bugün

entry'ler (37)

neden ünlü olduğu anlaşılamayan tipler

şu merve boluğur ismini her yerde duyuyorum ama vasfını bilmiyorum demekki güzel para harcamış reklama.

yaşam koçu

Muadilleri internetin ve sosyal medyanın yaygın olmadığı zamanlarda falcılık,büyücülük, kurşun dökmecilik yapardı, nazarcılık, göz değmişcilik'in adı oldu "enerji" , daha modern kavramlar ve daha modern şekillerle iyi kazanç kapısı aralayan "meslek dalı" . Dünyanın ünlü psikiyatristlerinin,psikologlarının,doktorlarının,bilim insanlarının çözüm bulamadığı meselelere yaşam koçu pakize hanım bir sertifikayla çözüm bulmuş, buyrun size bir inovasyon başarı örneği. bu koşullarda iyi de ekmek yerler, ne diyelim hayırlı işler.

lc waikiki nin lgbt kararı

pazarlama savaşları bunlar, bir dönem greenpeace meşhurdu mesela giderdi meşhur "Zara" giyim mağazasına pankart asardı ürünlerini zehirli kimyasallardan arındır diye, Zara' da açıklama yapıp tamam haklısınız artık ürünlerimde zehirli kimyasal kullanmayacağım diye yazılı duyuru yapardı, buyur oldu mu şimdi sana mis gibi Zara reklamı, ne yapacak şimdi insanlar Zara'yı güvenilir bulup alışveriş yapacak, dünyanın her bir karışı zehirlenmişken , bu akıllı çevreciler gidip ne hikmetse Zara ile uğraşıyor ne tuhaf değil mi? Lcw waikiki de kendi reklamını lgbt üzerinden yapıyor, kendi müşteri profilini biliyor zaten bu profilin türkiyede ezici çoğunluk olduğunu da biliyor, şimdi insanların büyük kısmının bravo lcw waikiki diyeceğini de biliyor o halde gelsin daha kalabalık lcw waikiki kasa kuyrukları. Zaten ülke gündemi ayda bir ya lgbt yada magazinel konularla tabiri caizse abudik gubidik konularla meşgul edilmeye çalışılıyor, kim kazançlı çıkıyor bu işten?

kent d range blue

sigara markası değil de sanki jeep markası adı gibi birşey olmuş.

aşık olduğunuz kişinin ölmesi

başına gelen vardır belki, espiri yarışına girip şaklabanlık yapmanın ne manası var git başka başlıkta komiklik yap bari.

yakışıklı erkeklerin kıskanılması

erkekler kıskançlıktan çatladıklarını çok belli ediyorlar, hatta ileri gidip " gay" bu "top" diye iftira atanı bile var , neyseki kadınların hisleri kuvvetli ve bu kıskançlığı çok rahat anlayabiliyorlar, yakışıklı haliyle zaten 5-0 önde olan erkek hemcinslerinden bu kıskanma sonucu 10-0 öne geçmiş oluyor.

sakal uzatmayı sevmeyen erkek

Bakteri yumağıyla dolaşmak istemeyen temizliğe ve titizliğe önem veren erkektir,bu zamanda zor bulunur böyle temiz erkek, şahsen uzun sakallı erkeğin ya da saçını toplamamış kadının yaptığı yemeği yemem.

hanefilik

ismini kurucusu ebu hanife'den alır.

kadir mısroğulu nu cia yetiştirdi

ingilizler yetiştirmiştir.kendisi ingilizleri pek sever, zaten arabistan,iran gibi şeriatla yönetilen yerlerde yaşamak yerine hep avrupada dolanmıştır.

çocuğunu kuran kursuna gönderen aile genişliği

yazık gerçekten.

hanife gürdal ın derin göğüs dekolteli paylaşımı

Çok hızlısın hanife.

adana vs diyarbakır

adanada dümbelek meşhurdur, diyarbakırda davul.

işık hızını geçersek ne olur

Konu newton mekaniğiyle değil çağın obur beyni Einstein'in özel görelilik kuramı açıklığa kavuşturulmuştur, newton'dan sonra neler oldu neler, newton zamanında fizikçiler madde ve enerjiyi birbirinden farklı algılıyordu,Einstein aslında bunun öyle olmadığını iddia etti iddiası da hiroşhima'ya atılan atom bombası sonucu ispatlanmış oldu. ışık yani foton kütlesiz olduğu için bu kadar hızlıdır, ikincisi ne icat edersen et jet,füze cart curt bunun da bir kütlesi illaki olacağı için her zaman ışıktan daha yavaş kalacaktır. Teoride aşılabildiğini iddia edenler olmuş, teoride herşey mümkün tabi bende geçen rüyamda denizin üstüne basa basa batmadan yürüyordum mesela.

kadir mısıroğlu

Bütün hayatı boyunca, memlekete Batı tipi bir düzen getirmekle suçladığı Mustafa Kemal'e küfreden ve şeriat düzeni isteyen Kadir Mısıroğlu'nun, hayalindeki gibi şeriatla yönetilen bir islam Ülkesine kaçtığına kesin gözüyle bakılmıştır. Oysa şeytanın şerrinden Allah'a sığınırım diyen dili bir anda “lal” olmuş, cuntacıların şerrinden kaçıp şeytan dediği Batı'ya sığınıvermiştir. Gençlere şeriatın hikmetlerini, Batı'nın melanetini anlatan Kadir Mısıroğlu soluğu Almanya'da almıştır. Frankfurt'a yerleşen Mısıroğlu, buradan da ingiltere'ye geçmiştir…

Bakmayın şeriat istediğine, 7 Eylül 1983 tarih ve 18158 numaralı kararla birlikte Türk Vatandaşlığından çıkarıldığında, bu defa da iNGiLTERE'DEN siyasi iltica talep etmiştir.

