bugün

yuhalanmayı sonuna kadar haketmiştir. sen top oynama, ayağındaki topları ez sonra terimle beraber bizi sert eleştirmeyin diye ağla. yok öyle bir dünya primler maaşlar şunlar bunları biz karşılayalım sen tut bu milletin hayalleriyle oyna.
ıslıklanması asla kabul edilemeyecek futbolcu. ıslıklayamazsın arkadaş. kendi futbolcunu ıslıklayamazsın. alkışlarsın, yazarsın, maçtan sonra aleyhte tezahurat yaparsın ama ıslıklayamazsın.
ıslıklanması kendi oturduğu dalı kesen birinin yaptığıyla aynıdır. kabul edilemez.
Diğer tüm milli ruhsuzlar gibi milli formanın manasını ve değerini bilemeyen topçu.
2008'deki 14 numaralı arda'ya geri dönmesi gereken futbolcudur. euro 2008'de egosuz sadece işini yapmaya çalışan bir arda turan vardı. tüm ülke bunu görmek istiyordu euro 2016'da da. ama kendisi yine ispatlayacağım bir şey kalmadı diyerek egosunu gösterdi.
Sevgi ne kadar büyük olursa nefreti de o denli büyük olur.
Kafaya takmamak lazım gelir.
Barcelona da oynayan bir adamın böyle oynamaya hakkı yok. Bu akşam bu adamı savunanlar siktirsin gitsin.
Bugün onun yerine atalay filiz oynasa daha iyiydi.

En azından adam eksiltirdi.
Gereksiz oyuncu.

Bunun bu kadar havalanmasını sağlayan ntvsporun öncelikle muhabirlerini selamlıyorum.Ardından kurduğu salak kadro içinde fatih terim'e teşekkür ediyorum(mesela yani).
milyon eurolarin var, en pahali arabalara binip, en lezzetli yemekleri yiyip, en guzel yerlere seyahat edip mutsuz olmak nasil bir duygu acaba, milli davaymis falan geciniz, futbolculuk ta bir meslektir bir is alanidir, cok acik ve net bilinmelidir ki milli forma olsa dahi mutlu olmayacagi bir isi yapmamali insan, burayi asker ocagi ile karistirmayin, futbol keyif alindigi ve moralli olundugu zaman guzellesen bir oyundur, itelemeyle, aglamayla zorlamayla olmaz bu isler.
Hic kuskusuz kendini gercekten bitirdi bu maç. Tam top ayaginda atağa çıkıkiyo, ama nasil cıkıyo resmen en ağır çekim de seyrediyo ekran. Sonra birden taraftar ıslıklamaya başlıyor. Bu beyefendi de taraftara okey işareti yapıp atağı durduruyo adam resmen bilinçli bi sekilde duruyo arkasini dönüp bekliyor. Heralde aklınca o da taraftari protesto ediyor. Olum sen nasil profesyonelsin Allah aşkina. Zaten böyle tavirlar dünyada bizden baska bi yerde yok. Film gibiyik. Adamlar kimleri harciyolar kimleri yerin dibine sokuyorlar. O adamlarin hic biri taraftari tınlamıyo bile aksine daha da hirslaniyo. Bizde ki taraftara trip atiyo atağı durduruyo ağanin oğlu. Sonra, macin basinda ramos'la hakemin yaninda takim kaptani olarak. Adamin surat mahkeme duvarı sanirsin iki dak önce karısı ölmüş. Hirvatistan maçindan gelen tepkilerin üzüntüsünu atamamis adam daha üstünden. Bide maca çıkmis. Henüz maç başı bunu gördugum an dedim, olm bu adam nasil oynayacak bunun dünyasi kaymış bu baska yerde beyin error. Arkadaş ta diyor, ben olsam bunun yerinde hirvat maçindan sonra sanal alemi o capsleri flan görsem maca cikmayi birak dünyayi terkederdim. Yani adamlari birazda bizim kendi insanimiz bitirdi. Sadece arda degil futbolcularin hepsi çok ağır bir stresle maça çikti. Maç baslamadan halleri ortaday di. Şisir şisir sonra en ufak bi şeyde dikeni batir patlat. Zaten medya bizim mi belli değil.
görsel
-yine hiç unutmam.
yıl 2016.
ispanyayla maçımız var.
bir şut,bir çalım,.
şansa bala Barcelona'ya gitmiş overrated insan.
yükseğe çıkaranlar çekilince aşağı düştü. millette para yok. yazın tatile çıkacak parası yok. alınan paranın hakkını vermezseniz, herkes gömer. secdeye gidip şov yapmakla olmuyor.
tabii ki yetenekli bir futbolcu. fakat arkadaşım islikanamaz falan demeyin amk, tamam yanlış pas atarsin, golü kaçırırsın, hadi hata yaparsın, ama senden daha fazla heyecanlı taraftar karşısında heyecansız ve ruhsuz olamazsın amk. olacaksan da affını ister sktirip gidersin.
Kendisi kenan sofuoğlu ile birlikte ülkenin en balon kişisidir. Yakın oldukları kesimden aldıkları gazla kendilerini dünya standardında falan sanarlar fakat dünya acı gerçeğin farkındadır. Biri barcelona'nın yedek kulübesinde, diğeri de moto gp'nin 3. liginde çomaristan halkını en iyi şekilde temsil eder.
şükrü saraçoğlu stadında türkiye brezilya özel maçında neymar'a faul yapıldı diye futbolcumuz ıslıklandı yuhalandı ve hatta tüm takım yuhalandı. bazı itler ise galatasaray taraftarına bok atacağım diye havlıyor.
milli takım kaptanı. ıslıklanma nedeni sahaya yakın tribünlerden gelen cılız tepkilere el kol hareketi yapmasıdır. iyi oynarken övülüyorsan kötü oynarken de yerilirsin.

