bugün

entry'ler (41)

hanefilik

ismini kurucusu ebu hanife'den alır.

13 ağustos 2022 galatasaray giresunspor maçı

Helal olsun giresunspora çelik gibi top oynadılar.

kadir mısroğulu nu cia yetiştirdi

ingilizler yetiştirmiştir.kendisi ingilizleri pek sever, zaten arabistan,iran gibi şeriatla yönetilen yerlerde yaşamak yerine hep avrupada dolanmıştır.

çocuğunu kuran kursuna gönderen aile genişliği

yazık gerçekten.

hanife gürdal ın derin göğüs dekolteli paylaşımı

Çok hızlısın hanife.

adana vs diyarbakır

adanada dümbelek meşhurdur, diyarbakırda davul.

işık hızını geçersek ne olur

Konu newton mekaniğiyle değil çağın obur beyni Einstein'in özel görelilik kuramı açıklığa kavuşturulmuştur, newton'dan sonra neler oldu neler, newton zamanında fizikçiler madde ve enerjiyi birbirinden farklı algılıyordu,Einstein aslında bunun öyle olmadığını iddia etti iddiası da hiroşhima'ya atılan atom bombası sonucu ispatlanmış oldu. ışık yani foton kütlesiz olduğu için bu kadar hızlıdır, ikincisi ne icat edersen et jet,füze cart curt bunun da bir kütlesi illaki olacağı için her zaman ışıktan daha yavaş kalacaktır. Teoride aşılabildiğini iddia edenler olmuş, teoride herşey mümkün tabi bende geçen rüyamda denizin üstüne basa basa batmadan yürüyordum mesela.

kadir mısıroğlu

Bütün hayatı boyunca, memlekete Batı tipi bir düzen getirmekle suçladığı Mustafa Kemal'e küfreden ve şeriat düzeni isteyen Kadir Mısıroğlu'nun, hayalindeki gibi şeriatla yönetilen bir islam Ülkesine kaçtığına kesin gözüyle bakılmıştır. Oysa şeytanın şerrinden Allah'a sığınırım diyen dili bir anda “lal” olmuş, cuntacıların şerrinden kaçıp şeytan dediği Batı'ya sığınıvermiştir. Gençlere şeriatın hikmetlerini, Batı'nın melanetini anlatan Kadir Mısıroğlu soluğu Almanya'da almıştır. Frankfurt'a yerleşen Mısıroğlu, buradan da ingiltere'ye geçmiştir…

Bakmayın şeriat istediğine, 7 Eylül 1983 tarih ve 18158 numaralı kararla birlikte Türk Vatandaşlığından çıkarıldığında, bu defa da iNGiLTERE'DEN siyasi iltica talep etmiştir.

Sonrası mı?

ingiltere'de geçirdiği günleri sonrasında beş parasız kalmıştır. Mehmet Müftüoğlu'nu hiç hatırladı mı bilinmez ama rotayı yine şeriata değil “kişisel rahatına” kırmıştır. Tekrar Almanya'nın yolunu tutmuş, yurtdışında kaldığı 11 yıl boyunca dilinden düşürmediği “şeriatla yönetilen islam ülkelerine” bir kez bile uğramamıştır..

sadece fotosu görülen birine aşık olunur mu

Olunmaz diyenler entel nutuklar çekip "ama sevgi emektir" falan filan diye zırvalar, aynı entel bir tabloya bakıp kitap dolusu anlamlar çıkarıp bir sanatsever görüntüsü çizebilir, hatta bir soyut bir resme aşık bile olabilirler,en sevdiği eserin o olduğunu rahatlıkla söyleyebilirler.sorulması gereken soru şu : sen Da Vinci'nin Mona Lisa'sına aşık olabiliyorsun da ben neden Facebookta fotoğrafını gördüğüm çorumlu Ayşegül'e aşık olamıyorum? Estetik denilen şey senin tekelinde mi? Ölçüt ve kıstas sen misin yani.

bir kadındaki en çekici organ

Gündüzleri beyindir;geceleri meme.

sokak hayvanları ile yaşamak istemiyorum

Sokak hayvanları diye bir tanım sıkıntılı bir tanımdır,sokak insan icadıdır,hayvanlar ise doğanın.

aşı karşıtlığı

1.aids hala koronadan daha ciddi ve ölümcül bir hastalıktır ve değişime uğrayan sadece aids virüsü değil covid19 da sürekli değişime uğruyor hergün bir varyantın adı dillendiriliyor.
2. Doz tartışması aşının etkinliğinin tam olarak bilinmediğinin ispatıdır.
3.mrna aşıları daha önce üretildi ama hiç kimse üzerinde denenmedi (kelime oyunu yapmayalım) üretmek ayrıdır,denemek ayrıdır.
4.aşının bulunmasının yıllar sürebileceği önermesi çok mantıklıydı çünkü uzun vadedeki sonuçların bilinmesine ihtiyaç var ki bu mrna aşıları için elzem bir konu uzun vadedeki sonuçların bilinmesi için uzun bir zamanın geçmesi gerekir.
5.covid19 kolaylıkla geberten bir virüs değil, ölüm oranı yalnızca %2 yani bir günde kalp krizinden ölenlerin sayısı coronadan ölenlerin sayısından fazla.
6.Aşılar insanları öldürmeye çalışıyor diye birşey söylemedim, kendi mi de hiç özel hissetmiyorum ( bu sizin uydurmanız)
7.Dünya nüfusunu azaltmaya çalışıyorlar diye birşey de iddia etmedim, bazı aşı karşıtlarının yaptığı gibi saçma sapan komplo teorilerini en az sizin kadar saçma buluyorum. Sorular gayet basit ve yalın ama siz isterseniz çarpıtarak başka yerlere çekebilirsiniz bu da sizin tercihiniz.