Sonrası mı?

ingiltere'de geçirdiği günleri sonrasında beş parasız kalmıştır. Mehmet Müftüoğlu'nu hiç hatırladı mı bilinmez ama rotayı yine şeriata değil “kişisel rahatına” kırmıştır. Tekrar Almanya'nın yolunu tutmuş, yurtdışında kaldığı 11 yıl boyunca dilinden düşürmediği “şeriatla yönetilen islam ülkelerine” bir kez bile uğramamıştır..

sokak hayvanları ile yaşamak istemiyorum

Sokak hayvanları diye bir tanım sıkıntılı bir tanımdır,sokak insan icadıdır,hayvanlar ise doğanın.

aşı karşıtlığı

1.aids hala koronadan daha ciddi ve ölümcül bir hastalıktır ve değişime uğrayan sadece aids virüsü değil covid19 da sürekli değişime uğruyor hergün bir varyantın adı dillendiriliyor.
2. Doz tartışması aşının etkinliğinin tam olarak bilinmediğinin ispatıdır.
3.mrna aşıları daha önce üretildi ama hiç kimse üzerinde denenmedi (kelime oyunu yapmayalım) üretmek ayrıdır,denemek ayrıdır.
4.aşının bulunmasının yıllar sürebileceği önermesi çok mantıklıydı çünkü uzun vadedeki sonuçların bilinmesine ihtiyaç var ki bu mrna aşıları için elzem bir konu uzun vadedeki sonuçların bilinmesi için uzun bir zamanın geçmesi gerekir.
5.covid19 kolaylıkla geberten bir virüs değil, ölüm oranı yalnızca %2 yani bir günde kalp krizinden ölenlerin sayısı coronadan ölenlerin sayısından fazla.
6.Aşılar insanları öldürmeye çalışıyor diye birşey söylemedim, kendi mi de hiç özel hissetmiyorum ( bu sizin uydurmanız)
7.Dünya nüfusunu azaltmaya çalışıyorlar diye birşey de iddia etmedim, bazı aşı karşıtlarının yaptığı gibi saçma sapan komplo teorilerini en az sizin kadar saçma buluyorum. Sorular gayet basit ve yalın ama siz isterseniz çarpıtarak başka yerlere çekebilirsiniz bu da sizin tercihiniz.

aşı karşıtlığı

Öncelikle aşı karşıtları bilinçli manipüle ediliyor gibi, yok çip taktıklarını düşünüyorlarmış,yok zombiye çevireceklerini düşünüyorlarmış diyerekten aşı karşıtlarının söyledikleri değersizleştirilmeye çalışılıyor, birkaç yerde okuduğum aşı karşıtlarının gayet bilimsel makul ve mantıklı soruları var:
1. Yıllardan beri var olan ve öldürücülük oranı %40 olan aids virüsü için neden bir aşı bulunamadı da sadece 1 buçuk yıldır hayatımızda olan ve öldürücülük oranı %2 olan corona için şıp diye aşı bulundu?
2.Aşılar güvenilirse test edildiyse neden hergün medyada 2.doz olunmalı mı 3.doz olunmalı mı tartışması var?
3.Bilindiği gibi biontech aşısı bir mRNA aşısıdır ve mRNA aşısı ilk kez deneniyor bu aşının uzun vadedeki sonuçları nerden bilinebilir?
4.Koronavirüs ilk çıktığı zaman panikle ilaç arandı ve hatırlarsanız "bilim insanları" aşının bulunmasının yıllar süreceğini belirtiyorlardı peki nasıl oldu da aşı bu kadar kısa sürede bulundu? Sihirli değneği elinde tutan kim?
5.şimdilerde medyada covid19'un aşısızlar arasında yayıldığını iddia eden argümanlar var yani virüs aşısızlar arasında yayılıyormuş, bırakın bilim insanı olmayı biraz biyoloji bilen biri buna gülüp geçer, neticede aşı demek virüsle karşılaşıldığında ona tepkinin hazır olması demektir yani virüs aşılıya da bulaşır aşılı olmayana da bulaşır ve şayet aşı işe yarayan bir aşıysa aşılı olan kendini korumuş olur aşı olmayanın kendini koruyup korumaması da kendinin kararıdır, peki bu bilim dışı argümanları kim ne için üretiyor?

kedi besleyen tiplerin çoğalması

Evine pencereden çekirge girse eli ayağı titreyen "hayvansever" pelinsu ve berkecan'ın yeni maskotu , popüler kültürün kullanışlı ikonu, geçmişin nankörü, bugünün tatlısı, indirimli maması... son beş yılda kedi maması üreten firma sayısının on kat artması.kedilere mama alın diyen petshop ve avm değnekçileri,sevgi pazarlayıcıları,yürek tüccarları,duygu diktatörleri...

mahmood coffee

Leş birşey içenin kendine saygısı yoktur.nescafe'nin bile artık kalitesizleştiğini düşünürsek bunun kalitesi nescafe'nin on kat aşağısında gerisini siz hesap edin.

camide toplanan parayla lüks araç alan müftü

En radikal ateist en derin felsefeyle bile insanları bunun kadar dinden soğutamazdı.