bugün

galatasaraylı taraftarın gönlünde taht kurmuş futbolcudur...

bu video olayından sonra ona olan sevgimiz daha da artmıştır. işte galatasaraylılık ruhunu taşıyan harbi kaptan.
--spoiler--
eee gassaray forması nerde
--spoiler--

(bkz: adam haklı beyler)
koyu bir fenerbahçeli olarak milli takımımıza yaptığı desteklerden ötürü saygı duyduğum futbolcu.
son 3 yıl içinde galatasaray da yaşanılanları forma meselesi özelinde gayette güzel açıklamış ve ifade etmiş futbolcu.

formanın rengi konusunda adam haklı "malzeme veriyorsunuz" diyor. haksızsın diyecek var mı ki?

son görüntüler arda yı yıpratmak ve arda nın gitmesi konusunda bir kamuoyu yaratmak için yapılıyor.

gitme arda inadına gitme bir sene daha dur. kupanı al herkesiz gözüne sok öyle git.
kendisi bir düşüş içindedir, doğru. ama bu kadar yüklenmemek lazım. ayıptır günahtır. arkadaş arası muhabbetidir, normaldir. bir de formaların kutsallığı, armanın yüceliği vs bir şey yok, kendinizi kandırmayın, bu kadar kaptırmayın.
(not:a takımını tutuyorum)
en iyi ve en kaliteli yerli futbolcu.

haliyle bok atmaya çalışan çok oluyor. adam trt'nin yayınına bağlandı delikanlı gibi "böyleyken böyle" dedi. bu adam ayrıca çılgın bir galatasaray taraftarı sonuçta... kaldı ki, o formalara sıradan galatasaray taraftarı çok daha büyük tepkiler vermiştir... kendimden biliyorum.

yine kendimden biliyorum ki, galatasaray taraftarı parçalı forma ister; adam orada da söylüyor, hani parçalı! hani galatasaray forması!

(bkz: galatasaray forması parçalıdır)
kendisiyle çelişen yetenekli futbolcudur.
1-öncelikle bu görüntülerin kim tarafından ve ne amaçlı sızdırıldığına bakmak lazım.
2-pembe forma giymek istememesi doğal, kızıp küfretmesi de doğal.
doğal olmayanı pembe renge o..pu rengi deyip, alemlere akarken pembe pantalon giymesidir.
çelişki budur.

http://magazin.milliyet.c....2011/1379208/default.htm
formaya tepkide sonuna kadar haklı galatasaraylı' dır. yalan mı amk ?
kabak tadı veren oyuncu.
haklıdır. herkesin düsündüğünü söylemiş ne var bunda diye sormak geliyor içimden. tabiki profesyonel bir kamera nın önünde bu açıklamaların yapılması talihsizlik, arda kameranın çektiğini farketmiş olması gerekir ama olayı abartmak gereksiz. renk seçimine kendi usulunce yorum yapiyorlar erkekler arasında. formanın kendisine laf etmiyor.

not. fenerbahçeliyim.
vakt-i zamanında canlı yayında rte'ye sokmuş olduğu lafın acısı an itibariyle trt tarafından çıkartılmaktadır.
ben bu adamı pek sevmiyorum aslında. çok değişti, gerçekten o ilk zamanlarındaki halinden eser kalmadı. kaptanlıktı, 10 numaraydı derken kafayı yedi. kesinlikle bir sözüm yok ama; herkesin kaldırabileceği bir ortamda yetişmedi.
istiyor ki; millet futbolu ile ilgilensin, pasları ile, attığı goller, çabası ile anılmak. ama yok. kız arkadaşı, seksi, yaşam tarzı. kafanıza sıçayım sizin e mi...
şimdi de bu küfür işi çıktı. adam sonuna kadar haklı işte. biz söylüyoruz, yönetim anlamıyor. takımın kaptanı (her ne kadar kötü yolla söylediyse de) söylüyorsa bu işte bir terslik vardır. öyle forma renginin ben a.k.
bir fenerbahçeli olarak 'ben böyle formanın amına koyim' ifadesine yürekten katıldığım oyuncu.
büyük kaptan arda turan senin yuvan galatasaray...
bugünden itibaren gerçek galatasaraylıların daha da çok sevdiği kaptanımız. adam gerçekleri çatır çatır söyledi. taraftarın üç senelik forma isyanına öncelikle bir taraftar olarak o da katıldı. ayrıca dün trt de sözlerimin arkasındayım demesi beni daha da çok kendisine bağlamıştır. adam galatasaraylı. mercan turuncu forma yapanlar hangi takımı tutuyor bilemiyorum ama isterlerse benim takımlarımı tutabilirler. pembeye boyamamak şartıyla.
trt denilen devletin medya silahı bir kez daha nasıl bir iğrenç zihniyete sahip olduklarını göstermiş oldular. anlamadığım şey bu adamlar ne kadar salak ki bu tür görüntülerin üstüne o yorumlarla harman yapıp insanlara sunduğunda ardanın ve ayhanın bizlerin gözünde sıfatsız, terbiyesiz ve ahlaksız görüneceğine inanması. bu görüntüler ancak ve ancak bu görüntüleri basına sızdıran her kimse (ki çekimi yapan fatih altıoklar sanırım) ve bunun haber yapılmasına karar veren kişiler yani trt'deki yayın yönetmenlerinin sıfatsız, terbiyesiz ve ahlaksızlığıdır. adamlar orada kendi aralarında her erkeğin yaptığı gibi argodan geyik çeviriyorlar ucu iğneli. haklılarda ti ye almakta. formaya laf söyledikleri yok, formayı yapanın zevkine laf söylüyorlar. bende burada söyliyim o formanın tasarımcısı gel bize bazı bazı yani.. tayyip efendiye ttarena'nın açılışında yapılanlardan sonra hem stad kontratlarında kazık maddelerle hem bu arda olaylarıyla iyice güç gösterisi yapma çabaları içinde tüm devlet kurumları. siyasetteki ahlaksız politikalarından sonra spor olayınada el atıp ahlak kurallarını medya gücüyle yerle bir ediyorlar. bakalım daha neler göreceğiz. haydi türkiye haziranda oylar akp'ye.
meşhur video da söylediklerine sonuna kadar katıldığım futbolcu. "adamlara malzeme veriyoruz" derken haklı değil mi şimdi bu adam. biz geçen sene galatasarayı mabedimiz de "mor menekşe" ile karşılamadık mı. milka inekleri diye geyik yapmadık mı her yerde. tek hatası söylemlerinin kameralar karşısında olması. ayrıca bu görüntüler neden bugün ortaya çıkrıldı da ilk çekildiği günlerde gündeme getirilmedi merak ediyorum. tam da takımdan ayrılması söz konusu iken galatasaray taraftarları arasında kötü adam konumuna getiriliyor arda turan. "ha seni ilgilendiriyor mu?" derseniz ilgilendirmiyor ne arda ne galatasaray ama yine de yazayım dedim.
sezon başında pembe forma hakkında yaptığı yorum güldürmüş futbolcudur.
(bkz: pembe formalı küme düşme adayları)
bazı kısım insanların yok galatasaray kaptanı kamera önünde küfür etmezmişde bilmem ne tarzında eleştirilerine maruz kalan futbolcu. muhtemelen arda arkadaş ortamında şöyle konuşmalıydı;

