını erbakan ve rte nin çektiği grup...
3. kendini solcu sanan grup*...
4. atatürk hakkında yanlış yazıları düzeltmek isteyen grup...
atatürk ile ilgili entrylerde eksi butonu kaldırılarak bertaraf edilebilecek yazarlardır.
(bkz: düşünce özgürlüğü)
(bkz: eksi oy verme özgürlüğü)
(bkz: artı oy verme özgürlüğü)
yemek yedikleri çanağa pisleyen yazarlardır..kulaktan duyma fikirler yada körü körüne sahip oldukları ideolojilerle yaşam yolunda yuvarlanan asla bir yere ait olamayacak zavallılardır. fikir özgürlüğü, demokrasinin en önemli erdemidir ama dokunamayacağın, küfür edemeyeceğin dokunulmazlarım var kardeşim benim, dokunamazsın, dokundurmam, onlara..çok klasiktir ama bazen hatırlatmak lazım, ulu önder olmasaydı o kurtuluş mücadelesi yapılmasaydı sen şimdi kimin dölüydün düşündün mü hiç kardeşim. sana kemalist ol demiyoruz sadece allahın sana da verdiğini düşündüğüm o aklı biraz kullan biraz oku....ve anlamaya çalış...yardım istiyorsan da bir bilene danış ..burdayız biz....tabi bu yazdıklarım atatürkle ilgili yazılmış ama senin beğenmediğin enrty ye eksi oy verdiğin için değil,sapına kadar atatürk ilkeleriyle ilerliyorsundur ama yazılanı beğenmemişsindir tamam ama gönlünde, beyninde mustafa kemal e yer olmadığı gibi sövme cesareti gösterebiliyorsan, bu yazılanları üstüne al sen.....anladın sen....
kurulmuş oyuncak kıvamında yazarımsılardır. bunlar en fazla sibel can' ın poposu hakkında entry girebilirler. sözlükteki amaçları ise pirincimsi beyinlerinin elverdiği kadarıyla yazarlık yapmaktır. bekleyip işlerine gelmeyen entrylere eksi oy vermekten başka bir şey yapmazlar, yapamazlar. fikirlerini belirtecek yüreğe sahip olmadıklarından şimdi bu entryye de simultane eksi oy vereceklerdir.
Bir yazar atatürk ile ilgili entry giriyorsa, illa ki bu entryden artı bekleyecek diye bir kural mı var? Aynı zamanda bu "neden eksi verildiğini" açıklıyor mu? Atatürk'ün ismi kimisine batıyor mu? Bu arada başlığın orjinali "atatürk ile ilgili entrylere eksi veren i.ne"'dir ve aslında bu birkaç kişi kendini belli etmiştir zaten.
sözlükte bulunmasını istemediğim yazar türüdür, bir diğeri için (bkz: sözlükteki pkk yandaşları). * *
(bkz: vay şerefsizler)
atatürkçülük'e; meslek ismi deyip, aklınca tanım yapan, atatürk ismini hazmedemeyen, her meydanda, her resmi kurumda onun heykellerini, büstlerini, resimlerini, vecizlerini görmeye dayanamayan, genellikle hoca efendi sempatizanı *, özgürlüğü sadece kendi düşüncesini rahatça yaşayabilme zanneden zihniyete sahip yazarlardır.
saygı duyulması gereken kendine ait fikirleri olan insanlardır. herkes her şeyi düşünebilir..
atatürk üzerinden prim yapmaya çalışan yazarları sevmeyen yazardır.
muhtemelen sadece yazan okumayan yazardır.
uludagsözlükten ayıklanası yaratıklardır.
muhtemelen bir fethullah gulen bir adnan hoca vb baslıklarda bu kisilere karsı olumlu dusunen yazarların entrylerini artı oylayacak yazardır. gecmisi bilmeyen yazarımsıdır.
atatürk'ün yeniliklerini, yaptıklarını, vizyonlarını bilip bilmeden abartan, tanrılaştıran ve en önemlisi atatürk ve sözde savundukları "atatürkçülük" üzerinden başkalarını aşağılık ve zavallı gören her bokun arkasına atatürk'ü sokarak "atatürkten ötesi var mı kardeşimmm" triplerine girip zeytin yağı gibi üste çıkmak isteyen zavallı bünyelere karşı ekşi oy veren yazarlardır.

atatürk'ü ve türk halkı için yaptıkları şeyleri sizlerden daha iyi biliyorum ve sizden daha çok seviyorum atamı. çıkarın şu "sözde" atatürkçülük maskelerinizi gerçekleri görün.
atatürk' ün hayatın her alanında gerçek ve saygıdeğer bir örnek oluşturduğunu göremeyen yazarlardır.
şu an aldığı nefesi bile, atatürk'e borçlu olduğunu unutan nankör yazardır.
muhtemelen bir avuç sakal, bir sarıkla cumhuriyeti kurma fiilini kıyaslamaya çalışan, nörolojik yönden hiç endişe taşımaması gereken mahlukattır.
bunlar on kasım günü düğün yapar. 19 mayıs günü yas ilan eder.

