bugün

Baş ağrısından başka bi numarası yok.

Önemli bir şey değil yani.
Bir olana bir bedava.
Miyop ve hipermetropun tedavisi var da astigmatın tedavisi yok galiba.
Sol gözümde olduğundan şüphe ettiğim sorun. Aylardır, iki gözüm iki farklı görüşe sahipmiş gibi geliyor. Görme testi görsellerine göre sol gözümde astigmat var. inşallah yanılıyorumdur. Doktor randevusu da bulamadım, o yüzden evham olmasını diliyorum.
Yukarıdaki fotoğrafta, ilgili kişinin basit astigmatı var. Muhtemelen - 0.75 110' gibi reçetesi var. Akşamları yoğun baş ağrısı ve göz yorgunluğu yaşıyor.
görsel
ablamda ve bende bulunan göz kusuru. bunu yazıyorum çünkü hastalık kalıtsal. ablam benden daha ileri evrede ve benden daha kötü durumda. bu durumda ben onun yaşına geldiğimde, sanırım ben de iyicene kör olmuş olacağım. iki gözde de birer derecelik astigmat aslında o kadar fark etmiyor şu an. ama daha ilerisi nasıl hissettirir bilmiyorum. gözlük takmak gidişatı yavaşlatıyor mu, hızlandırıyor mu? üç derece, bir dereceden ne kadar kötü? bu konularda deneyimleri olan ileri dereceli yazarlardan mesaj bekliyorum. evet. teşekkürler.
Belirtileri arasında, bulanık görme, çift görme, gölgeli görme gibi semptomlar olan bir göz hastalığı.
Astigmat görme bozukluklarının arasında en lanet olanıdır. Yapısal olarak parazit gibidir. Yani tek başına astigmat diye bir şey Olamaz. Mecburen miyop ya da hipermetroba yapışmak zorundadır.

Küçük astigmat çok baş ağrısı yapar. Yüksek astigmat da dünyayı suratınıza sıçılmış gibi bombok görmenizi yani görmemenizi sağlar.

Tarifi zordur ama kısaca anlatmak gerekirse uzaktaki simetrik bir yuvarlağı astigmat olanlar nokta gibi değil, çizgi gibi algılar. Astigmatın aksına göre de sağdan ya da soldan belli bir açıyla gelen ışıklar çok dağılır ve ametrop kişi far görmüş tavşana döner. O yüzden astigmatı olan insanlar gece araba kullanırken çok zorluk çeker.

Lazerle tedavisi de çok zordur çünkü lazer tedavisi merceği kırma kusuruna göre bir bütün olarak ele alır ve aynı oranda yakarak görmeyi düzeltmeye çalışır. Yani gözlük camınızın şeklini korneanıza, korneanızı yakarak verirler. Astigmatta ise durum boka sarar çünkü astigmat kornea üzerindeki belli noktalarda hasar demektir. Yani asvaltın geneli düzgün ama belli yerlerde çukur var gibi... O sebepten çukur derinse, korneayı ne kadar yakarsanız yakın orada yine çukur kalır.

20 yıllık Gözlükçüden gece gece bilgi entry'si. Karantinanın ilk 6 günü bitti. Sıkılıyor insan.
Astigmatım 0,50 de miyopum var ama sadece bilgisayar başında gözlük kullanıyorum. Normalde sorun yok ama PC başında gözlük takmayınca beynim karıncalanıyor resmen.
3.25-3.75 astigmatım var. Kötü bi durum ama şükürler olsun ki görüyorum.
Ben hem miyop hem de astigmatım bir de. Halinize şükredin.
miyoptan daha kötü bir göz problemidir, uzak yakın her şeyi bulanık ve biraz yamuk yumuk görmek demektir.
geceleri daha rahatsız edici hale gelir.
Astigmat kırma kusurlarının Arasında en yavşak olanıdır.

Astigmat karakter olarak parazit gibidir. Kendi başına etkisi daimi bir görüş bozukluğuyken parazit gibi miyop ya da hipermetrop'a yapışmak zorundadır.

Kısaca anlatmak gerekirse astigmat olan bir insan uzaktaki, net yuvarlak şekilde olan bir noktayı daha çizgi gibi uzun görürler. Küçük numaralardaki astigmat çok baş ve göz ağrısı yapar. Dolayısıyla numaranız küçük bile olsa astigmatsanız gözlüğü takmak zorunda kalırsınız.
Astigmat alışması en zor kırma kusurdur. Küçük astigmat çok baş ağrısı yapar. Kullansan alışmak dert. Kullanmasan baş ve göz ağrısı dert. iki ucu boklu değnek.
''az önce okumuştum ben bunu. şimdi niye okuyamıyorum'' diye cinnet geçirten göz bozukluğu.
bir de üzerine göz kaymanız varsa * gözbebeklerinize ''ya yerinizde durun bi'' diye bağırtabilir.
Etrafı silik perspektiften görmenize neden olan sanatsal göz kusurudur. Gözlük, dünyaya açılan 4k yayınıdır.
Daha anlaşılır olması açısından; sağlıklı bir gözün çözünürlüğü 500+ megapiksel iken astigmatizma (oran orantı) * (bkz: vga) olabilir.
(bkz: bulanık)
zaten kendi zorlugu yetmedigi gibi hipermetropla birleşince daha illet bişey olur yakını ultra kötü görürsünüz ve gözlüge bagımlı olursunuz.
Kendisiyle uzun yıllardır seviyeli bir birliktelik yaşadığımız göz rahatsızlığı.

Sağ olsun öyle anlarda devreye girer ki felç eder hayatımı.

Ama olsun kademe kademe artan ilişki seviyemize öyle tutkuyla bağlandım ki sırf onu kaybetmemek için gözlük takmıyorum.
Bu hastalığın tanımı hayatı 144p 240p ayarında yaşamaktır. Gözlüğü takınca hayatınız birden 4K ya dönüşür. Bilgisayarda gözlük takmadan çalışmak insanı afallatır. Dehşet bir baş ağrısı yapar.
gözlüğü çıkarınca hepinizi van gogh tablosu gibi görüyorum. olay bu :/
Numarası düşük olsa bile gözlük takılmadığında çok ağrı yapar.
Yazıların birbirine girmesine sebep olandır, gözlük arandığında yaşlı bir teyze gibi hissedilir, ilerleme daha fazla lütfen.
yarı körlük.
Sağ 150 ilen sol 110 dur.
can dostum gözlük.
gözlük takmadığın süre içerisinde çok pis başağrısı yapar.