bugün

ermeni erkek ismi. malüm kişiden ötürü bana hep itici gelmiştir.
yaratik.
işini bilip malı götürenlerden tabiri caizse.
bilgi üniversitesini burslu kazandığı söylentileri insanı dumur eden, yemekhanede zırt pırt karşıma çıkan şahsiyet.
bir kronun yandan yemis görünümündedir.
kendisini Sanatçı ilan eden gereksiz zat.
(bkz: ajdar)
(bkz: fatih ürek)
(bkz: kuşum aydın)
arkadaşımın doğumgünü sebebi ile kendisi ile aynı ortamda bulunmak zorunda kaldığım , programından sonra önyargılarımdan ve insanların söylemlerinden etkilendiğim için kendime kızdığım , eğlenmek için gidilebilicek bir kişi olduğuna kanaat getirdiğim , eğlenceli , edepsiz , alkolle birlikte cem yılmaz olan komik insan ..
bir ara bunu amerika da pasaport kontrolünde erirken görmüştüm polis karşısında heyecandan çat pat ingilizcesiyle...eee tabi amerikalı polis abi bilmiyo bunun o arto olduğunu.
soad'ın toxicity albümünün son parçası aerials bittikten sonra giren hidden track. native müzik ve gregoryan ilahilerinin karışımıdır. arto tunçboyacıyan ve serj tankian ortak yapımıdır.
ilginç bir insandır.

iticidir ancak oldukça eğlencelidir. çok zekidir, süper dalga geçer. tam anlayamadım bu adamı.

ajdar: halk beni nerde görüyorsa ben ordayım.
arto: tuvalette, tuvalette görüyo halk seni hehheh.
ajdar: şuna bakar mısın, terbiyeye bakar mısınız! terbiye senin mahallenden hiç geçti mi acaba?
arto: geçmedi ihehe
gülüşüyle antipati toplayan kişi..
sevda demirelin hande ataizine ' ne dedin sen? ne dedin sen ????' lafının ardından gelen tokat sesinden sonra arka fondaki arto tipinin aldığı garip halle aklıma kazınmıştır kendisi
(bkz: harutgun dalga)
millete laf atmaktan başka bir işe yaramayan kişi.
(bkz: hıyarto)
(bkz: beni bu adamla karıştırmayın) *
Diğer ünlülere laf atayım gündemde kalayım fikrinde olan hiçbir sanat değeri olmayan şarkıcı şahsiyet.
ekranda göründüğü gibi olmayan reel hayatında delikanlı takılan fakat menajeri tarafından bu şekilde halk önüne çıkartılan sivri dilli kişidir.kapıyı açtığında 'aleykümselam hoşgeldiniz bakmayın oğlum öyle mal gibi geçin içeri' demesiyle ve evinde düzenlediği partide 4 erkek haricinde full bayan olmasıda gariptir.arto ve bizim aramızda geçen diyalog aynen şöyledir ve bizi dumura uğratmıştır.

a: noldu lan uykunuz mu geldi?
b: evet abi yatalım ya vodka feci çarptı.nerde yatalım biz?
a: oğlum şurdan 4 kızı altınıza serin bitanesini alın yastık yapın 3 tanesiylede üstünüzü örtün.
b: hönk !

edit:ben bizzat tanıştım bu insanla ve düşündüğün gibi çıkmayınca mı eksi veriyosun yaprağım.
ikidir sapphirede ve keopsta dinlemeye gitmeyi isteyip de gidemediğim adam. eğlenmek isteyip de canlı canlı sizi eğlendirebilecek nadir insanlardan.
adını ne zaman duysam galatasaraylı arda aklıma gelir ne hikmetse. tek beğendiğim yönü dobra dobra konuşması olan insancıktır.

(bkz: arto turan)
asıl adı harutyan dalga imiş.
dalga mı puhahaha.
an itibariyle onlarca adrese aynı anda düzenlenen fuhuş operasyonunda 50 kişi ile birlikte gözaltına alındığı iddia edilen ünlü.
küfür gibi bir isim.
askerliğini komando olarak yapmış.
kanyon da rastladığım renkli kişilik, *ünlü.