bugün

entry'ler (160)

hiç kusura bakma

bir diğer versiyonu olarak seni sallayamıyorum şu anda demek yanlış olmaz.

çektim el frenini indim aşağıya

her an her saniye kavgaya hazır olan bir abimizin sarfetme olasılığının bulunduğu cümle öbeğidir. el freni çekilip aşağıya inildikten sonra ekmek alınacak değil ya, mutlaka " bana mı lan " sorusundan sonra hızlı adımlarla ilerlenilen bir sürtüşmeye doğru yol alınmaktadır.ertesi gün ya kahvede ya da hastane de bu olay farklı biçimlerde eşe dosta anlatılır.

messsiiiiii

harika bir ercan taner repliğidir.art arda söylenmesi sonucu insanı daha da coşturur.

çocukluktaki para kazanma yolları

kandil zamanlarında ara sokaklar veya caddeleri,karşılıklı olarak kuşatarak ortadan ip kaldırılması ve arabanın veya insanların geçmesinin engellenmesi ve bu sayede insanlardan hoş bir haraç alma yolu olarak anımsadım şuanda çocukken para kazanmanın en kolay yolunu.

neden sonuç ilişkisi

her şeyin bir şeyi var cümlesinin çıkış noktasını oluşturan kavramdır.

sevgilinin zaman istemesi

ilişki içinde senden sıkıldım, artık beni mutlu edemiyorsun, tatmin edemiyorsun v.s gibi cümlelerin kibar yolla karşı tarafa iletilme şekli olarak karşımıza çıkmaktadır. bu durumlarda yol vermek en mantıklısıdır.

zaman beklemez

dizi sayesinde çok iyi reklam yapılan albümdür.ve gerçekten de harika bir albüm niteliği taşımaktadır.3 yıldır takip ettiğim grubun buralara kadar yükselmesi beni mutlu etti,yolları açık olur umarım ve daha iyi müziklerle karşımıza çıkarlar.
ancak favorim halen ' hele bi gel ' şarkılarıdır.

vajina estetiği

nedir yani olay?
kaşlar gibi botoks yapılsa şu denir heralde: vajina dudaklarınıza botoks yaptık,artık eskisinden daha havalı durcak.
yada ' vajinanız çok sarkmış,biraz gerdirmek lazım '.
gerçekten de her eve lazım bir tedavi çeşidi.

adlari dogru telaffuz edilemeyen takimlar

middlesbrough.

öğrenci evinde olamayacak şeyler

şömine. ( gerçi bizde var ama içi bira şişeleriyle dolu ve ayrıca da istisnalar kaideyi bozmamalı. )

dinledikçe aşk acısını körükleyen şarkılar

demet sağıroğlu-bir vurgun bu sevda. ( ağır roman film müziği )

bir ruyadir ankara

ankarayı ankara halkına daha iyi tanıtmak ve daha iyi anlatma çabasını taşıyan dergidir.insanların gözünde oluşan ' memur kenti ' imajının silinmesi ve bunun yerine ankara'nın ne kadar kültürel,tarihsel ve bir okadar da modernlik taşıyan çehresini insanlara anlatmaya,göstermeye çalışcan ankara dergisidir.

8 mart dünya emekçi kadınlar günü

kadınlarımızı en azından yılda bir kere kendilerini gerçekten ' bizim kadınımız ' gibi hissettirme şansına sahip olduğumuz yegane gündür.

sevgiliye hitap biçimleri

sevgilim,hatun kişi veya yavrucum.

ebelere küfüre hayır

bulunduğumuz zaman içierisindeki gençlerimizin ki buna biz değerli sözlük yazarlarıda dahiliz - özellikle erkek yazarlar - , küfürlerinin büyük çoğunluğu bizleri zorluklarla hayata adım attıran ebelerimizi içermesidir.yazıktır,günahtır.bu yüzden de ebelerimizi korumak adına lütfen artık ebelere küfüre hayır diyelim hep beraber, haydi gençler küfüre evet ama ebelere küfüre hayır.

sevdiğini hissettiren sevgili

sevdiğine bakarken sebep yokken aşkından gözleri dolan sevgilidir.

aşık olunmayacak kişiler

ismini, ' aşk ' ile yanyana koyamayacağımız kişilerdir.

saati sağ kola takmak

saati sağ koluna takan kişilerin saati sol koluna takan kişilerle kalabalık bir caddede yanyana yürürken, saat camlarının çarpışmasına ve camların çatlayıp kırılmasına sebep olacak harekettir.

yanlış açılan başlığı inadına düzeltmemek

yüklenmelere karşı açılan dava niteliğindedir ve her şey bu kadar basit olmamalı denilesi bir olaydır.

her sey bu kadar basit mi

umutsuz sayılacak durumlarda, umudu tükenen kişinin karşısındakine sarfettiği çaresizlik göstergesi olan soru ve yakınma cümlesi.ayrıca amerikan filmlerinde oldukça fazla şekilde karşımıza çıkmaktadır.