bugün

entry'ler (63)

12 ağustos 2007 trabzonspor sivasspor maçı

trabzonspor taraftarlarının* çirkefliklerini gösterdikleri tsl 1. hafta maçı.

trabzonspor taraftarı sivasspor'u alkışlamıştır ama neden alkışlamıştır? 20 seneden fazladır şampiyon olamayan takımını protesto etmek, güney kıbrıs rum kesimi bilmemnesis takımını eleyemediği için, romanyanın sıradan bir takımına elenen takımına tepki koymak için, kamp yaptığı otel de teknik direktörleri ziya doğan'ın odasına 2 sayfalık tehdit mektubu bırakmalarına rağmen istifa etmeyen ziya doğan'ı protesto etmek için alkışlamışlardır bunun gibi onlarca neden gösterebilirim ama neyse kısaca trabzonspor taraftarları hedeflerini karşılayaman trabzonspor'u prosteto etmek için alkışlamışlardır sivasspor'u takdir ettiklerinde yada sivasspor'un futbolunu çok beğendiklerinden değil.

olayların öncesindeki futbola baktığımız zaman sert futbol vardır doğrudur sivasspor da sert oynamıştır trabzonsporda sert oynamıştır yeri geldiğinde ama hatta kocaman bir ama ayman denen futbolcu sıfatı bulunan boş zamanlarında kasaplık yapan kasaptan bozma futbolcu oyuna girene kadar hakem iyi kötü bir şekilde maçı götürüyordu artık balili ile aralarında kişisel bir sorun mu var yoksa başka bir şeymi var bilmem ama kasap pardon ayman balili ile girdiği her pozisyonda futboldaki çirkeflikleri ders verircesine gösterdi tekmeler, dirsekler ve en sonunda olayların başladı hareketi yani futbol terimi ile çift dalma hatta ayman denen kasap * balili'nin ayaklarını yerden kestikten sonra fantezi icabında ayaklarının havaya kaldırmıştır. hareketin özü balili'nin annesine yapılmıştır tamamen tecavüz amaçlıdır. tepki elbet gelecektir dünyanın her neresinde olursa olsun kimse arkadaşına, takım arkadaşına, oda arkadaşına, beraber günlerce haftalarca aynı yerde kalan derdini dinleyen bir insanın kasti olarak bu kadar sert hareketlere maruz kalmasını hazmedemez. hani orası trabzon ya hani orda futbolcusunun tartaklanmasını hazmedemeyen küçükken ailesi tarafından yeşil alanda yetiştirilmiş bazı insancıklar bunları hazmedemediğinden sahaya girip insanlara saldırma hakkını kendinden buluyorsa musanın yaptıkları azdır bile. olay daha sonra yatıştırılmıştır hakem doğru yada yanlış bir karar vermiştir*. daha sonra atış kullanılmadan önce herkes ceza sahası içinde yerini almıştır ayman'ın bu seferki hedefi mehmet yıldız'dır her duran top sırasında olay itiş kakışlar yaşanırken mehmet yıldız ile ayman itişmişler daha sonrada kafa kafaya gelerek birbirlerini itmişlerdir hakem düdüğünü çalıp olaya el koymak için elini cebine götürerek ceza sahası içine ilerlerken ne sikime sazanlık yaptığını anlayamadığım ersen martin* mehmet yıldız tartışması başlıyor buraya kadar herşey normal dünyanın her yerinde söylediklerimin hepsini bir arada gördüğümüz yüzlerce maç vardır yani bu tartışmalar, çift dalmalar, taraftarın protestosu vs. vs. ey dallama insan o zaman sen ne sikime sahaya girip adama saldırıyorsun a.ına kodugum 5 milyon para verip bilet aldın diye stad senin otladığın bahçemi lan ibne. kimse şimdi bana çıkıp yok fevri hareketler bireysel tepkiler camiaya yıkmamak lazım demesin trabzonda bu 3. kez oluyor sahaya insanların girmesi eger galatasaray-fenerbahçe maçında çıkan olaylara futbolcuların güvenliğini bahane ederek 5 maç ceza verdiysen trabzonspora daha ağırını vermelisin çünkü ortada saldırı var kardeşim ya o turunculu ibnenin elinde bıçak olsaydı ya elinde silah olsaydı orda mehmet yıldız veya başka bir taraftarı öldürseydi. bu geceye kadar uefa'nın yapmaya çalıştıklarına karşıydım taraftar-külüp ilişkisinin bozulmasını istemiyordum ama gördüm ki işler böyle yürümüyor bazı dallamalar sahada futbolcuya saldırıyor daha götüsü bazı elton john kılıklılarda burası trabzon bu trabzon insanı diye destek çıkıyor burdan benim anladığım herhalde trabzon'da adam gibi adam yok. burdan federasyona ve yayıncı kuruluşa tavsiyem trabzonspor'un bundan sonra hiç bir maçında seyirci olmasın yayıncı kuruluşta trabzon'a özel bir kampanya yapsın herkes evinde izlesin maçı.

