bugün

Şu dönemde atarisi olan çocuk dünyanın en mutlu insanı oluyordu.
Atari oynadığım ve pokemon izlediğim günleri çok özlüyorum be..
görsel
görsel
görsel
görsel
bir neslin salonlarda ve evde keyifle oynadığı oluşumdu.
1972'de kurulmuş, vakt-i zamanında değeri 2 milyar dolara kadar çıkmış, devrinin apple'ı olan şimdi ise kendi halinde takılan devrinin öncüsü şirket.
Çocukken çok oynardık bunu.
görsel
Bahçası var, bağı var
Ayvası var, narı var
Atamızdan yadigâr
Bizde atari var.
Çocukken çok oynardık.
görsel
batmış ve batmayı hak eden bir firmadır.

eskiden oyunları çok da kaliteli olmasa bile kendilerini oynatıyordu.
görsel
en fiyasko oyun firmasıdır yaptığı çoğu oyun kendilerini batırma noktasına götürmüştür keşke test drive unlimited 3 çıkartıp öyle batsaydınız forza ya bakın aldı yürüdü özetle yaptıkları mallıklar yüzünden batan oyun firmasıdır.
en güzel hatıralardan biri olan konsoldur kendileri.

çocukluğumuz bunu oynamakla, oynayamadığımız zamanda da ebeveynlerimiz ile kavga ederek geçmiştir ne yazık ki.
Özlemiştir. Seninle şöyle bir mario bir bomberman bir Magic Jewelry oynayamadık be.
görsel
h&m de güzel konsept tşörtleri olan marka.
nintendo entertainment system sadece türkiyede atari olarak bilinmektedir atari ayrıca jetonlu bir makina değildir atari eskiden oyun konsolu üreten bir firmaydı

(bkz: atari 2600)

(bkz: atari jaguar)

daha sonra oyun geliştiricisi oldu özellikle yarıs oyunları çıkarırdı

(bkz: crashday)
(bkz: test drive unlimited)

test drive unlimited 1 ve 2 gerçekten berbat steamda satın aldım firma 2014 de kapandığı için online erişimi yok ve oyun orjinal olmasına rağmen crackle oynanıyor teknik sorunları saymıyorum bile uzak durun bu firmadan.
tank 1990 diye müthiş ötesi oyun içerir.
80'li yılların efsanesi.
ah çocukluğum ah. 9.9999.99999 oyun kasetleri ama içinde sadece 9 oyun gerisi aynı oyunların isim değiştirmiş halleriydi.
Çay demleyip haftasonları sabaha kadar oynadığımız oyundur. Her güzel şey gibi eskide kalmıştır... Özleniyordur....
River raid ve pacman oyunlarini deli gibi oynardim cocukken.
oyunun ortasında dııııııııı deyip bozulunca baya bir sövdüğüm aletti. sonrasında kaseti üfleyip takardım başlardım tekrar oyunun en başından oynamaya.
tüm zamanlar 31 milyon ev oyun konsolu, 1 milyon el konsolu, toplam 32 milyon konsol satmış şirket.