bugün

Ankara’da ünlü olan yiyecek.

Oruçlu iken youtubede videosuna denk geldim, izledim de. Ama öyle böyle değil, nasıl canım istedi. Dedim ben bunu üşenmem gider yerim.
Yemek olduğu zaman üşenmem, zor gelmez.
Bu kadar boğazına düşkün biri olduğuma da bakmayın 48 kilo bi insanım. Boşa masraf ediyormuşum gibi gelmiyor değil bazen yemeğe verdiğim para.
Neyse gideceğim de, en güzel neresi yapar? Nerede yenir?
Arkadaşım ile beraber gideceğiz, Ankara’da Anıtkabir ve aspava dışında tavsiye edeceğiniz, burasını görmeden dönme diyeceğiniz yerler nereleridir?
Böyle bir yazar vardı sanki; kız olduğumu sanıp pek bir kıvranmıştı özelden. Yeni nickiyle buralardaysa hullo baby.*
Güzeldir. Amasya’da da bulunmaktadır. ikramları ile bile doyabilirsiniz. Fiyatları ise uygun.

Bak o ikramlar doğal reklam, Gayet güzel bir taktik. Ekşi salata da iştahı arttırmak için süper fikir. Helal olsun.

Tavsiye edilir.
(bkz: overrated)
Kültür falan değildir. içinde 2 gr et olan dürümü 30 liraya satıp bak yemeğin yanında bir sürü şey ikram ediyoruz demek bildiğin çakallıktır.
görsel
görsel

bilmeyenler için aspava budur. tabi çayla ve tatlıyla birlikte gelen uzun marlboro eksik bu karede, o en önemli detay unutulmamlı elbette.

ssk diye geçer o dürümler, soslu patatesi, salatası, cacığı, çiğ köftesi, tatlısı ve en önemlisi uzun marlborosu dahil 30 tl yani yaklaşık 4 euro gibi bir fiyat hepsi. bedava!
ben buralarda kötü, lezzetsiz bir şey yediğimi hatırlamıyorum. her şeyi mi güzel, lezzetli olur arkadaş? oluyor işte.
Ankara ya en son 3 sene önce gittiğimde gördüğüm, Bim den fazla şubesi var sanırım.
Yemekten önce cacık gelmedi.
Çiğköfte geldi güzel değildi.
Döner güzel değildi.
Tadına göre çok pahalı 25 liraya kaşarlı pide de olmaz şimdi.
Bir su camışı için sahil neyse bir angaralı için de aspava odur.

görsel
Bunu da özlemedim, denizsiz olmuyormuş. içindeyken fark etmiyorsun. Üzücü.
görsel
Ankara kültürü, belki de Ankara’yı sevmek için tek sebep.
Eskiden üstüne sigara da verirlerdi. Heeey gidi günler.
Ankara'nın bitki örtüsü.
Gecen yil ankara'ya gittigimde butun ankarali arkadaslarimin siddetle yememi tavsiye ettigi yiyecek.
Et yemem aslen ama tadina baktim.

Soyle ki:
Ya yedigim guzel bir aspava degildi.
Ya ben etten anlamiyorum.
Ya damak zevkim yok.
Ya da sorun bende.

Problem benim sanirim.
içimi mutlulukla dolduran yer. Hep gece içtikten sonra gelirdik, ayık geldik yine aynı.

Ps: yandaki teyze "1 porsiyondan az oluyor mu?" dedi. Teyze burda az maz yok!
Nerdeyse ikramlıklarıyla doyurup, kebaba yer bırakmayan bir misafirperverlikleri var.
Çay, kahve gırla!
Lezzet şahane! Daha ne olsun?
Her ankara ziyaretimde, olmazsa olmazım!
Ankara'ya taşınma isteği yaratan 2. şey. O ne güzel ikram anlayışıdır o, istemsizce mutlu oluyor insan önüne dolu dolu çayı gelince.
Geçen sene izmir'e de açılmış lakin gidemeden pandemi başlamıştı. Kapanmadığını ümit ettiğim mekan.
zam gelmesine rağmen hala ikramlarıyla fiyatının koymadığı, ankaralıların gitmediklerinde özledikleri, her işletmesinde her garsonun kibar olmayı başarabildiği muazzam restoranlar.

bu arada orda ki cacıkları yemeyin ya. tabakta kalanları tekrar kazana döküyorlar gibi gelir hep.
şubesi bizim mahalleye de yeni açılan restoranlar zinciri.
En son pandemiden önce ramazanda gitmiştik. Bu aralar yine bi gidesim var.
(bkz: aspova)
yemekleri güzeldir ama biraz tuzlu paranız yoksa gitmeyin.
'kendime saygım yok' yemeklerinden bir tanesidir. şunu anlayamadı insanlar, her şeyin fiyatı belli, ucuza yediğiniz şey yemek değildir.
güncel Önemli Başlıklar