"değerli arkadaşlarım, muhterem adnan sezgin bey ve kıymetli kameraman arkadaşım. bana uzatılan bu somon rengi formayı kesinlikle tasvip etmiyorum. naçizane görüşüm, bu renk ve bu rengin türevleri, daha ziyadesiyle cins-i latife yakışmaktadır ve er kişi üzerinde, yine bu benim şahsi görüşüm, fazla uygun durmamaktadır. Ayrıca, bu forma rengi ile karşı takım taraftarlarının pek çok kez istihzalarına mağruz kalma ihtimalimiz oldukça yüksektir. Bir Galatasaray taraftarı olarak, bu rengi ve bu formayı biz futbolculara uygun gören herkesi kınıyorum ve teessüflerimi iletiyorum"

ya bi gidin işinize ya...
doğal adamdır. sonuna kadar haklıdır. mor giydik malzeme olduk pembe giydik daha beter malzeme olduk.
ha seven sever sevmeyen sevmez. adam kendince yorum yapmış. kaldı ki o forma sebebiyle dönmeyen geyik kalmadı.
keşke her futbolcu bu kadar dobra olsa...
pembe formaya küfür edip, pembe giyinen adam.
http://www.internetspor.com/spor/spor-magazin/arda-turan-kufur-ettigi-rengi-giydi-72401.html
formaların rengine küfredip ardından pembe pantalonla gezen, ne yapmaya çalıştığı belli olmayan futbolcumsu. bir erkeğin böyle renkli pantalon giydiğini bir kıvanç talıtuğ da görmüştüm bi de şimdi arda turan.. kırmızı yine neyse de, bir erkek pembe pantalon mu giyer?
bir galatasaray'lıya saldıralım da ölçüsü, mantığı olmasa da olur. yeter ki saldıralım, uçuralım, yokedelim mantığıyla hareket edenlerin üşüştüğü adam gibi adamdır.

(bkz: köpekler istedi diye atlar ölmez)
galatasaraylı olun ya da olmayın (mesela ben değilim) adam yerden göğe kadar haklı.

1- adam idmanda arkadaşlarıyla muhabbet ediyor, bu bir basın açıklaması değil. insanlar aralarındaki geyik yüzünden bile yargılanacaksa 'oha' denir o işe. kaldı ki arda takıma ya da hocaya saymıyor, forma rengine gayet de haklı nedenlerden dolayı sayıyor.

2-bu görüntüyü gazetecilere veren ya da internete yükleyen piçtir. daha da kötüsü bu görüntüleri televolevari perfore ile yayınlanan sözde bir ciddiyeti olan trt3 olması. şaka mısınız ya. beyaz-siyah-sarı-kırmızı zilyon tane kombinasyon yapılır bunlar yetmedi mi mor-pembe gibi renkleri kullanıyorsunuz.
hakkında yayınlanan görüntülerde doğru şeyi yapan tek kişi kaptan arda turan.
sorguluyor nedir abi bu formaların rengi diye?
haksız mı kaptanımız? tribünlere gidince sarı - kırmızı diye bağırıyoruz, ortada sarı - kırmızı'yı andıracak hiçbir şey yok.
son zamanlarda yaşananlar çok yıprattı kaptanı. herkes gitsin istiyordu. bence bu görüntüler galatasaray'ı seven herkeste arda kalsın hissi uyandırdı.

yayıncılara gelince eğer çok cesursanız, çok uzağa gitmeye de gerek yok sadece programınız reklama girdiğinde aranızda yaptığınız konuşmaları yayınlayın görelim ne kadar efendi adamlar olduğunuzu.
--spoiler--
eee galatasaray forması nerede?
--spoiler--

içimden geçenleri söylemiş adamdır,helal olsun.