bugün

entry'ler (33)

aşı karşıtlığı

bana bak bebe ruhi iyi oku
1.aids ile nasıl bağlantı kurdun diyorsun aids e neden olan da bir virüstür ordan bağlantı kurdum, yıllardır var bu hastalık ve hala bir aşısı yok.
2.altın gününde dedikodu yapan kadınlar gibi sataşma yapman seni bilim insanı yapaz, bilim insanları kendi arasında tartışma yapıyormuş da taraflarından biri ben değilmişim , sen otur çekirdeğini çitle ana haberleri izle.
3.mrna aşılarının daha önce kimin üzerinde denendiğini kaynak gösteremezsen çok afedersin soytarının tekisin buyur kaynak göster
4.mrna aşılarının copy paste yaptığın bölümünde yani bilgisiz olduğun için çalıntı bilgiyle konuşuyorsun , ben copy paste yaptığın bölümü kısaca özetleyeyim de hem senin hem okuyan insanların beyni berraklaşsın geleneksel aşıların çalışma yöntemi bellidir virüsün bir parçasını vücuda enjekte edersin ki vücut bu virüsü tanısın ve virüse karşı savunma gerçekleşsin, bugüne kadar yapılmış tüm aşıların mantıgı budur,mesela sinovac böyle bir aşıdır, peki mrna aşısının yani biontech'in farkı ne ? O da virüsün bir parçasını değil de daha küçük bir parçasının yani protein kısmının enjekte edilmesi yöntemine dayanır, ve yeni bir yöntemdir, şayet aşı yaptıracak olsam sinovac yaptırırdım çünkü sinovac bilindik yöntemle yapılmış klasik aşıdır , ama bi dakika o çin aşısıydı değil mi yani çin malları kalitesiz olur ben iyisi mi almanların aşısını olayım alman malı nihayetinde sağlam olur.
5.istatistik üzerinden gitmeyelim demişsin evet çünkü gidemezsin çünkü matematik yalan söylemez ,matematik nettir,matematik kıvırmaz , coronanın öldürücülük oranı %2 dir.
6.ne söylediğimi siklemediğini söylüyorsun ama ağzından salyalar akarak hakaretler savurarak konuşuyorsun.
7.dünya nüfusunu azaltmak isteyen ölüm oranı %2 olan bir virüsü seçmezdi bu da komplo teorisyenlerine gelsin.

aşı karşıtlığı

1.aids hala koronadan daha ciddi ve ölümcül bir hastalıktır ve değişime uğrayan sadece aids virüsü değil covid19 da sürekli değişime uğruyor hergün bir varyantın adı dillendiriliyor.
2. Doz tartışması aşının etkinliğinin tam olarak bilinmediğinin ispatıdır.
3.mrna aşıları daha önce üretildi ama hiç kimse üzerinde denenmedi (kelime oyunu yapmayalım) üretmek ayrıdır,denemek ayrıdır.
4.aşının bulunmasının yıllar sürebileceği önermesi çok mantıklıydı çünkü uzun vadedeki sonuçların bilinmesine ihtiyaç var ki bu mrna aşıları için elzem bir konu uzun vadedeki sonuçların bilinmesi için uzun bir zamanın geçmesi gerekir.
5.covid19 kolaylıkla geberten bir virüs değil, ölüm oranı yalnızca %2 yani bir günde kalp krizinden ölenlerin sayısı coronadan ölenlerin sayısından fazla.
6.Aşılar insanları öldürmeye çalışıyor diye birşey söylemedim, kendi mi de hiç özel hissetmiyorum ( bu sizin uydurmanız)
7.Dünya nüfusunu azaltmaya çalışıyorlar diye birşey de iddia etmedim, bazı aşı karşıtlarının yaptığı gibi saçma sapan komplo teorilerini en az sizin kadar saçma buluyorum. Sorular gayet basit ve yalın ama siz isterseniz çarpıtarak başka yerlere çekebilirsiniz bu da sizin tercihiniz.