http://www.sabah.com.tr/s...1/13/kadikoyde-isyan-gunu#
Aşırı milliyetçi biri olmasam da, kendisinden pek hoşlanmasam da dün kendisine üzüldüğüm ve yapılanlardan sonra utandığım adam.

Ulan ispanyolların öyle sahiplenmesi çok üzücü değil mi?

Edit: diğer entryleri okudukça üzüntüm geçti be iki duygusallaştırmadınız.
UEFA Euro 2016'ya fiziksel ve ruhsal olarak hiç mi hiç kendini hazırlamayan, Türk milli takım hocasının da bu durumuna benzin dökerek yaklaştığı talihsiz, reklam yıldızı futbolcu.
bugun messi mac sonrasi cikip, hergun iki saat extra idman yaparak kendimi gelistirmeye calisiyorum derken, arda cikip benim kariyerim ortafa kendimi ispatlamak zorunda degilim diyor.Ardata ozel degil bu sozlerim lakin genel olarak Turk milleti basariyi hazmedemeyen ve vizyonsuz bir toplum zaten.hep boyleydi boylede olacak kafalar degismedikce..
Futbolla bi işi kalmadı reklamlardan,paradan boğuldu gariban.
yazık lan bu adama. ama bulunduğu nokta tamamen türk medyasının eseridir. barça ile ilgili en alakasız haberlerde bile ardanın resmini kullanırsan, messi haberi yaparken konuya ardadan girersen, bundan önce avrupada ter dökmüş, istatistiksel olarak çok daha başarılı futbolcularımızı görmezden gelirsen, ulusal knallarda 7/24 ardayı reklamlarla gözümüze sokarsan, kısacası acı konuşacağım a dostlar ama adamı olduğundan daha büyükmüş gibi pazarlarsan kafası sonradan ama en iyi biçimde aydınlanan millette balon patlayana kadar duruma uyanamaz. arda türkiye ligi yıldızıdır. dünya ile türkiye arasındaki farkı da aha gördük dün gece. sorun yenilmek veya bunu sindirememek değil, yukarda bir çok yazarın söylediği gibi, zorumuza giden kupaya kafa ve vücut olarak hazırlanmamış, yine kaba konuşucam, sklemiyor olduğunu hissettirmesidir ardanın. neyse yazdıkça sinirleniyorum.
türk milli takım forması lan o. işi gücü bırakıp ciğerini ortaya koyacak topçu dolu memlekette. o kadroya alındıysan/seçildiysen az titre ve kendine gel.
neyse kaçtım ben.
''iyi oynasaydım Arsenal'de olurdum ama çok iyi oynadığım için Barcelona'dayım"

görsel
2016 yılı itibariyle en popüler türk futbolcu olduğu söylenebilir.
yahu herkesin inişli çıkışlı dönemleri olur adamın üstüne bu kadar gidilmez ki yuhalamak nedir be.Çok iyiysen çık sen oyna da adam da izlesin.
bu sıralar burcu esmersoydan sonra her reklamda oynayan reklam yıldızıdır.