"tanıdım seni dinci"
atatürkçülükleri asla sahte olmayan ve bunu herhangi bir maske gibi takmayan kemalist yazarları hazmedemeyen, günlük yaşamda korkaklıklarından kusamadıkları nefretlerini ancak sanal ortamda bilgisayar ekranının ardına saklanarak kusabilen yazar kişileridir.

not: bahsi geçen yazarlar, diğer yazarların atası için yazdığı övgü dolu ve yazım yanlışı olmayan, atatürk'ün ardına sığınıp siyasi görüş propogandası yapmayan entry'leri kötüleyen yazarlardır. bunun dışındakileri tenzih ederim. *

bu yazarlar herkesin malumudurlar. dikkatli herhangi bir yazara sorulsa bir çırpıda nickleri sayılabilir, ancak polemiğe gerek yoktur. herkes kimin ne mal olduğunu bilir.
ATATÜRK LE iLGiLi YAZILMIŞ BiR ENTRY DE HOŞUNA GiTMEYEN LAKIRDILAR OLDUĞUNU GÖREN VE BUNA TEPKi GÖSTEREN YAZARDIR.
demokratik bir fiil gerçekleştiren yazardır.
sadece yazılan entrye ya da aşılanmak istenen duygunun içindeki hengameye eksi oy verendir.
ki başlığa dikkat edilirse atatürk ile ilgili entryler deniyor, yani atatürk e değil o yazıyı yazanın kendisine verilmiş bir eksi oy oluyor. biz bunlara halk arasında ya aşırı laik diyoruz ya da yobaz ama hala ikisininde tam bir tanımı yapılamamış durumda ve kim hangi grupta olmak isterse ordadır.
yani sonuç olarak polemik yaratmaya gerek yoktur burası özgür bir platformdur, her düşündüğümüzün aa adam döktürmüş gene atatürk hakkında neler yazmış deyip artı almasına gerek yok ya da namazdan niyazdan bahsedenlerinde. asıl siyaset budur işte. bizler siyasi parti mensubu ya da milletvekili değiliz olan var mı bilmem. en azından ben değilim.
olmaya da niyetim yok. bir şeyleri birilerine empoze etme ya da birilerini bir şeylerden soğutma yönlendirme yeride değildir. sen yazarsın diğerleri okur kendi görüşlerine ters olur ya da bağdaşır görüşleriyle ona göre de alırsın oyunu çekilirsin kenara. *
illa bazı şeyleri gözüme sokmaya çalışan herşeyi sadece atatürk yapmış gibi lanse etmek isteyen yazarlara da eksi oyu veririm kimse de neden verdin diyemez. aynı şey farklı kişiler ya da durumlar içinde geçerlidir.
burası benim ben olduğum yerdir. sana benzemiş olsam ya da sen olsam burda olmamın bir amacı olmaz..
bu kadar at gözlüğü takmış, asıl atatürk düşmanlığının kendini bilmeyen bu yazarların açtığı başlıklar sonucu oluştuğuna kanaat getirilen durum..
(bkz: hakim ediyorum itiraf bey sen yaptım)
(bkz: camide yılbaşı kutlamak isteyende bendim)*
birinci sebep: kemalist düşüceyi ortadan tamamen kaldırmaya ya da bu yaptıkları ile birşeyleri sindirmeye çalışmak.

ikinci sebep: kemalist düşünceyi kullanarak prim yapmaya çalışanlara karşı çıkmak olabilir diye düşünülür fakat her iki yönden yapılmaması uygun olan davranıştır.

bu tür davranışta bulunanları yobaz diye adlandırmak da bir nevi yanlış olabilir ki bu hususta kemalist düşünceyi benimsemek demek illaki diğer düşünceleri, ideolojileri saf dışı kılmak değildir. herkes farklı düşüncelere sahip olabilir ama önemli olan iyiyi ödüllendirirken kötüyü de iyi tarafından değerlendirerek yaklaşmaktır.