aşı karşıtlığı

Öncelikle aşı karşıtları bilinçli manipüle ediliyor gibi, yok çip taktıklarını düşünüyorlarmış,yok zombiye çevireceklerini düşünüyorlarmış diyerekten aşı karşıtlarının söyledikleri değersizleştirilmeye çalışılıyor, birkaç yerde okuduğum aşı karşıtlarının gayet bilimsel makul ve mantıklı soruları var:
1. Yıllardan beri var olan ve öldürücülük oranı %40 olan aids virüsü için neden bir aşı bulunamadı da sadece 1 buçuk yıldır hayatımızda olan ve öldürücülük oranı %2 olan corona için şıp diye aşı bulundu?
2.Aşılar güvenilirse test edildiyse neden hergün medyada 2.doz olunmalı mı 3.doz olunmalı mı tartışması var?
3.Bilindiği gibi biontech aşısı bir mRNA aşısıdır ve mRNA aşısı ilk kez deneniyor bu aşının uzun vadedeki sonuçları nerden bilinebilir?
4.Koronavirüs ilk çıktığı zaman panikle ilaç arandı ve hatırlarsanız "bilim insanları" aşının bulunmasının yıllar süreceğini belirtiyorlardı peki nasıl oldu da aşı bu kadar kısa sürede bulundu? Sihirli değneği elinde tutan kim?
5.şimdilerde medyada covid19'un aşısızlar arasında yayıldığını iddia eden argümanlar var yani virüs aşısızlar arasında yayılıyormuş, bırakın bilim insanı olmayı biraz biyoloji bilen biri buna gülüp geçer, neticede aşı demek virüsle karşılaşıldığında ona tepkinin hazır olması demektir yani virüs aşılıya da bulaşır aşılı olmayana da bulaşır ve şayet aşı işe yarayan bir aşıysa aşılı olan kendini korumuş olur aşı olmayanın kendini koruyup korumaması da kendinin kararıdır, peki bu bilim dışı argümanları kim ne için üretiyor?

kedi besleyen tiplerin çoğalması

Evine pencereden çekirge girse eli ayağı titreyen "hayvansever" pelinsu ve berkecan'ın yeni maskotu , popüler kültürün kullanışlı ikonu, geçmişin nankörü, bugünün tatlısı, indirimli maması... son beş yılda kedi maması üreten firma sayısının on kat artması.kedilere mama alın diyen petshop ve avm değnekçileri,sevgi pazarlayıcıları,yürek tüccarları,duygu diktatörleri...

mahmood coffee

Leş birşey içenin kendine saygısı yoktur.nescafe'nin bile artık kalitesizleştiğini düşünürsek bunun kalitesi nescafe'nin on kat aşağısında gerisini siz hesap edin.

15 ağustos 2021 adana demirspor fenerbahçe maçı

Adanademirsporu bile yenemez bu fener.

mantık dersi

Herkese öğretilmesi elzem olan bir derstir,çoğu kavganın,gürültünün,patırtının sebebi aslında bu dersi görmemiş öğrenememiş olmaktır, insanlara sekiz yıl zorunlu eğitim on iki yıl zorunlu eğitim, yirmi yıl zorunlu eğitim vermek yerine sadece bu dersi öğretin inanın dünya daha yaşanılabilir hale gelir. Üstte bir "yazar" örnek vermiş örneği şu şekilde :
-ali uyur
-hayvanlarda uyur (buradaki "da" ayrı yazılır kendisi türkçeyi de öğrenemiş belli ki.)
-o halde ali bir hayvandır.

Mantık dersinden anladığı Ali'nin hayvan olması önermenin ne olduğu ile hiç ilgilenmemiş, buna dedikodu kültürü denir ve ülkemizde ne yazıkki çok görülür. Verdiği örnekte ali'nin hayvan olduğunun kesinleşmesi için şöyle bir önermenin eklenmesi gerekir:
-"bütün uyuyanlar hayvandır." Bu önermeden sonra ali'nin de hayvan olduğu kesinleşir. Dolayısıyla hem dersi yarım yamalak dinlemiş , bu da yetmiyormuş gibi örnek vererek açıklama yoluna gitmiş, cümleyi de "efendim" diye bitirince buyur sana içi boş bir entel.

camide toplanan parayla lüks araç alan müftü

En radikal ateist en derin felsefeyle bile insanları bunun kadar dinden soğutamazdı.

lionel messi

c.ronaldo'nun en büyük başarısı messi gibi bir futbolcuyla kıyaslanmasıdır.

dünyanın en güzel dili

Söğüşçü hüseyin usta yapar bunu, içine az yeşil nane ve pul biberiyle orgazmik tada sahip dil yiyebilirsiniz, yanında kelle de olursa ne ala olur.

z kuşağı

O kadar zekidirler ki akranlarıyla lügatlarında bulunan dört kelimeyle anlaşabilirler,bütün duygu ve düşüncelerini sadece şu dört kelimeyle aktarabilirler": kanka, oha, boş yapma, kes". Bunlardan medet uman "-z kuşağı gümbür gümbür geliyor" diyen bunları pohpohlayan da x kuşağıdır, matematiksel olarak x kuşağı da bunların ebevenyleri olur, ee kim kendi eseriyle övünmek istemez değil mi ama?

