1. 1.
  orjinal oyunun alınmadığı, satılmadığı, bulunmadığı ülkemize orjinal oyun getirmeye çalışan şirket. orjinal oyun satılmayan bir ülkede oyun yapan da çıkmaz elbet. o nedenle yaptıkları çok gerekli bir iş.

  http://www.aral.com.tr/oyun/
  6 -7 ... zall
 2. 2.
  online alışverişi tam bir felaket. zaten türkiyeye getiren bu adamlar hızlı gönderirler oyunları diye düşünmeyin elinize alırsınız. zira sitesinde de öğlen 12 den önce sipariş geçilmesi halinde aynı gün ürünlerin kargoya verileceği yazmakta . ama gel gör ki 9 temmuz günü verdiğim sipariş ancak bugün kargoya verilebilmiş. dolayısı ile oyun elime anca 14 temmuz günü ulaşabilecek. 5 koca gün. boru değil.
  1 ... volkanat
 3. 3.
  gazeteye ilan verip eleman arayan, bulan, "2 ay deneme süresi var" diyen, ama 3.haftasında tanıdık birini bulup "iş size göre değil" diye abuk bir mazeret bulup işten çıkartan, iş ahlakından yoksun firma.
  4 ... koylu goren masum uzayli
 4. 4.
  oyun başına yüzde bilmem kaç fahiş kar oranı katarak satan ithalat firmasıdır. yaklaşık 40 liraya ingiltere üzerinden sipraiş edilebilen bir oyunu 89 liraya gömmeye çalışmaktadırlar. hani her şeyden bihaber olsak geçirecekler...
  1 ... jamal sellami
 5. 5.
  ithal ettiği world of warcraft wrath of the lich king paketlerindeki key'ler genellikle kullanılmış key'ler olup kendileri bununla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. topu direkt olarak blizzard yetkililerine atarlar utanmadan. eğer ki ingilizceniz yok ise yandığınızın resmidir bu durum.

  (bkz: blizzard/@sultanfirardasenneredesin)
  ... whereismywings
 6. 6.
  shopto.net, sendit.com varken türk oyuncularını keriz yerine koyamıcak olan firma ve rezalet fiyat politikası izleyip sadece kar etmeyi düşünen firmamsı

  türkiye'de orjinal oyunların alınmamasının tek sebebi araldır, ben yeni yeni orjinal oyunlar almaya başladım ayrıca starcraft 2 ingiltere'den yarı fiyatına aldırdım ve aral'daki fiyata baktım starcraft 2 100tl yarı yarıya fiyat politikası var.

  türk oyun sektörünü baltalayan aral'a para kazandırmam ucuz oyunlarından başkada oyun satın almam gerisini kumbarasına harçlık yapsın

  keriz mi sandın aral?
  1 ... bloody reaver
 7. 7.
  satış sonrası hizmet kalitesi yerlerde sürünen firma. az önce (#12718184) nolu entryimde belirttiğim sorun üzerine emrah bey'i aradım. telefonda görüştüğü için beklemeye aldılar. 15 dakika bekleme sonrası telefonu açıp cevap vermeyip akabinde suratıma kapadı beyefendi. sizin misyonunuzu ve de vizyonunuzu zikiyim emi. bu ülkede paranızla nasıl rezil olursunuz sorusuna en güzel örnektir bu. bir daha orjinal oyun almak mı töbee. torrentler ne güne duruyor.
  3 ... patlak fermuar
 8. 8.
  Aldığım Civilization V oyunun içine yanlış şifre koyarak üç gün beni süründürmüş, işyeri diye demirci deposunda çalışan uyduruk firma.

  Elime geçen oyunu kurma aşamasında şifreyi kabul etmeyince kendilerini aradım. ilk önce bi güzel papara yedim. Şifreyi yanlış girdiğimden tutun da miyop olabileceğime kadar imalar geldi. Tabi haliyle ofislerinde aldım soluğu. Ofis dediysem (Teknik Destek biriminden bahsediyorum) bir hurda deposunun arka kısmını bunlara vermişler. Bir yığın mıymıy çalışan kolilerin arasından kafalarını uzatıp size bakıyorlar, hepsinin suratından şapşallık akıyor.

  Neyse efendim aradığım kişinin ne hikmetse o gün merkeze gitmiş olduğunu söylediler. itişir kakışırken adam birden merkezden ışınlandı, pardon geldi. Otuz iki diş halinde sırıtarak elindeki bir kağıdı tutuşturdu: Viva la Vida doğru şifre! Bi de bi güzel yalan attı: Kendilerinin değil ingiltere'deki firmanın yanlışı olduğunu söylediler. Utanmaları için ingiltere merkezi aradım, onlar böyle bir şey olmadığını tüm suçun Aral ithalat'ta olduğunu gerekirse lisans sözleşmesini iptal edip dava bile açabileceklerini o soğuk ingiliz asilliğiyle kibar kibar, ama kesin bir dille ifade edince aldı mı bunları bir telaş? Yağlamalar ballamalar arasında beleş bir oyun daha vererek beni pışpış kapıya kadar geçirdiler. Hatta yemek teklif ettiler. Hala arasıra mail atıyorlar sorun var mı yok mu diye.

  Türkiye'deki her tüketiciyi koyun görmelerinden mütevellit başlarına hiç çorap örülmemiş firma anlaşılan. Bundan sonra iki kere daha düşünürler herhalde.

  Bir daha Türkiye'den oyun almak mı töbeee.

  Amazon.com ne güne duruyor?
  1 ... stephen king is my buddy
 9. 9.
  aral fiyatlardan oyuncuların yüzlerini güldürmesede, müşteri hizmetleri gerçekten iyi anlamda çalışıyor, tişört bedenini yazmayı unutmuştum sipariş verirken, maıl gönderdim hemen cevap gönderdiler tişört bedeniniz alınmıştır diye.

  tek dileğim vatanın dandik tişörtünü yollamasınlar, biz vatandan alanlardan daha fazla para verdik arala

  aral ithalat

  şöyle bir tişört bekliyoruz araldan haklı olarak, valla bu tişörtlerden gelirse kokana kadar üstümden çıkarmam.

  aral ithalat

  aral duy sesimi lütfen vatandaki dandik tişörtleri gönderme bize.

  en kötü ihtimal beklediğim tişört, vatanın kıytırık tişörtünden iyidir

  aral ithalat

  hatta aral böyle bir şeyde gönderebilir, bilmiyorum ya ümitliyim ama vatan tişörtü hariç bunlara razıyım yani.

  aral ithalat
  2 ... bloody reaver
 10. 10.
  tişört olayında kendilerinden skandal beklemediğim firma, yatıp kalkıp dua ediyorum o derece.
  ... bloody reaver