bugün

zafer partisi, Adalet Partisi, Doğru Parti, Türkiye ittifakı Partisi ve Ülkem Partisi'nin kurduğu ittifaktır.
görsel
"atı alan üsküdarı geçti ittifakına" karşı..
Ümit Özdağ'ın Sinan Oğan'ı Cumhurbaşkanı adayı olarak göstermesine tepki olarak, ATA ittifakı'nı oluşturan partilerden Doğru Parti ittifaktan ayrılmış.

görsel

Üçüncü bir cumhurbaşkanı adayı çıkartmak cumhur ittifakına hizmet eder demişler. isimlerinin hakkını vermişler.
cumhurbaşkanı adayı sinan oğandır .
en genç cb adayıdır . türk asıllıdır .
hayırlı olsun .
meclise girecek olması hem kürtçüleri hem de islamcıları feci şekilde titreten ittifaktır. sakin olun lan bir şey denicez.
ümit özdağ ve sinan oğan , şu an için türk siyaset
arenasındaki en kaliteli , temiz insanlar . kıymetini
bilelim . ismini yazamayan cahillerin , şehire inmiş
çetecilerin artık peşinden gitmeyin .
--spoiler--
kıymetini bilelim
--spoiler--

demokrasilerde siyaseten kıymet DEĞERLEMESi sandıkta oluyor. bu yüzden sayın ümit özdağ ve sayın sinan oğan'ın oy yüzdeleri önem arz ediyor. hele bir neticelensin o zaman karar verelim derim. tabi yine siz bilirsiniz.
Şu ittifakta muharrem ince ve meral aksener de olsaydı şu an çok farklı şeyler konuşuyor olurduk.

Neyse memleket için hayırlısı olsun.
Bu seçimde zor fakat diğer seçimde üçüncü bir oluşum kazanacak.
Ümit, şu soyluyu mahalle kavgasına çağıran adam deyilmiydi silahsızım yalnızım.. Bu tip adamlar ülke yönetmeyemi kalkıyor.
görsel

görsel
böyle kaliteli adamların hepsi akpye gitti .
bize de prof .dr ümit özdağ ve dr . sinan oğan
kaldı . idare edin .
çoğunlukla akp - mhp tabanından oy alacak
ittifak . en eğitimli , en temiz liderler bu ittifakdadır .
Her yer ittifak doldu ben anlamadım bu nasıl iş.
(bkz: ittifaklar sarmış dört bir yanımı)
Seçimin ikinci tura kalması hâlinde; millet ittifakına oy toplayacak olması muhtemel oluşum..
Muharrem ince'nin izleyeceği yol da böyle olur zannımca.
seçimin ikinci tura kalması hâlinde; millet ittifakına destek verecek olması muhtemel oluşum..
muharrem ince'nin izleyeceği yol da böyle olur zannımca.
Gılışdarın tasmalı köpeklerine de ancak köpüklü ağızlarıyla salyalarını saçmak kalır.
Keşke ciddi bir destek alsa. Sinan Oğan önemli bir isim ve herkes oy vermeli.
Tek diyeceği...

Sinan oğan çoğu kişi bilmese de çok donanımlı çok sağlam bir adam. Cv sini görseniz direk dışişleri bakanı yapardınız. Özellikle avrasya-rusya-azarbeycan a çok hakim.

Umarım bir şekilde bir gün kendine layık bir mevkide görürüz bu adamı.
adayı olan sinan'ın 4 oy alması beklenen ittifak.

%4 bile değil. normal 4 oy.

ümit özdağ zaten direkt tayyib'e verir. sinan oğan belki kendisine verir ama o da muhtemelen tayyib'e verir. diğer partilerden 4 oy çıkar heralde toplamda.
sinan oğan ülkücülerin belli bir kısmının oylarını vakum gibi emecektir. bahçeli'den bıkan mhp'lilerin aradığı adres sinan oğan'dır. mhp artık tamamen bitik bir parti anketlerde barajı ya zar zor geçiyor ya da baraj altı kalıyor ki muhtemelen baraj altı kalacak. ayrıca akşener'in masadan kalkıp geri dönmesinden sonra ona kırgın olan iyi partililerin de adresi ata ittifakı ve sinan oğan olacaktır. anketlerde daha önce yüzde 15-16 civarında oy alan iyi partiden yüzde 3-4 civarında bir akış bekliyorum. oyları genellikle yüzde 5-8 arasında seyreden mhp'den de bu civarda bir oy oranı bekliyorum ata ittifakına. çünkü türk milliyetçilerinin önemli bir kısmı hdp'nin oy vereceği aday kılıçdaroğlu'na oy vermek istemiyor. köprünün altından çok sular akar bekleyelim.
2023 seçimlerine katılan 5 ittifaktan biri.
Bana daha çok ergen ittifakı gibi geliyor.
sağ bir ittifaktır. kaynak: wikipedi.
ikinci turda 1 partinin Erdoğan’ı, diğer partilerin ise Kılıçdaroğlu’nu desteklediği fakat adaylarının da Erdoğan’ı desteklediği için dağılmış bir ittifaktır.