(bkz: trabzon da maçlar evde izlensin)
(bkz: kardan adam olur sizden adam olmaz)

genc siviller 12 agustos 2007 bildirisi

--spoiler--
biz sezer'e 7 yıl katlandık sizde gül'e 7 yıl katlanın
--spoiler--

sözünü bu bildiride kullanarak gecenin sabaha yaklaşan şu saatlerinde erkek, bayan ne kadar selam verdikleri insan varsa sövmeye neden olacak bildiri. beni rahatsız eden kısmıda benim de genç olmam ve sivil olmam bunlar başka bir isim bulamamışlarmı.

(bkz: genc güvercinler)
(bkz: genc yasta aklı yıkananlar)
(bkz: genc gotunden kan alınacaklar)

edit:ahmet necdet sezer'in hangi taraf olduğunu anlamayan (bkz: genc gotunden kan alınacaklar) için cumhurbaşkanımızın tarafı ulu önderimizin tarafıdır ben tarafsız cumhurbaşkanı aramıyorum ben atatürk ilke ve ınkılaplarına bağlı cumhurbaşkanı arıyorum.

formula 1 in dramatik anlari

fernando alonso'nun motor problemi yaşıyarak yarış dışı kaldığı geçen sezon ki son yarışlardan birinde michael schumacher'inde yarışın bitimine 2 tur kala lastiklerinin bitmesi sonucu arabasını sağa çekme ve o anda kariyerin son sezonunda şampiyonluğun gitmesi. ben ve 4 arkadaşımla beraber biralarımızı tokuşturarak alonso'nun yarış dışı kalmasını kutlarken 2 gün boyunca üzülmemize neden olan andır.

(bkz: legend)
(bkz: schumi) *

bu başlık kendi kendini imha edecektir

imha edilecek başlık buldum entry yazıyımda şu lanet çaylaklıktan kurtulugum diyen çaylakları kendine çekebilir efendim.

gelecegi gören edit: mesaj silinir silme nedeni ama sen harbi çaylaksın.*

fc barcelona

savunmada puyol, marquez gibi orta sahada ronaldinho, messi, xavi, deco gibi hücum hattında ise henry, eto'o gudjohsen gibi yıldızları olan ispanya'nın en büyük 2 takımından biridir digeri için (bkz: real madrid) kagıt üstündeki takıma baktığımız zaman menejerlik oyunlarında hile yapılmış takımlara benzer ama oyuncular takımın eksik yönlerini kapatan isimlerdir rakibi real madrid gibi sadece ismi çok büyük diye aynı mevkiye 2-3 tane yıldız isim almıyorlar. son 3 senedir dünya derbisi statüsüne yükselmiş chelsea rekabetinide izlemek güzeldir. ispanya'da barcelona taraftarlarının beklediği 2 büyük maç vardır (bkz: real madrid) (bkz: espanyol). real madrid takımıyla oyuncu alış verişler çok büyük olaylara gebedir her babayigit real madrid'den barcelona'ya, barcelona'dan da real madrid'e geçemez (bkz: luis figo) örneğini ele alabiliriz real madrid'e transfer olduktan sonra çok büyük tepkilere maruz kalmıştır hatta barcelona taraftarı kendisine o kadar kin beslemektedir ki real madrid'den inter'e gittiği sezon portekiz de oynanan yunanistan'ın kazandığı final maçında barcelonalı bir taraftar sahaya elinde barcelona bayrağı ile girip bayragı figo'nun yüzüne fırlattıktan sonra el hareketi yapmıştır. aynı zaman da tuncay şanlı'nın yapmaktan zevk aldığı sahaya atılan pet şişeden su içme hareketinin dogdugu maçın ev sahibidir barcelona takımı figo'nun transfer olduğu ilk sezon nou camp'daki maçta 500 ml cola cola pet şişesini eline alıp ufak bir yudum aldıktan sonra tribunlere bakara hafif çakal carlos gülüşü ile sırıtıp işaret parmagıyla cola cola amblemini gösterip onaylamak anlamında baş parmagını göstermiştir.*