aşı karşıtlığı

Öncelikle aşı karşıtları bilinçli manipüle ediliyor gibi, yok çip taktıklarını düşünüyorlarmış,yok zombiye çevireceklerini düşünüyorlarmış diyerekten aşı karşıtlarının söyledikleri değersizleştirilmeye çalışılıyor, birkaç yerde okuduğum aşı karşıtlarının gayet bilimsel makul ve mantıklı soruları var:
1. Yıllardan beri var olan ve öldürücülük oranı %40 olan aids virüsü için neden bir aşı bulunamadı da sadece 1 buçuk yıldır hayatımızda olan ve öldürücülük oranı %2 olan corona için şıp diye aşı bulundu?
2.Aşılar güvenilirse test edildiyse neden hergün medyada 2.doz olunmalı mı 3.doz olunmalı mı tartışması var?
3.Bilindiği gibi biontech aşısı bir mRNA aşısıdır ve mRNA aşısı ilk kez deneniyor bu aşının uzun vadedeki sonuçları nerden bilinebilir?
4.Koronavirüs ilk çıktığı zaman panikle ilaç arandı ve hatırlarsanız "bilim insanları" aşının bulunmasının yıllar süreceğini belirtiyorlardı peki nasıl oldu da aşı bu kadar kısa sürede bulundu? Sihirli değneği elinde tutan kim?
5.şimdilerde medyada covid19'un aşısızlar arasında yayıldığını iddia eden argümanlar var yani virüs aşısızlar arasında yayılıyormuş, bırakın bilim insanı olmayı biraz biyoloji bilen biri buna gülüp geçer, neticede aşı demek virüsle karşılaşıldığında ona tepkinin hazır olması demektir yani virüs aşılıya da bulaşır aşılı olmayana da bulaşır ve şayet aşı işe yarayan bir aşıysa aşılı olan kendini korumuş olur aşı olmayanın kendini koruyup korumaması da kendinin kararıdır, peki bu bilim dışı argümanları kim ne için üretiyor?

kedi besleyen tiplerin çoğalması

Evine pencereden çekirge girse eli ayağı titreyen "hayvansever" pelinsu ve berkecan'ın yeni maskotu , popüler kültürün kullanışlı ikonu, geçmişin nankörü, bugünün tatlısı, indirimli maması... son beş yılda kedi maması üreten firma sayısının on kat artması.kedilere mama alın diyen petshop ve avm değnekçileri,sevgi pazarlayıcıları,yürek tüccarları,duygu diktatörleri...

mahmood coffee

Leş birşey içenin kendine saygısı yoktur.nescafe'nin bile artık kalitesizleştiğini düşünürsek bunun kalitesi nescafe'nin on kat aşağısında gerisini siz hesap edin.

15 ağustos 2021 adana demirspor fenerbahçe maçı

Adanademirsporu bile yenemez bu fener.

mantık dersi

Herkese öğretilmesi elzem olan bir derstir,çoğu kavganın,gürültünün,patırtının sebebi aslında bu dersi görmemiş öğrenememiş olmaktır, insanlara sekiz yıl zorunlu eğitim on iki yıl zorunlu eğitim, yirmi yıl zorunlu eğitim vermek yerine sadece bu dersi öğretin inanın dünya daha yaşanılabilir hale gelir. Üstte bir "yazar" örnek vermiş örneği şu şekilde :
-ali uyur
-hayvanlarda uyur (buradaki "da" ayrı yazılır kendisi türkçeyi de öğrenemiş belli ki.)
-o halde ali bir hayvandır.

Mantık dersinden anladığı Ali'nin hayvan olması önermenin ne olduğu ile hiç ilgilenmemiş, buna dedikodu kültürü denir ve ülkemizde ne yazıkki çok görülür. Verdiği örnekte ali'nin hayvan olduğunun kesinleşmesi için şöyle bir önermenin eklenmesi gerekir:
-"bütün uyuyanlar hayvandır." Bu önermeden sonra ali'nin de hayvan olduğu kesinleşir. Dolayısıyla hem dersi yarım yamalak dinlemiş , bu da yetmiyormuş gibi örnek vererek açıklama yoluna gitmiş, cümleyi de "efendim" diye bitirince buyur sana içi boş bir entel.

camide toplanan parayla lüks araç alan müftü

En radikal ateist en derin felsefeyle bile insanları bunun kadar dinden soğutamazdı.

lionel messi

c.ronaldo'nun en büyük başarısı messi gibi bir futbolcuyla kıyaslanmasıdır.

dünyanın en güzel dili

Söğüşçü hüseyin usta yapar bunu, içine az yeşil nane ve pul biberiyle orgazmik tada sahip dil yiyebilirsiniz, yanında kelle de olursa ne ala olur.