bugün

hep aranmayı bekleyip, kendisi hiç aramayan, sonra da "beni hiç aramıyor" diyen, ancak kendisinin de karşıdakini pek aramadığını gözden geçirmeyen sevgilinin ta kendisidir.
zaman alışılan sevgili özelliğidir ama nedeni bilnenemektir. biln varsa söylesindir.
bozulmuştur.
aranmayı hak etmeyen sevgili.
günün en az 12 saati birlikte geçirildiği ve geri kalan zaman uykuda harcandığı için aramayı lüzumlu görmeyen sevgilidir. muhtemelen aynı iş yerinde çalışılıyordur. en yoğun ve dalgın olduğu zamanlar uzaktan kesilip, bir çağrı atarak gülümsemesi sağlanacak kişidir.
hayra alamet olmayan sevgilidir.
sevgi'siz' bir 'sevgi'lidir.
(işe y)aramaz.. yollanılası.
aramama sebebine bağlı!!!ha eğer ortada hiçbişey yokken aramıyorsa bırakın sizde onu aramayın zaten * *
erkek aramıyorsa ya maçoluk yapıyordur ya da ilişkide gelecek görmüyordur. kız aramıyorsa ya erkek arar tribiyle bekliyordur ya da sevgi namına birşey kalmamıştır. her iki durumda da "seven insan özler, arar" felsefesi yıkılmıştır. * ilişki kısa vadenin sonunda uzun vadeye geçemez.bakalım ne olacak diye beklenir. sonuç = ayrılık tabiki *
sizi bularak aramaya son vermiş sevgilidir.
(bkz: aaa polyanna da burdaymış)
gençliği, hayalleri, umutları, mutlu olma ihtimalini yok eden sevgilidir.
aramayan sevgili eger erkekse; buyuk ihtimal ayrilik hazirliklari icerisindedir, mesguliyetten arayamiyordur.. tersi olarak kiz tarafi aramayan sevgili konumundaysa; durum daha az vehamet arz eder cunku kendisinin mesguliyeti trip icerir ve gecicidir.
olmayan sevgiliden de kötüdür.katlanılmazdır.
kendini geri çekerek daha çok hakedilmiş olacağını sanan sevgilidir. bu şekilde davranarak kendisini soğutur, haberi yoktur.

(bkz: niye aramıyorsun allahsız)
telefonda konuşmayı, mesajlaşmayı sevmeyen sevgilidir *. telefonu sadece acil durumlar için kullanır. bu huyunu sevgiliye en baştan belirtir. bunu bilmesine rağmen isyan eden sevgiliyi pek tınlamaz, ayarı verir gerekirse postayı koyar. aramama ve aranmama konusunda oldukça dayanıklıdır. aylara varan bir bekleme süresi vardır.
aramaya inanmayan sevgilidir.
aramadığı kişiyi sürekli telefona bakmaya mahkum eden sevgilidir..

-kişi banyodayken dahi tel yanı başındadır, aradıda duymadım mı diye sürekli telefona bakılır, bekleyen için işkencedir hatta -telefonun başında çaresiz bekliyorum- adlı tarzı olmayan şarkıyı bile dinletir insana.
sonunda siz aradığınızda da kapatmak için her zaman sizden daha önemli bir işi varsa; ilişkide ciddi sorunlar olduğunu düşündürten ve bu konuda düşündükçe insanın hayal gücünün gelişmesine yol açan garip sevgili türü.
belki aramaya programlı değildir (bkz: gora).
siz aramasını beklemekten vazgeçtiğinizde arayan sevgilidir.geç kalmış sevgilidir.
önce bir kaç gün beklenir ve en sonunda aranır, herşeyin yolunda olup olmadığı, diğer bir deyişle sevgilinin yaşayıp yaşamadığı kotrol edilir. eğer herşey yolunda olmasına rağmen, sevgiliniz saçma sapan mazeretlerden dolayı sizi aramamışsa bu durum;

a) siz sevgiliz için sadece canı sıkıldığında aradığı bir sosyal aktivitesiniz
b) sevgili başka bi sosyla aktivite buldu *
c) sevgili için son kullanma tarihiniz geçti anlamlarına gelebilir.

ve d) yani en önemlisi, sevgilinizin "tekmeyi basılma" zamanı gelmiş demektir. kolay gelsindir.
günün birinde her sevgilinin geleceği noktadır.
bilmiyordur aramadığı sevgilisinin düştüğü hali.

oysa ki o aramadığı sevgili an itibariyle şu dizeleri dinliyor;

"telefonun başında çaresiz bekliyorum, bekliyorum ama çalmayacak biliyorum, yüreğim diyor ki "boşuna bekleme, aramaz gururundan seni çok sevse de" her şeye sahip olabilirsin ama;
aşkımız servettir, bilmelisin! hala beni seviyorsun, bunu sen de biliyorsun! niye beni aramıyorsun? ben seni bir anlık değil, bir ömür boyu ararım, gururum umrumda değil."
Siktir Git isimli filmde yardımcı en iyi oyuncu seçilesi sevgilidir.
kaçamak yapan, sıkılan, önemsemeyen, özlemeyen ya da aramaya imkanı olmayacak kadar meşgul/aciz sevgilidir.