hacamat

falcılık,büyücülük,cincilik,medyumculuk mesleklerinin medikal koludur , kurbanları genelde tıbbın henüz çaresini bulamadığı ya da yetersiz kaldığı hastalıklara sahip kişilerdir, örneğin migren,bel fıtığı,panik atak , egzema, stres vs. yani hacamatçıya hangi hastalıklara iyi geliyor diye sorduğunuzda bu ve benzeri birçok hastalık sayıyor, dikkat edilirse nedeni somut bir şekilde belli olan hiçbir hastalığa iyi geliyor diyemiyorlar, mesela aids hastalığına iyi geliyor diyemezler, neden? Çünkü hiv virüsü kabak gibi ortada , yada kansere iyi geliyor da diyemezler, neden? Çünkü tümör kabak gibi ortada, vakti zamanında verem hastalığına da iyi geliyor denilmiş bu hacamatın ancak bilim veremin aşısını bulunca artık verem hacamatın iyi geldiği hastalıklar listesinden hop diye çıkarılmış... neymiş efendim kirli kanı alıyormuş,elbette birçoğu ilkokul mezunu ve birçoğundan çoğunun ilkokul mezunu bile olmadığı hacamatçının kirli kan yerine toksik kan terimini kullanmasını bekleyemezsiniz, böyle konuşmaya hem kendi bilgisi yetmeyecektir hem de hedef kitlesi ne dediğini anlayamayacaktır,o yüzden en sadesinden "kirli kan"... neticede kirli olan birşeyle kim yaşamak ister ki ? , bugün hastaneye gidip bir kan tahlili yaptırsanız kanınızın en az 50 tane parametresini çıkarıp rapor edebiliyorlar eritrosit sayısı,lökosit sayısı,trombosit sayısı, bazofiller,eozonofiller,nötrofiller,lenfositler vs. Kandaki trombositlerin dağılım genişliğini bile hesaplayan tıbbi cihazlar var, trombosit dediğin şey mikroskop altında bile zor görünecek küçüklükte gerisini siz düşünün. Böyle bir teknolojinin çare bulamadığı hastalıklara,haklarında sayfalarca bilimsel makale yayımlanmış hastalıklara hacamatçı çare olacak öyle mi? argüman ne ? "Kirli kanı alıyorum" gülünç değil mi?

şanlıurfa da iki aile arasında çıkan kavga

Şanlıurfa,Gaziantep yöresi gerçekten sıkıntılı yerler cehalet maksimum seviyede bu şehirlerde, mesele doğuda olmak değil tunceli ve malatya daha doğuda ama şanlıurfa ve gaziantep gibi şehirlerle arasında çağ farkı var.

şener şen vs kemal sunal

şener şen beş gömlek daha üstün bir oyuncudur, şener şen giydiği her gömleği üzerine cuk diye oturtmuştur,yeri gelmiş ağa olmuş,yeri gelmiş kurnaz bir dolandırıcı, dürüst bir devlet memuru, bir entelektüel, kabadayı,askeriyede kumandan,zabıta amiri,domuş şöforü , bakkal.... burada ağa rölüne bir parantez açmak gerekir, kibar feyzo filminde çıkarcı düzenbaz bir ağa rolünü oynarken, Züğürt ağa filminde saf iyi niyetli ağa rolünü oynayabilmiştir, yani oyunculuğun oyunculuğunu yapmıştır, aldığı her rolü hakkıyla oynamıştır, kemal sunal ise "şaban" karakteriyle özdeşleşmiştir,bunun dışında aldığı rollerde üstün bir oyunculuk yok, kemal sunal'ın daha iyi oyuncu olduğunu söyleyen çoğunluk aslında kemal sunal'ın oyunculuğunu değil şaban'ı seviyor.şaban ile kemal sunal'ın ayrımını dahi yapamayan çoğunluğun yaşadığı ülkeye şener şen gibi sanatçılar fazla gelir.

aras kargo

Bulaşmayın, kullanmayın.

11 haziran 2021 türkiye italya maçı

italya milli takımının ne kadar katı defans yaptığı tüm dünyanın bildiği bir gerçek,en iyi defans oyuncuları hep italyadan çıkmıştır.maldini'den tutun gattuso'ya , cannavaro'dan tutun chiellini'ye ki o chiellini bugün sahadaydı.organize ataklarla bile italya'ya gol atmak çok zor iken burak yılmazla kontradan gol atmayı ummak çok acayip bir taktik, zira italya defansı burak yılmazın orta sahayı geçmesine bile izin vermedi.

iphone varken başka telefon kullanmak

Iphone muhafazakarlıktır;android özgürlük.

eğitim hayatınızdaki en büyük başarı

Okulu bırakmak.

beşiktaş fenerbahçe derbisi sonucu ne olur

Derbilerin sonucu belli olmaz ama beşiktaş takır takır top oynuyor , beşiktaş kazanmaya yakın.

feminist vegan kedi annesi hdpli kürtçü ateist kız

sosyal medyada elif gibi sevmek kitabının yanında kahve fotoğrafı paylaşıp, "nasip ya nasip" diyen,izdivaç adaylarını bekleyen sümeyye kadar cesur ve atılgan değildir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.