1. .
  1969 yılında Ankara'da doğdu. Ankara Koleji (TED) ilk kısımda eğitim gördükten sonra H.Ü. Ankara Devlet Konservatuarı Keman bölümüne girdi. Türk ve Macar hocaların denetiminde keman, solfej, armoni, form ve orkestra dersleri alarak mezun oldu. Daha sonra aynı okulun Tiyatro bölümünün açtiği sınavı kazanarak, dört yıllık eğitim süresince Prof. Cüneyt Gökçer, Bozkurt Kuruç, Asuman Korad, Çetin Tekindor, Doç. Lemi Bilgin, Leyla Barutçu, Lale Gerger ve Andrew Jametski ile çalışma olanağı bularak mimik, rol, sahne, diksiyon ve müzikal dersleri aldı. Opera sanatçısı olan ablası Gül Seçkin'in gözetiminde 6 yıl Türk ve yabancı hocalardan şan eğitimi aldı. 1990 yılında italya'nın Roma kentinde reji, oyunculuk ve şan konusunda araştırmalar yaptı. 1992 de Peter Weiss'in Marat-Sade adlı yapıtı için orkestra düzenlemesini yaparak aynı oyunda rol aldı.

  1993'de istanbul Belediyesi Şehir Tiyatrosu'na girdi ve ilk olarak Evita müzikali'nde rol aldı.

  1993 - 94 yıllarında TRT için çekilen "Geçmişin izleri" adlı dizide rol aldı. Aynı yıl AGM'de öğretim görevlisi olarak şan, solfej, keman ve tiyatro dersleri vermeye başladı. aynı sezon Bulgakov'un Moliere adlı yapıtında Rus yönetmen Leonid Heifetz'le çalıştı ve başrol aldı.
  Yine 1994 yılında Lev Tolstoy'un "Savaş ve Barış" adlı yapıtının sahneye konulabilmesi için uzun süreli dramaturji çalışmaları yaptı. 1995-96 sezonunda aynı yapıtın yardımcı rejisörlüğünü de üstlendi ve rol aldı.

  1996 da Yavuz Özkan'ın yönettiği "Bir Erkeğin Anatomisi" adlı filmde oynadı. Televizyon film ve dizilerinde rol aldı. (Şehnaz Tango, Kara Melek vb...)

  1997'de Hakan Altıner'in yönettiği "ibiş'in Rüyası" nda rol aldı.

  1998- 99 sezonunda Haşmet Zeybek'in yönettiği "ikinci Ses" adlı oyunda başrol oynadı.

  2000 sezonunda Burçin Oraloğlu'nun yönettiği "Hepsi Oğlumdu" adlı eserde rol aldı. Bu eserdeki rolüyle "2001 Lions Selim Naşit Özcan Tiyatro Ödülleri; En iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü aldı.

  2002 sezonunda 17 yıldır devam eden (lüküs hayat)oyununun yenilenen kadrosunda rol aldı. TODER ve ÇASOD üyesi olan Aslı SEÇKiN ist.B.Şehir Tiyatrosu oyuncusu olarak görevini sürdürmektedir..
  ... fatal