(bkz: çay isteyen)
(bkz: ben çay koymaya gidiyorum)

yasamini dilbilgisine adamis yazarlar

gammazdır kesin düşüncesi uyandırabilirler insanda.

butun ozerlerin ibne olmasi

(bkz: özerle konuştum haberler iyi) *

arif yılmaz

oglunun sözünün arkasında duran insandır, (bkz: tt reklamlarında babam bile oynar) mavi jeans reklamında cem yılmaz'ı askerlik yapacağı yere bıraktık sonra sevinç çığlıgı atmasının nedeni reklamın sonunda asfaltı ağlatmakla meşgul olduğu porshe carrera s model arabanın kendisine kalmasıdır.

çaylaksınız

yeter artık sıkıldım diye insanı dumurlardan dumurlara sürükleyen çok uzun süredir sağ tarafta sözlük formatının üstünde duran yazı. *

yeşil

trafik lambalarindaki renklerden biridir. arabalar için geç anlamına gelir yayalar için dur anlamına gelir.

diger trafik lambası renkleri için.

(bkz: sarı)
(bkz: kırmızı)
(bkz: aslan cimbom)* *

tello ya tello demek

isim konusunda hassa olan bir insanın karşısındakileri uyarmasıdır.

(bkz: keremcem)

dincilerin ortaya attigi yalanlar

ulu önder mustafa kemal atatürk'ün kuran-ı kerimi ezdiği iddası.

(bkz: külagımı getirin benim)

komunistim ama marks i tanimiyorum

ben özentiyim demenin başka bir yolu.*

mateja kezman

psv'den sonra gittiği her külüpte göt olmuş pardon başarısız olmuş futbolcudur. ırkçıdır sırp çetelerine sempatisinden dolayı * * kolunda bu çetelere ayit dövme vardır. ispanya'da atletico madrid forması giydiği bir dönemde attığı gol sonra sevincini yaşarken yaptığı ırkcı hareketler uzun süre gündemde kalan futbol oyuncusu mevkisi forvettir.

(bkz: defans oyuncusu kadar gol atan forvet)

turkcell super lig 2007 2008 sezonu

artık başlasın, artık özledik dediğimiz. kombinemizi, yeni sezon formamızı alarak kendimizi hazırladığımız turnuva.*

türkiye deki metroları küçümseme salaklığı

avrupa da yaşamış veya bir süreliğinede olsa orda bulunmuş insanlardan geldiğinde insanların desteklemesiyle sonuçlanır ayrıca salakca felanda değildir. evet türkiyede metro yok denecek kadar azdır hatta istanbul'u yani ülkemizin metropol sıfatı taşıyan ilini diger metropollerle karşılaştırınca yoktur hatta türkiye de metro. ama ben genede ülkemin metrolarını severim en azından karışık değildir sistemi düzgündür, dil kursu için gittiğim londra'da metronun o karmaşık sistemini çözmek benim 15 günümü almıştı aşagılamaksa al aşagıladım dünyanın en boktan metro sistemine sahip ülkesi ingiltere'dir.* *

ikisi bir arada güzel olan şeyler

Roma ac - Francesco Totti.
Ferrari - Schumi.

başlıkları alt alta okumak

redtube
baskentimiz izmir olsun(35) *

bir milyon spermin icinde birinci olmak

erkek cinsel organından çıkan spermler içerisinde birinci olmak anlamına gelir ayrıca televizyon reklamlarından esinlenilmiştir.* *

candan erçetin

kendi resmi web sitesinde cumhuriyet gazetesinin başlattığı farkındamısınız kampanyasına sitesinin girişinde farkındayız yazısı altına ulu önder mustafa kemal atatürk'ün izindeyiz yazılı bir resmini koyan sosyal sorumluluk duygusu gelişmiş, ses olarak türkiyede ilk 3 içinde yer alacak kadar kaliteli galatasaray lisesi müzik öğretmeni aynı zaman da galatasaray lisesi mezunlar cemiyeti başkanlığınada seçilmiştir.