14 AĞUSTOS 1978 tarihinde Kayseri Eğitim Enstitüsü çıkışında kendisine kurulan pusuda kurşunlanar öldürülen öğrencidir.
telekom reklamlarında görünmeye başlayan, heyecanlı haliyle bu yolda ilerlerim edasında olan, hayırlı evlat cmylmz nin muhterem babası.
oğlu kadar marifetli şahsiyet. reklam filmlerinde, güzel rol yaptığı kanısındayım, evet.
cem yılmazın stand up çı olmasıyla beraber siyah giyinmeye başlayan en az cmylmz kadar komik biri.
cem yılmaz' ın türk telekom reklemlarında da oynayan babasıdır.
eminim zamanında cem yılmaz' ın bu mesleği seçmemesi için savaş vermiş, şimdi ise trilyonlari oğlu sayesinde lüpleten adamdır. yoksa abarttım mı bilmiyorum.
eski reklamlardan birinde, cem yılmaz'ı askerlik yapacağı yere bıraktıktan sonra, sevinç nidaları eşliğinde dönen insan. bırakırken duygulanmış numarası yapmıştır*.
zorlama komik insan
hele ki reklamlarında sırf cem yılmaz'ın babası diye zorla gülen insanlar vardır ki, anlamak mümkün değildir.
zamanında yıllar yıllar once cem yılmazın bir gösterisinde kendisinden bahsettigi ve elestirdigi baba, ki monologu yazayım tam olsun:
cem yılmaz- babam bize "oglum elalemi bize guldurecek bi meslek secmeyin" derdi. aslında babanın ogluna verecegi guzel bi nasihat. bizim sectigimiz ise bak *. iste ben ironi diye buna derim. ama paraları gorunce prensipler degisio. benim ilk gosterimde en on sırada babam vardı alkıslayan.
eskiden oynadığı reklam filmi mavi jeans e aittir. telekom reklamında oynadıktan sonra ise keşke eski reklamı çevirdiğiyle kalsaymış dedirten insandır. mavi jeans reklamındaki sempatikliği yerini telekom reklamındaki antipatikliğine bırakmıştır.
(bkz: tahtaya bağLayaLım)
kraldan çok kralcı tabirini hatırlatan kişi.
reklamda ''envai çeşit''derken çok zorlanmış olduğunu düşündüğüm kişidir zira beni çok güldürmektedir.
parmakla göstermek gibi, cem yılmaz'ın babası diye tanıtmanın da adamın yaşına başına saygısızlık olduğunu düşündüğümden adını öğrendiğim kişidir.

aha da: arif yılmaz
levent kırca ile kapışabilecek tecrübe ve espritüel seviyededir,hemen her türk amcası gibi
oglunun sözünün arkasında duran insandır, (bkz: tt reklamlarında babam bile oynar) mavi jeans reklamında cem yılmaz'ı askerlik yapacağı yere bıraktık sonra sevinç çığlıgı atmasının nedeni reklamın sonunda asfaltı ağlatmakla meşgul olduğu porshe carrera s model arabanın kendisine kalmasıdır.
oynadığı reklam filmi insan da bir tebessüme bile vesile olmamaktadır. bir insan türkiyenin en iyi komedyeni diye ailesinde ki herkes de öyle olucak diye bir kural mı var? olmayınca olmuyor kardeşim zorlamayın.
bazı mesleklerin babadan oğula geçmediğinin canlı kanıtı olan beyamcamız.
(bkz: kil herif)*
babası neyse, hadi abisinede eyvallah, dayısı ne ayak lan dediğim insanın babası..
cem yilmaz'ın reklamlarda sülalesini oynatıyor diye eleştiriler almasına neden olan bir numaraları kişi.oğlu gibi sempatik adam.
14 AĞUSTOS 1978 tarihinde Ramazan ayında okuldan çıktıktan sonra ülkücü grupla birlikte evine giderken yolda pusu kuran komünist militanların açtıkları yaylım ateşi sırasında kafasına isabet eden tek kurşunla ağır yaralandı. Hastaneye kaldırıldıysa da kurtarılamayarak şehid oldu. Cenazesi Ankara’dan getirildikten sonra Kayseri Asri mezarlığında toprağa verildi.

21 yaşında ve Kayseriliydi. Ailece Kayseri’nin Hürriyet mahallesinde oturuyorlardı.

(bkz: kayserili ülkücü şehitler)